پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1390/12/03 12:32:55
سرویس سیاسی
باهنر در واکنش به اظهارات معاون پارلمانی رئیس جمهور مطرح کرد:

مجلس باید مردمی باشد نه دولتی

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان‌ اینکه تصور برخی مبنی بر اینکه اگر مجلس تابع دولت روی کار آید مملکت آباد می‌شود، یک اشتباه استراتژیک است گفت: فریاد بلند ملت در مجلس شنیده می‌شود و این مجلس است که نقشه راه را تعیین می‌کند.
مجلس باید مردمی باشد نه دولتی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان‌ اینکه تصور برخی مبنی بر اینکه اگر مجلس تابع دولت روی کار آید مملکت آباد می‌شود، یک اشتباه استراتژیک است گفت: فریاد بلند ملت در مجلس شنیده می‌شود و این مجلس است که نقشه راه را تعیین می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/14174.jpg مجلس,باید,مردمی,باشد,نه,دولتی Icana

محمدرضا باهنر در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت در واکنش به اظهارات روز گذشته معاون پارلمانی رئیس جمهور مبنی بر در رأس نبودن مجلس ، با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی در قانون اساسی جایگاه بسیار رفیعی دارد، گفت: هم اصول مسلم قانون اساسی و هم حضرت امام (ره) بر در راس امور بودن مجلس تاکید کرده‌اند و هم تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری همواره بر این بوده است نقشه راه را مجلس تعیین می‌کند و دولت موظف است در آن نقشه حرکت کند بنابراین همه این موارد بر جایگاه رفیع مجلس صحه می‌گذارد.

 نباید اصل تفکیک قوا را با فضا سازی‌های بی‌مورد زیر سؤال برد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در قانون اساسی بر استقلال و تفکیک  قوا تاکید شده است، ادامه داد: اینکه نهادهایی بخواهند برای بالا بردن خودشان به سایر نهادها حمله کنند پذیرفتنی نیست. بنابراین اظهار نظر برخی‌ها مبنی بر اینکه مجلس باید تابع  دولت باشد نه برای مردم قابل پذیرش است و نه نمایندگان ملت.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید براین که این مجلس است که نقشه راه را تعیین می‌کند، افزود: کسانی که می‌گویند اگر مجلس موافق دولت نباشد در کشور بحران ایجاد شده و امنیت ملی به خطر می‌افتد باید در اصول فکری خود تجدیدنظر کنند؛ شرح وظایف نهادها و مسوولیت‌های نظام جمهوری اسلامی ایران کاملا روشن و مشخص است و در33 سال گذشته نیز بر اساس همین شرح وظایف کار عمل شده است و کسی نمی‌تواند در این زمینه خللی به وجود آورد.

وی ادامه داد: این تصور برخی که اگر یک مجلس تابع روی کار آید مملکت آباد می‌شود و رو به جلو می‌رود یک اشتباه استراتژیک است.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم با بیان اینکه فریاد بلند مدت در مجلس شنیده می‌شود تصریح کرد: رئیس جمهور نتیجه متراکم دموکراسی است و مجلس نتیجه فهم شده دموکراسی می باشد و چون احتمال خطای مجلس کمتر است بر همین اساس قانون اساسی مجلس را ناظر بر عملکرد دولت قرار داده است.

 مجلس همچنان در رأس امورمی‌ماند

باهنر در مورد القای این موضوع که مجلس در راس امور نیست، گفت: اگر به حکم ظن بخواهیم با همدیگر کار کنیم می‌توانیم مکمل هم باشیم اما اگر با توهم توطئه و سوءظن وارد قضایا شویم ، ممکن است مشکل آفرین شود و همان مسائلی پیش آید که قبلا هم مطرح کردند و می‌خواستند این موضوع را القا نمایند که مجلس در راس نیست.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درباره این که تلاش دولت برای تغییر در رویکرد آینده مجلس می‌تواند شائبه انتخاباتی داشته باشد، گفت: دولت مجری انتخابات است و نظارت بر انتخابات را قدرتمند انجام می‌دهد و مثل همیشه امانتدار رای مردم خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet