ایام محرم 1398
1390/12/03 10:19:03
سرویس سیاسی
مهدی زاده: تخلفات نامزدها در تمام مراحل قبل و پس از انتخابات رصد می‌شود

تشدید تخلفات انتخاباتی به رد صلاحیت نامزدها می‌انجامد

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه تخلفات انتخاباتی از چشم وزارت کشور و شورای نگهبان پوشیده نخواهد ماند، گفت: برخورد با تخلفات از تذکر شروع و تا مرحله رد صلاحیت ادامه خواهد داشت.
تشدید تخلفات انتخاباتی به رد صلاحیت نامزدها می‌انجامد عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه تخلفات انتخاباتی از چشم وزارت کشور و شورای نگهبان پوشیده نخواهد ماند، گفت: برخورد با تخلفات از تذکر شروع و تا مرحله رد صلاحیت ادامه خواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/13498.jpg تشدید,تخلفات,انتخاباتی,به,رد,صلاحیت,نامزدها,می‌انجامد Icana

مهدی مهدی‌زاده در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه شورای نگهبان و وزارت کشور با تشکیل پرونده، تخلفات انتخاباتی در تمام مراحل را رصد خواهند کرد، افزود: مجموع این پرونده‌ها در نهایت به مجلس ارسال و در جلسه تصویب اعتبارنامه نمایندگان مورد توجه قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به اینکه هر نماینده‌ای پس از کسب آراء مردم در حوزه انتخابیه، باید رای نمایندگان مجلس را نیز کسب کند تا به عنوان نماینده کل کشور انتخاب شود، چنانچه نمایندگان بر اساس پرونده موجود، نماینده‌ای را متخلف تشخیص داده می توانند با رای منفی به اعتبار نامه، وی را رد صلاحیت کنند.    

این نماینده مردم در مجلس هشتم، با تاکید بر اینکه نامزد حضور در مجلس باید قانون‌مدار بوده و قوانین را محترم بشمارد، افزود: فردی که نامزد ورود به مجلس شده اما از همین ابتدا قانون انتخابات را زیر پا گذاشته و با تبلیغات زودهنگام حقوق دیگران را تضییع کند به هیچ وجه شایستگی حضور در مجلس به عنوان نهادی که در راس امور است، را ندارد.

وی با بیان اینکه کاندیدای انتخابات مجلس خود باید در مرحله اول رعایت قانون را در دستور کار قرار دهد، ادامه داد: طبق قانون انتخابات هر اقدامی در زمینه تبلیغات زودهنگام خلاف قانون بوده و باید به شدت از سوی شورای نگهبان و وزارت کشور مورد پیگیری قرار گیرد.

مهدی‌زاده تبلیغات زودهنگام را خلاف قانون خواند و یادآور شد: نامزدها باید در فرصت تعیین شده اقدام به تبلیغات کرده و بدانند که هر اقدامی در این زمینه خلاف قانون بوده و نتیجه عکس خواهد داشت زیرا مردم با مشاهده چنین رفتارهایی به وضوح قادر خواهد بود نامزد قانون مدار را از قانون گریز تشخیص دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس هشتم، اقدات تخریبی برای حذف نامزد رقیب را اقدامی بدتر از تبلیغات زودهنگام توصیف و تاکید کرد: نامزدهایی که چنین رفتارهایی را پیگیری می‌کنند نه تنها پایبندی به قانون نداشته بلکه از نظر مذهبی و اعتقادی هم افرادی ضعیف هستند که مردم باهوشیاری نباید اجازه ورود چنین افرادی را به مجلس بدهند زیرا تنها به دنبال تامین منافع فردی و گروهی بوده و هیچ تعهدی به دفاع از حقوق ملت ندارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، نحوه برخورد با متخلفان را گوناگون خواند و افزود: در قانون انتخابات برای برخورد با تخلفات انتخاباتی شیوه‌های گوناگون از تذکر تا مراحل بالاتر یعنی رد صلاحیت افراد متخلف در نظر گرفته شده است که بر اساس میزان تخلف صورت گرفته می‌تواند در دستور کار قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet