خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/12/03 11:56:41
سرویس اقتصادی
کمالیان با تأکید بر حضور اقتصادی ایران در کشورهای همسایه:

ایران به عراق خانه صادر کرد

عضو کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر این که ارائه کار اگر با کیفیت باشد می‌تواند بازار منطقه را به دست بگیرد، گفت: حضور متخصصان ایرانی در عراق برای ساخت مسکن نوعی صادرات برای کشور به شمار می‌آید و موجب رشد شاخص‌های اقتصادی کشور می‌شود.
ایران به عراق خانه صادر کرد عضو کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر این که ارائه کار اگر با کیفیت باشد می‌تواند بازار منطقه را به دست بگیرد، گفت: حضور متخصصان ایرانی در عراق برای ساخت مسکن نوعی صادرات برای کشور به شمار می‌آید و موجب رشد شاخص‌های اقتصادی کشور می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/10738.jpg ایران,به,عراق,خانه,صادر,کرد Icana

نصرالله کمالیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره ساخت مسکن در کشور عراق، گفت: صادرات و واردات در علم اقتصاد روز جهان منحصر به کالا نمی‌شود و صادرات را می‌توان به گونه‌های دیگر نیز انجام داد.

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی افزود: کار و فعالیت‌های اقتصادی و انتقال مدیریت ایرانی به خارج از کشور هم نوعی صادرات به شمار می‎آید که با ورود ایران به بازار مسکن عراق این اهداف محقق می‌شود.

وی با بیان این که ساخت مجتمع‌های مسکونی در سوریه تمرین خیلی خوبی برای کشور بود، ادامه داد: حضور متخصصان ایرانی در کشوری همچون عراق نیز می‌تواند به ارتقای شاخص‌های اقتصادی کشور کمک شایانی کند.

 

ساخت مسکن در کشورهای همسایه اشتغال‌زا است

کمالیان ساخت مسکن در عراق را موجب صادرات مصالح ساختمانی به این کشور نیز دانست و یادآور شد: ایجاد اشتغال‌زایی برای نیروهای متخصص ایرانی در خارج از کشور از دیگر مزایای ساخت مسکن در عراق محسوب می‌شود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس، افزایش کیفی کار در عراق را موجب جذب مشتری‌های بیشتر از سایر کشورهای همسایه برشمرد و تأکید کرد: با ارائه کار مناسب ایران می‌تواند به قطب ساخت مسکن در منطقه تبدیل شود.

روز گذشته وزیر راه و شهرسازی کشورمان با وزیر مسکن عراق دیدار کرد که پس از این دیدار، علی نیکزاد از حضور بخش خصوصی ایران در کشور عراق برای ساخت مسکن خبر داد و گفت: بنیاد مسکن آماده مشارکت برای احداث کارخانه محصولات ساختمانی در عراق است.

علی نیکزاد افزود: ما در بخش مسکن با حضور کانون انبوه سازان و بخش خصوصی قدرتمند با داشتن 230 هزار نفر نیروی فنی و مهندسی و داشتن تجربیات ارزشمندی آمادگی کامل برای تبادل آنها با کشور عراق را داریم.

همچنین محمد صاحب الدراجی وزیر مسکن عراق با انتقاد از اینکه توافق نامه های قبلی میان دوکشور هنوز به مرحله اجرا نرسیده است، گفت: همه می دانند که از سال 1980 تاکنون، چه بر سر عراق و زیرساختهای آن  به واسطه جنگ و اقدامات صدام آمده است تا جایی که ماامروز علاوه بر نیاز به توسعه راهها با کسری 2.5 میلیون واحدی مسکن نیز روبرو هستیم که این نیاز به صورت روزانه به دلیل رشد جمعیت در حال افزایش است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet