خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1390/12/03 12:03:06
سرویس سیاسی
لاریجانی در نخستین گردهمایی نامزدهای جبهه متحد اصولگرایان:

میوه شیرین انتخابات با نقادی‌های بی‌جهت تلخ نشود

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصولگرایان نباید اجازه دهند اختلاف نظرهایشان به پرخاشگری های غیرموجه تبدیل شود، گفت: باید از انتخابات صیانت کنیم چرا که انتخابات، انقلاب را یک گام به جلو می‌برد و میوه شیرینی است که نباید آن را با نقادی‌های بی‌جهت تلخ کرد.
میوه شیرین انتخابات با نقادی‌های بی‌جهت تلخ نشود رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصولگرایان نباید اجازه دهند اختلاف نظرهایشان به پرخاشگری های غیرموجه تبدیل شود، گفت: باید از انتخابات صیانت کنیم چرا که انتخابات، انقلاب را یک گام به جلو می‌برد و میوه شیرینی است که نباید آن را با نقادی‌های بی‌جهت تلخ کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/16444.jpg میوه,شیرین,انتخابات,با,نقادی‌های,بی‌جهت,تلخ,نشود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،علی لاریجانی در اولین گردهمایی سراسری نامزدهای جبهه متحد اصولگرایان ضمن تشکر از تلاش‌های این جبهه متحد برای ایجاد یک سازوکار مناسب در انتخابات مجلس نهم، گفت: اعضای شورای اجرایی با هدایت روحانیت معظم، سعی داشتند نظرات همه را محقق سازند و همه سلایق را در دایره اصولگرایی جمع کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: نامزدها نباید برای اثبات خود دستاوردها و عملکردهای 33 ساله انقلاب را زیر سوال ببرند و آنرا به نقد بکشند که این کار موجب ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم می‌شود بنابراین تنها برنامه های خود را ارائه دهند.

وی با بیان اینکه باید یک ساز وکار فکری برای حضور سازمان یافته مردم در انتخابات تشکیل شود، گفت: ‌با توجه به اینکه هر سال یک انتخابات در ایران برگزار می‌شود باید احزاب شناسنامه‌دار شکل گیرد تا برنامه تولید کنند.

لاریجانی  با اشاره به تلاش روحانیت عظام و آیت‌الله مهدوی‌کنی برای تجمیع اصولگرایان گفت: این یک اقدام موثر و جدی بود که اگر صورت نمی‌گرفت، خیلی مشکلات جدی‌تر به وجود می‌آمد.

رئیس فراکسیون اصولگرایان در مجلس هشتم، با بیان اینکه آرایش سیاسی کشور در شرایط فعلی از حداقل‌های خوبی برخوردار است، گفت: گروه‌های اصولگرایی در مبانی با هم اشتراکاتی دارند که ممکن است در تحلیل‌ها تفاوت‌هایی داشته باشند.

در ادامه، لاریجانی با اشاره به شرایط بین‌المللی ایران در آستانه انتخابات، گفت: در یک نگاه کلی از نظر بیرونی و بین‌المللی وضعیت ما در شرایط تنگ کنندگی وجود دارد که در طول 33 سال انقلاب سابقه نداشته و این مقدار فضاسازی بر علیه ایران نبوده است.

 

کشورهای همراه با نظام سلطه به یک پنجم خواسته هایشان هم نمی‌رسند

لاریجانی با اشاره به همکاری و همراهی برخی کشورهای منطقه با نظام سلطه گفت: برخی از کشورهای منطقه که حال نفس کشیدن سیاسی را هم ندارند با غربی‌ها متحد شده و بر علیه ایران موضع‌گیری می‌کنند؛ اما باید بدانند که حتی به یک پنجم از خواسته‌هایشان هم نخواهند رسید.

وی بیداری اسلامی را یک عامل مهم در افزایش فشارهای بین‌المللی بر ایران دانست و گفت: آنها اعتقاد دارند که کانون اصلی این بیداری اسلامی ایران است  لذا سعی دارند که این موج بیداری را از طریق فشار بر ایران عقیم کنند.

نماینده مردم قم در مجلس هشتم، همچنین محقق نشدن اهداف استراتژیک امریکا در منطقه را از دیگر عوامل فشارهای آنان بر ایران دانست و افزود: آمریکا در افغانستان قصد داشت حکومت دلخواه خودش را درست کند و در عراق هم فکر می‌کرد ظرف 5 تا 6 روز می‌تواند به خواسته‌هایش برسد. اما در این کشورها با چالش‌های بزرگ امنیتی مواجه شد که همه این مشکلات را متوجه ایران می داند البته این هم قابل کتمان نیست که ملت‌های منطقه حرکت پرشتاب ملت ایران را مورد توجه داشته اند.

 

فشارها به ایران برای متوقف کردن بیداری اسلامی است

وی تاکید کرد: ایران به عنوان یک کشور پرجمعیت و با وسعت زیاد از یک نیروی انسانی متخصص برخوردار است که جهش‌های خوبی در زمینه‌های علمی، پزشکی، فناوری و سیاسی داشته است که این ظرفیت‌ها اگر بالفعل شوند موازنه قوا در منطقه به هم می‌خورد؛ بنابراین کشورهای غربی درصدد هستند که جلوی پیشرفت و حرکت‌های ایران اسلامی را بگیرند.

وی با بیان اینکه وضعیت ایران در منطقه نسبت به گذشته تغییر کرده است، گفت: در شرایط فعلی در موضع قوی قرار داریم که کشورهای انقلابی در منطقه نیز توان ما را زیاد کرده اند و اینها آورده‌های انقلاب اسلامی است.

وی افزود: البته کشورهای ارتجاعی نیز برای ما مشکلاتی به وجود آورده‌اند که آن هم برای متوقف کردن بیداری اسلامی در منطقه است.

لاریجانی همچنین با اشاره به اقدامات مثبت چند سال اخیر در زمینه عدالت اقتصادی، گفت: یکی از نقاط مثبت اقتصادی ما حرکت به سمت عدالت‌خواهی در چند سال اخیر اقتصاد است که تخصیص بودجه به مناطق محروم، حل معضل مسکن از طریق مسکن مهر که زمین را از بورس خارج کرد و همچنین هدفمند سازی یارانه ها و توجه به سیاست های اصل 44 از جمله این اقدامات بود.

وی همچنین بیمه بیکاری، بیمه کارگران ساختمانی و قالیبافان را از جمله اقدامات مثبت مجلس هشتم برشمرد.

 

شعارهای سیاسی کارساز نیست؛ مشکلات مردم را حل کنیم

در ادامه این نشست لاریجانی با اشاره به نقاط ضعف اقتصاد کشور گفت: از نظر نرخ رشد اقتصادی رشد پایینی داشتیم که متناسب با سند چشم انداز نیست. همچنین نوسانات نرخ ارز و طلا که در بودجه نیز 90 پیش بینی شده بود و راهکارهایی ارائه شد  اما قانون آن درست اجرا نشد.

نماینده مردم قم با بیان اینکه فشار از نظر معیشتی بر مردم خیلی بالاست، گفت: دادن شعارهای سیاسی در بین مردم تاثیری ندارد ما باید نقاط ضعف و مثبت مان را مورد بررسی قرار دهیم و با دادن راهکارهای مناسب، مردم را به آینده امیدوار سازیم.

لاریجانی همچنین با اشاره به مشکلات فرهنگی گفت: حرکت‌های سازمان یافته‌ای بنیان‌های فرهنگی ما را تحت تاثیر قرار داده است و بیشتر کارهایی که در مقوله فرهنگ صورت گرفته بیشتر در جهت سوزاندن فرهنگ بوده است.

وی مهمترین راهکار در جهت تقویت فرهنگ را تقویت بنیان‌های دینی دانست و تصریح کرد: تقویت بنیان‌های دینی هم در محدوده فرهنگ و هم در مبارزه و جلوگیری از فساد موثر خواهد بود؛ چرا که آن چیزی که می تواند افراد را در خلوت کنترل کند صیانت دینی و تقوا است.

رئیس مجلس  با بیان اینکه در داخل کشوراز نظر سیاسی در وضع بحرانی قرار نداریم، گفت: ممکن است مشکلات سیاسی در داخل وجود داشته باشد اما هیچکدام بحران نیست. در این میان اصولگرایان نباید اجازه دهند اختلاف نظرهایشان به پرخاشگری های غیرموجه تبدیل شود.

وی با بیان اینکه انتخابات در کشور ما یک ظرفیت مهم سیاسی و ملی است، گفت: باید از انتخابات صیانت کنیم چرا که انتخابات، انقلاب را یک گام جلوتر می‌برد و میوه شیرینی است که نباید آن را با نقادی‌های بی‌جهت تلخ کرد.

لاریجانی در توصیه به نامزدهای انتخاباتی گفت: نامزدها نباید برای اثبات خود دستاوردها و عملکردهای 33 ساله انقلاب را زیر سوال ببرند که این کار موجب ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم می‌شود بنابراین تنها برنامه های خود را ارائه دهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان افزود: شرایط بین‌المللی و وضعیت معیشتی مردم به اندازه کافی شرایط مایوس کننده‌ای را به وجود آورده است لذا کاندیداها با ایجاد امید باید مردم را به صحنه بیاورند و نباید نقدها و تبلیغات انتخابات برآیندش ایجاد یاس باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet