هدر موبایل
1390/12/05 13:20:47
سرویس اقتصادی
محمدرضا خباز:

پیش‌فروش تمام سکه به تنهایی کافی نیست

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم با بیان این که بانک مرکزی باید در کنار تمام سکه بهار آزادی، نیم و ربع سکه را نیز عرضه کند، گفت: پیش فروش تمام سکه فقط عطش مردم را در این قسمت کم می‌کند، اما برای خرید ربع و نیم سکه همچنان عطش مردم پابرجا خواهد ماند.
پیش‌فروش تمام سکه به تنهایی کافی نیست یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم با بیان این که بانک مرکزی باید در کنار تمام سکه بهار آزادی، نیم و ربع سکه را نیز عرضه کند، گفت: پیش فروش تمام سکه فقط عطش مردم را در این قسمت کم می‌کند، اما برای خرید ربع و نیم سکه همچنان عطش مردم پابرجا خواهد ماند. https://cdn.icana.ir/d/019/4017.jpg پیش‌فروش,تمام,سکه,به,تنهایی,کافی,نیست Icana

محمدرضا خباز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: در قانون پیش‌بینی شده که بانک مرکزی وظیفه تنظیم بازار سکه را بر عهده دارد؛ یعنی اگر این بازار خوب و مناسب باشد باید از مدیریت بانک مرکزی قدردانی کرد، اما اگر مثل امروز وضعیت نامناسبی داشته باشد باید از آن انتقاد کرد.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان این که آشفتگی بازار سکه خسارات زیادی را به بنیان‌های اقتصادی کشور وارد کرده است، بیان کرد: برای برطرف کردن این موضوع باید از راهکارهای کوتاه مدت، میان‌مدت و بلندمدت استفاده شود تا بازار به ثبات برسد.

وی درباره روش کوتاه‌مدت بانک مرکزی برای بازار سکه گفت: بانک مرکزی در روش کوتاه مدت خود، فروش سکه به صورت سلف را انتخاب کرد اما باید برای انجام این کار جوانب موضوع در نظر گرفته می‌شد و بانک مرکزی به صورت علمی‌تر و کارشناسی‌تر وارد این موضوع می‌شد.

این نماینده مردم در مجلس هشتم با بیان این که روش بانک مرکزی در پیش فروش سکه دست خریدار را در خرید باز نمی‌گذارد، تصریح کرد: هم اکنون بانک مرکزی فقط سکه تمام را پیش فروش می‌کند، اما در واقع هدف از پیش فروش سکه کاهش التهاب بازار و اطمینان خاطر به خریداران است و این در حالی است که این روش بانک مرکزی از التهاب بازار چندان نمی‌کاهد.

خباز با تاکید براینکه بانک مرکزی نباید از پیش فروش نیم سکه و ربع سکه ممانعت کند، گفت: اگر نیم سکه و ربع سکه پیش فروش شود، خریداران احساس می‌کنند که دست دولت پر است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم با تاکید بر این که پیش‌فروش تمام سکه از عطش مردم نمی‌کاهد، یادآور شد: بانک مرکزی اگر به دنبال کاهش التهاب بازار سکه است، باید تمام سکه، نیم سکه و ربع سکه را در کنار یکدیگر پیش فروش کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet