هدر موبایل
1390/12/03 17:35:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابراهیمی:

مردم به برنامه رأی می‌دهند نه تخریب

نائب‌ رئیس کمیسیون امنیت "ایجاد اختلافات قومیتی" را یکی از سناریوهای دشمن برای ‌انتخابات مجلس برشمرد و با تأکید بر لزوم پرهیز کاندیداها از تخریب یکدیگر، گفت که مردم به برنامه‌های کاندیداها رأی می‌دهند نه به تخریب‌ها.
مردم به برنامه رأی می‌دهند نه تخریب نائب‌ رئیس کمیسیون امنیت "ایجاد اختلافات قومیتی" را یکی از سناریوهای دشمن برای ‌انتخابات مجلس برشمرد و با تأکید بر لزوم پرهیز کاندیداها از تخریب یکدیگر، گفت که مردم به برنامه‌های کاندیداها رأی می‌دهند نه به تخریب‌ها. https://cdn.icana.ir/d/019/2073.jpg مردم,به,برنامه,رأی,می‌دهند,نه,تخریب Icana
به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی ‌نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی و کاندیدای جبهه متحد اصولگرایان در نهمین دوره انتخابات مجلس درخصوص فضای کشور در زمان انتخابات آینده مجلس و همچنین سناریو دشمن برای ایجاد چالش امنیتی در کشور سخنانی را با فارس مطرح کرد.

وی با اشاره به سناریوها و ترفندهای دشمنان برای ایجاد چالش امنیتی در انتخابات نهم مجلس اظهار داشت: دشمن همواره علیه نظام جمهوری اسلامی ایران برنامه‌ریزی داشته و چه در انتخابات گذشته و چه در انتخابات پیش رو یک حساسیت ویژه و برنامه‌ریزی خاصی علیه انتخابات و نظام داشته است و در انتخابات 12 اسفند نیز این برنامه‌ها را اعمال می‌کند.

* نهمین دوره انتخابات مجلس شبه انتخابات ریاست جمهوری است

این نماینده مجلس بر همین اساس اضافه کرد: در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که شبه انتخابات ریاست جمهوری است، دشمنان سناریوهای مختلفی را پیش بینی کرده‌اند.

ابراهیمی در ادامه تصریح کرد: ابتدا تحریم انتخابات در دستورکار دشمنان و عواملشان در داخل کشور بود. به طوری که آنها از بیرون سر و صدا به راه انداختند که باید انتخابات تحریم شود و در داخل نیز برخی‌ها سخنان آنها را زمزمه کردند اما هم دشمنان خارجی و هم عوامل داخلی دیدند که این حنا رنگی ندارد و داخلی‌ها نیز خود را باختند.

* عدم حضور اطلاح‌طلبان در انتخابات آنها را از صحنه سیاسی کشور حذف می‌کرد

ابراهیمی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه دشمنان پس از شکست در سناریوی تحریم انتخابات به سراغ مرحله بعد رفتند، گفت: این بار سر و صدا بر پا کردند که برخی جریانات سیاسی در انتخابات شرکت نکنند اما باز هم دیدند که عدم شرکت در انتخابات برای این جریان سیاسی مضر است و آنها را برای همیشه از صحنه سیاسی کشور حذف و خارج می‌کند لذا گفتند ما در انتخابات شرکت می‌کنیم اما بدون تابلو و با چراغ خاموش.

وی افزود: این جریان سیاسی پس از اینکه متوجه شد عدم شرکت در انتخابات تنها به ضرر خودش است، نیروهای خود را در شهرستان‌ها و مراکز استان‌ها و حتی تهران کاندیدا کردند اما بدون اعلام فهرست و یا لیستی که این موضوع را مشخص‌تر کند.

* دشمنان تاکنون نتوانستند هیچ‌گونه مشکلی برای نظام پیش بیاورند

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه تشریح سناریوی دشمنان علیه انتخابات ایران خاطرنشان کرد: دشمنان این 3 مرحله را طی کردند و خوشبختانه تاکنون نیز نتوانستند هیچ گونه مشکلی برای نظام پیش بیاورند اما مرحله بعدی نقشه آنها شایعه پراکنی، نشر اکاذیب علیه نیروهای ارزشی، ولایتمدار، مخلص و مومن است.

ابراهیمی همچنین تصریح کرد: چه در تهران و چه در شهرستان‌ها هر کجا که نماینده ارزشی وجود دارد، علیه آن فرد شایعه‌پراکنی کرده‌اند و بنای تخریب آن فرد را گذاشتند البته این مرحله نیز گذشت و دشمنان به لطف خداوند نتوانستند کاری از پیش ببرند.

* دشمنان در زمان انتخابات از مسائل قومی برای تحریک اذهان عمومی استفاده می‌کنند

وی با بیان اینکه مرحله بعدی سناریوی دشمنان در حین انتخابات خواهد بود، اظهار داشت: در زمان انتخابات ممکن است برای ایجاد اختلاف و تفرقه و همچنین چالشی کردن فضای کشور بیایند مسائل قومی را مطرح کرده و از آن به عنوان عاملی برای تحریک اذهان عمومی استفاده کنند.

* دشمن می‌خواهد در انتخابات جریانات سیاسی مرده را زنده کند

نماینده مردم بیرجند در خانه ملت همچنین افزود: در حین انتخابات ممکن است برای تبلیغات انتخاباتی مسائل مذهبی را باز احیا کند و همچنین جریانات سیاسی مرده را زنده کند.

* اجرای سناریوی سال ۸۸ دشمنان در انتخابات مجلس

ابراهیمی اضافه کرد: قسمت بعدی سناریوی دشمنان برای ایجاد چالش امنیتی در انتخابات به پایان برگزاری انتخابات مربوط می‌شود که در آن زمان سناریویی که در سال ۸۸ برای انتخابات ریاست جمهوری اجرا کردند، احتمالا در انتخابات مجلس همچنین فضایی را ایجاد خواهند کرد تا بتواند در بین مردم تفرقه ایجاد کرده و بین نظام و مردم و همچنین بین اقشار مختلف مردم جامعه بدبینی و اختلاف نسبت به انتخابات ایجاد کند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: البته فکر می‌کنم باتوجه به تجربه‌ای که هم مسئولان و هم خود مردم و همچنین کاندیداهای انتخاباتی دارند، از این تجربه به درستی استفاده کنند و در گردابی که دشمنان نظام برای امنیتی کردن فضای انتخابات و همچنین در دست گرفتن روند آن ایجاد می‌کند، نیفتد.

* تاکنون سناریوی دشمنان با بصیرت مردم و رهنمودهای رهبری خنثی شده است

ابراهیمی با بیان اینکه انشاءالله این سناریوی دشمنان نیز مانند سایر نقشه‌های آنها که یکی پس از دیگری با هوشیاری، آگاهی و بصیرت مردم به ویژه رهنمودهای مقام معظم رهبری خنثی شد، خنثی شود، با اشاره به نقش دولت و برگزارکنندگان انتخابات در ایجاد آرامش انتخاباتی تصریح کرد: باید از نظر امنیتی در بین نیروهایی که در صحنه هستند و انتخابات را برگزار می‌کنند، تمهیدات لازم و برنامه‌های جلوگیری از برخی مسائل که احتمال رخ دادن آن وجود دارد، پیش‌بینی کنند.

"هم مسئولان امنیتی و هم برگزارکنندگان انتخابات و همچنین سایر نیروها این هوشیاری و آ‌مادگی را دارند تا با هرگونه تهدید و مشکلی که بخواهند آرامش انتخابات را برهم زند و همچنین بخواهد در بین مردم تفرقه ایجاد کرده و آنها را نسبت به نظام و سلامت انتخابات بدبین کند، مقابله خواهند کرد".

* برگزارکنندگان انتخابات توجه دارند که دشمن درصدد ایجاد نا‌امنی در انتخابات است

وی با تأکید بر اینکه برگزارکنندگان انتخابات توجه دارند که دشمن درصدد ایجاد نا‌امنی در انتخابات است، گفت: تصور نمی‌کنم با تدابیر اندیشیده شده هیچگونه نا‌امنی داشته باشیم و همچنین دشمنان با دیدن اتحاد مردم با آمادگی نیروهای نظام جرأت انجام هیچ کاری را به خود نخواهند داد.

* کاهش مشارکت مردم در انتخابات مهمترین سناریوی دشمنان در انتخابات است

نماینده مردم بیرجند در خانه ملت در ادامه سخنان خود به ترفند کاهش مشارکت و حضور مردم در انتخابات اشاره کرد و آن را یکی از مهمترین سناریوی دشمنان در انتخابات نهم مجلس برشمرد و خاطرنشان کرد: معتقدم که ملت ایران هر لحظه که احساس کند انقلاب اسلامی‌شان مورد تهدید قرار گرفته و دشمن توطئه خاصی را برای آن در نظر گرفته است، به صحنه می‌آید چراکه مردم حساسیت ویژه‌ای بر روی نظام و انقلابشان دارند.

* به کوری چشم دشمنان مردم حضوری پرشورتر از سال‌های گذشته در راهپیمایی داشتند

ابراهیمی همچنین تأکید کرد: همانطور که امسال مردم ایران در ۲۲ بهمن با حضور به موقع خود تمام شایعات و سخنان دشمنان را خنثی کردند در انتخابات مجلس نهم نیز حضور پررنگی خواهند داشت چرا که معاندین و دشمنان قبل از ۲۲ بهمن حرف‌های زیادی می‌زدند که "مردم دلسرد و خسته شده‌اند و دیگر امیدی به آینده ندارند لذا هیچکس در راهپیمایی شرکت نخواهد کرد" اما مشاهده کردیم که به کوری چشم دشمنان مردم حضوری پرشورتر از سال‌های گذشته در راهپیمایی داشته‌اند.

وی افزود: حضور امسال مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بسیار کوبنده‌‌تر، گسترده‌تر و حساسیت‌دارتر از سال‌های گذشته بود و این حضور چه در تهران و چه در شهرها و استان‌های دیگر کشور نیز بسیار ملموس و قابل مشاهده بود.

* مردم با حضور در راهپیمایی نشان دادند مثل ۳۳ سال گذشته دلبسته انقلاب هستند

نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی مجلس بر همین اساس ادامه داد: در ۲۲ بهمن هرکجا را که نگاه می‌کردیم جمعیت موج می‌زد گویی که دیگر هیچ فردی در خانه‌ها باقی نمانده بود؛ همه مردم به صحنه آمده بودند و با این حضور به موقع نشان دادند که هنوز هم مثل ۳۳ سال گذشته دلبسته انقلاب هستند و تمام توطئه‌ها را خنثی خواهند کرد.

ابراهیمی همچنین اظهار امیدواری کرد: در انتخابات ۱۲ اسفند نیز ملت ایران همین حساسیت را داشته باشند که مشارکت آنها یک مشارکت چشمگیر و پرشور باشد و دشمنان با این حضور مأیوس و ناامیدتر از همیشه شوند.

* حضور پرشور مردم در صحنه یأس و ناامیدی را در دل دشمنان ایجاد می‌کند

وی ادامه داد: مردم با شرکت در انتخابات سرنوشت جامعه و کشور را رقم می‌زنند و حضور پرشور آنها در صحنه امید، وحدت و امنیت را در بین همه دوستداران نظام و از سوی دیگر یأس و ناامیدی در دل دشمنان ایجاد خواهد کرد لذا تصور می‌کنم مردم ما در این نوع مراحل حساسیت ویژه‌ای دارند و مشارکت پرشوری خواهند داشت.

* مردم در انتخابات به صحنه می‌آیند و جواب تمام تهدیدها و توطئه‌های دشمنان را می‌دهند

این نماینده مجلس تأکید کرد: به ویژه در شرایط کنونی که کشور ما از داخل و خارج مورد تهدید است و ملت ایران در مقابل این تهدیدها احساس مسئولیت دارد همچنین با فرمایشات رهبری در نماز جمعه نیز که بسیاری از مسائل برای مردم روشن شد لذا تمام مردم در انتخابات به صحنه خواهند آمد و جواب تمام تهدیدها و توطئه‌های دشمنان را می‌دهند.

* همه دنیا از احساس مسئولیت و حضور پرشکوه مردم در هر صحنه‌ای شگفت‌زده می‌شوند

ابراهیمی به سخنان اسماعیل هینه نخست وزیر دولت فلسطین در روز ۲۲ بهمن اشاره کرد و گفت: وی زمانی که در راهپیمایی تهران سخنرانی می‌کرد جمله قشنگی گفت که "من این همه جمعیت را پس از ۳۳ سال در صحنه دیدم، بسیار شگفت‌‌آور شدم" و این واقعیت امر است که ملت ما را هنوز هیچکس نشناخته و هرکس این مردم را بشناسد، از احساس مسئولیت و حضور پرشکوهشان در هر صحنه‌ای که به دفاع از انقلاب و نظام ختم می‌شود، شگفت‌زده خواهند شد.

وی ادامه داد: مطمئنا انتخابات ۱۲ اسفند که انتخابات سرنوشت‌سازی برای ادامه حضور اصولگرایان در صحنه سیاسی کشور است مثل ۲۲ بهمن امسال پرشور برگزار خواهد شد و مردم در این انتخابات مشارکت حداکثری خواهند داشت.

* ایجاد فتنه‌ای مشابه فتنه ۸۸ پس از انتخابات سناریوی دیگر دشمنان است

نماینده مردم بیرجند در مجلس با اشاره به ایجاد فتنه‌ای مشابه فتنه ۸۸ پس از انتخابات که سناریوی دیگر دشمنان پس از انتخابات است، اظهار داشت: فکر می‌کنم مسئولان هوشیار هستند و تدابیر لازم را در این خصوص اندیشیده‌اند همچنین با تجربیات خوبی که از فتنه ۸۸ کسب کردند و همچنین قدرتی که دارند، می‌توانند هر توطئه و نقشه فتنه‌انگیزی را خنثی کنند.

* مسئولان در این شرایط رودست نخواهند خورد

ابراهیمی با بیان اینکه احساس مسئولیت و باور ارزشی به رهنمودهای مقام معظم رهبری در بین مسئولان ما فوق‌العاده است، تصریح کرد: اعتقاد دارم که مسئولان ما در این شرایط رودست نخواهند خورد و می‌تواند با قدرت و قوت و همچنین تدبیر، حکمت و مصلحت این امنیت را برقرار کنند تا هیچ مسئله‌ای پیش نیاید.

وی بر همین اساس به تمام کاندیداها توصیه کرد که رهنمودهای مقام معظم رهبری که همان تأکیدات حضرت امام خمینی (ره) است را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند و اخلاق اسلامی را در انتخابات به ویژه در این رقابت سیاسی رعایت کند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه تأکید کرد: کاندیداها باید از تخریب دیگران پرهیز کند چراکه این تخریب‌ها سودی برای مخرب ندارد بلکه زیانی به همراه خواهد آورد چراکه ملت ایران بصیرتر و آگاه‌تر از آن است که بخواهد فریب تخریب‌ها و توهین‌ها را بخورد و مطمئنا فرد تخریب کننده را ناامید می‌کند.

* کاندیداها به جای تخریب یکدیگر ویژگی‌های مثبت و برنامه‌های خود را بگویند

ابراهیمی با بیان اینکه آبروی مؤمن مانند خون مؤمن است، گفت: اگر کسی آبروی مؤمنی را بریزد مثل آن است که آن فرد را کشته و گناه آن به همان میزان خواهد بود لذا هیچ گناهی بالاتر از ریختن خون و آبروی مؤمنین نیست و در شرع ما نیز این کار حرام است بنابراین کاندیداها نباید یکدیگر را تخریب کنند و به جای تخریب یکدیگر ویژگی‌های مثبت و برنامه‌های خود را بگویند.

* مردم به دنبال نمایندگانی هستند که مشکلات آنها را حل کند

"کاندیداها باید برنامه‌های کامل و جامعی برای مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مردم داشته باشند چراکه اکنون مردم با مشکلاتی از جمله گرانی، عدم اشتغال، تورم، تحریم‌ها و... مواجه‌اند و به دنبال نمایندگانی خواهند بود و به کسانی رأی می‌دهند که مشکلات آنها را حل کند".

وی ادامه داد: یک نماینده مجلس که با رأی مردم پارلمان راه می‌‌یابد، باید برنامه‌هایی برای حل مشکلات مردم داشته باشد لذا کاندیداها باید در مناظرات انتخاباتی برنامه‌های خود را ارائه دهند و با این برنامه‌ها تحریم‌ها را خنثی کنند و آثار سناریوها و نقشه‌هایی که دشمن برای از پای درآوردن ملت ما دارند، به حداقل برسانند.

نماینده مردم بیرجند در خانه ملت با تأکید بر اینکه یک نماینده باید به دنبال حل مشکلات مردم باشد، یادآور شد: در مناظرات انتخاباتی نمایندگان می‌توانند به نوعی مسابقه بگذارند و هرکه راه حل بهتری بتواند برای حل مشکلات اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جامعه ارائه دهد، آن کاندیدا پیروز آن مناظره شود یعنی برنامه‌های صدا و سیما باید بر روی این گونه مسائل مانور دهند.

* رقابت بین کاندیداها باید بر سر برنامه و طرح‌هایی برای حل مشکلات مردم باشد

ابراهیمی در ادامه سخنان خود تأکید کرد: مسابقه و رقابت بین کاندیداها باید بر سر این گونه مسائل باشد نه اینکه برای رسیدن به کرسی‌های مجلس بر سر یکدیگر مشت بزنند تا رقیب سرش پایین‌تر بیاید و کاندیدای دیگر از روی سر او عبور کند و به خواسته خود برسد چرا‌که این‌گونه تخریب‌ها حرام است لذا باید به جای تخریب نکات مثبت و برنامه‌های خود را ارائه دهند چرا‌که مردم به طرح‌ها و برنامه‌های یک کاندیدا رأی خواهند داد.

* برگزارکنندگان انتخابات با هرگونه تخریب و نشر شایعه از سوی کاندیداها برخورد کنند

وی در ادامه به نشر اکاذیب و شایعات از سوی رقبای انتخاباتی علیه یکدیگر اشاره کرد و گفت: این موضوع نیز در شرع اسلام حرام و خلاف قانون اساسی کشور است لذا برگزارکنندگان انتخابات باید نسبت به این مسائل حساس باشد و با هرگونه توهین، تخریب و نشر شایعه از سوی کاندیداها علیه یکدیگر برخورد کنند تا انتخابات سالم و به دور از اخلاق اسلامی داشته باشیم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی در ادامه سخنان خود با اشاره به تأیید صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان و همچنین لزوم گرفتن تعهد از برخی کاندیداها که شائبه‌ای در رفتارشان دیده می‌شود، گفت: البته کار نمایندگی به هیچ عنوان تعهدبردار نیست و چارچوبی که قانون اساسی نیز برای نمایندگان مجلس ترسیم کرده، به این موضوع اشاره می‌کند که هیچ نماینده‌ای به خاطر اظهارنظرهایش تعقیب نمی‌شود.

* نمایندگان باید خالص‌ترین افراد باشند

"بنابراین بر اساس این قوانین لازم است تا نمایندگان خالص‌ترین افراد باشند البته همانطور که حضرت آقا نیز فرمودند شورای نگهبان باید آسان بگیرد که انصافا نیز پیامبر اسلام هم همین را فرموده‌اند که من با دین سهل و آسانی آمده‌ام".

ابراهیمی در ادامه سخنان خود تأکید کرد: نباید سختگیری شود و شورای نگهبان باید در حدی جلو برود که افرادی که فتنه و انحراف را محکوم نکردند همچنین در زمان فتنه ساکت ماندند و یا با فتنه همراه بودند، رد صلاحیت شوند.

* فتنه‌گران از ابتدا مواضعشان همین بوده و در زمان فتنه آن را علنی کردند

" انصافا نمی‌شود این افراد را پذیرفت و اگر اینها نماینده مجلس شوند باز مواضعشان تغییر نخواهد کرد چراکه اینگونه افراد از ابتدا نیز مواضعشان همین بوده و در زمان فتنه فقط آن را علنی کردند".

وی اضافه کرد: قطعا شورای نگهبان و نیروهای امنیتی تا جایی که شناخت دارند، باید اجازه دهند کاندیداها به مجلس راه یابد اما فتنه‌گران و ساکتین فتنه و انحراف نباید داخل مجلسی شوند که منتخبین و نمایندگان ملت در آن جای دارند چراکه اگر این افراد به مجلس راه یابند همان کاری را می‌کنند که در گذشته کردند.

نماینده مردم بیرجند در خانه ملت بر همین اساس یادآور شد: شورای نگهبان باید تا جایی که ممکن و قابل اغماض است، اغماض کند تا عده زیادی تأیید صلاحیت شوند و در صحنه انتخابات حضور یابند چراکه حضور گسترده کاندیداها در حضور باشکوه مردم و آرای آنها تأثیر خواهد داشت.

* در بسیاری از شهرستانها لیست جبهه پایداری و جبهه متحد مشترک است

ابراهیمی در ادامه سخنان خود به لزوم وحدت اصولگرایان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: تا این لحظه که جبهه متحد اصولگرایان و همچنین جبهه پایداری لیست مشترکی ندادند البته در بسیاری از شهرستان‌ها این لیست مشترک و حدود ۷۰ درصد کاندیداها قرار گرفته در لیست این دو جبهه بزرگ اصولگرایی یکسان است.

وی اضافه کرد: جبهه پیروان اصلی‌ترین جریانی است که پس از جامعه روحانیت و جامعه مدرسین همواره در مسیر ولایت بوده و خواهد بود و قطعا لیست جداگانه‌ای از سوی این جبهه داده نمی‌شود چراکه با ائتلاف و وحدت اصولگرایان سازگاری ندارد.

نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت با بیان اینکه "جبهه پیروان از ابتدا با جامعتین همراه بوده است"، در خصوص شائبه‌هایی مبنی بر ارائه لیست جدا از سوی جبهه پیروان گفت: تا پایان نیز این جبهه‌های اصولگرایی باید با هم باشند و کار را با محوریت جامعتین به ویژه در تهران و شخصیت توانمند آیت‌الله مهدوی کنی به پایان ببرد.

* جامعتین حیثیت و آبروی خود را برای دفاع از نظام و ولایت خرج کرده‌اند

ابراهیمی بر همین اساس خاطرنشان کرد: تمام اعضای جبهه متحد محوریت جامعتین را پذیرفته‌اند و قبول دارند چراکه آیت‌الله مهدوی‌ کنی و آیت‌الله یزدی موجب ابتکار همه اعضای جبهه متحد و حتی جبهه پایداری هستند و حیثیت و آبرو و سرمایه خود را به حراج گذاشته‌اند برای اینکه از نظام و ولایت دفاع شود لذا باید تمام اصولگرایان قدر این حرکت را بدانند.

وی در پایان تأکید کرد: همه اصولگرایان باید کاری کنند که جبهه متحد تقویت شود و کسی نباید به خودش اجازه انجام اقدامی دهد که موجب تضعیف جبهه متحد شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet