هدر موبایل
1390/12/03 08:49:00
سرویس اجتماعی
محسنی‌بندپی با اشاره به راه‌اندازی رشته‌های دکتری در حوزه بهداشت‌و‌درمان:

تخصص‌گرایی موجب افزایش کیفیت در بخش سلامت کشور می‌شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، راه‌اندازی رشته‌های جدید حوزه بهداشت و درمان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: به طور حتم تخصص‌گرایی در رشته‌های درمانی می‌تواند سطح کیفیت نظام سلامت را بالا ببرد.
تخصص‌گرایی موجب افزایش کیفیت در بخش سلامت کشور می‌شود عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، راه‌اندازی رشته‌های جدید حوزه بهداشت و درمان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: به طور حتم تخصص‌گرایی در رشته‌های درمانی می‌تواند سطح کیفیت نظام سلامت را بالا ببرد. https://cdn.icana.ir/d/019/5459.jpg تخصص‌گرایی,موجب,افزایش,کیفیت,در,بخش,سلامت,کشور,می‌شود Icana

انوشیروان محسنی‌بندپی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به راه‌اندازی رشته‌های دکتری مدیریت اورژانس، آزمایشگاه و دارو در کشور، افزود: افزون‌بر این رشته‌ها، رشته مهندسی بیمارستان، حسابداری و پژوهشگری سلامت تا چند ماه آینده راه‌اندازی می‌شوند.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی، راه‌اندازی رشته‌های جدید حوزه بهداشت و درمان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: به طور حتم تخصص‌گرایی در رشته‌های درمانی می‌تواند سطح کیفیت نظام سلامت را بالا ببرد.

وی با بیان این که برای ایجاد و راه‌اندازی رشته‌های جدید باید برنامه‌‌ریزی و کارهای کارشناسی انجام شود، یاد‌آور شد: در صورتی که رشته‌ها به طور کارشناسی تبیین و تنظیم شود، به‌طور حتم می‌تواند به بخش بهداشت و درمان کشور و به تبع آن به جامعه کمک شایانی کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تأکید بر این که وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی باید به‌جای اجرای طرح‌های متفرقه، بر اجرای طرح‌های پایه‌ای نظام سلامت مانند پزشک خانواده تمرکز کند، تصریح کرد: هم‌اکنون حدود 6 سال از طراحی این طرح مهم می‌گذرد، اما متأسفانه مسئولان اجرایی به جای راه‌اندازی این طرح به طرح‌های دیگر رسیدگی کردند.

این نماینده مجلس هشتم، با اعلام این که هم‌اکنون وضعیت اورژانس کشور در شرایط معمولی قرار دارد، افزود: اورژانس کشور در بخش طب و درمان ضعیف است اما در بخش اورژانس جاده‌ای خوب عمل کرده است.

محسنی‌بندپی ادامه داد: به طور حتم اجرای و راه‌اندازی دوره‌های تخصصی در رشته‌های عملی و فنی می‌تواند بر عملکرد این‌گونه رشته‌ها تأثیرگذار باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet