ایام محرم 1398
1390/12/03 13:12:13
سرویس سیاسی
اکرمی در آستانه آغاز تبلیغات انتخاباتی نامزدهای مجلس؛

مردم نمایندگانی را برگزینند که اجرای قانون را مصرانه دنبال کنند

عضو فراکسیون روحانیت مجلس هشتم،با بیان اینکه مشکل کشور عدم اجرای قانون و نه نبودن مصوبات قانونی است، گفت: مجلس آینده به نمایندگانی احتیاج دارد که دولت را متقاعد بر اجرای قانون نماید.
مردم نمایندگانی را برگزینند که اجرای قانون را مصرانه دنبال کنند عضو فراکسیون روحانیت مجلس هشتم،با بیان اینکه مشکل کشور عدم اجرای قانون و نه نبودن مصوبات قانونی است، گفت: مجلس آینده به نمایندگانی احتیاج دارد که دولت را متقاعد بر اجرای قانون نماید. https://cdn.icana.ir/d/019/2743.jpg مردم,نمایندگانی,را,برگزینند,که,اجرای,قانون,را,مصرانه,دنبال,کنند Icana

سیدرضا اکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، به رعایت اخلاق انتخاباتی از سوی کاندیداها همزمان با آغاز رقابت‌های انتخاباتی که از فردا شروع می شود، تأکید کرد و گفت: مجلسی برازنده مردم با حضورنماینده‌های اخلاق مدار باید شکل بگیرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه صورت مسئله انتخابات مجلس نهم هم برای نامزدها وهم برای مردم روشن و واضح است، افزود: داوطلبان نمایندگی مجلس نهم بعد از تشکیل هشت مجلس بایدها و نبایدها را خوب می دانند؛ مردم هم خوب می دانند که با چگونه انتخابی مجلس متشکل از عصاره ملت را تشکیل خواهند داد.

نباید وعده توخالی به مردم داد

وی،ادامه داد: برگزاری 8 دوره انتخابات مجلس تا حد زیادی مشخص کرده که نماینده به استناد قانون اساسی چه وظیفه‌ای دارد و چه کاری می تواند انجام دهد، محدوده اختیارات و وظایف نمایندگان هم مشخص است و نباید وعده توخالی به مردم داد.

اکرمی با یادآوری اجرانکردن قوانین مهم مجلس هشتم از سوی دولت، گفت: نکته این انتخابات این است که نامزدها می دانند کشور درمسئله قانون گذاری کمتر مشکل دارد و کسی نمی تواند بگوید مشکلات کشور به‌خاطر نبودن قانون یا ناقص بودن قانون اساسی به وجود آمده است.

مجلس نهم با نمایندگان تاکید کننده بر اجرای قانون شکل بگیرد

این عضو فراکسیون روحانیت مجلس هشتم، اضافه کرد: در واقع به دلیل اجرا نکردن کامل قانون، جامعه با مشکلات زیادی مواجه است که نیاز به رفع آن را متوجه مجلس نهم می کند؛ مجلس آینده به نمایندگانی احتیاج دارد که دولت را متقاعد بر اجرای قانون نمایند.

کشور در اجرای قانون مشکل دارد نه تصویب قانون

نماینده مردم تهران، با تاکید براینکه نگاه سلیقه‌ای به قانون زمینه را برای به وجود آوردن مشکلات به وجود آورد، گفت: کشور در اجرای قانون مشکل دارد و باید نماینده‌ مجلس نهم بر اجرا و نظارت بر اجرای قانون اهتمام داشته باشد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم، ادامه داد: درحال حاضر بیشتر مشکلات مردم حول بیکاری، تورم و گرانی می چرخد مسئله نبود نظارت بر کارها، در زندگی مردم خود را نشان داده و برای اینکه این مشکلات حل شود مجلس احتیاج به نماینده واقعی مردم و نه برگزیده جناح‌های سیاسی دارد.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس هشتم، با بیان اینکه همین موضوعات بود که طرح سؤال از رئیس جمهوری را در مجلس تقویت بخشید، گفت: نماینده واقعی مردم کسی است که  قانون را می داند، بر اجرای قانون نظارت دارد، آنجایی که باید سؤال، آنجایی که باید تذکر و آنجایی که باید استیضاح کند و به فشارها توجهی نداشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet