هدر موبایل
1390/12/03 12:23:06
سرویس سیاسی
ابوترابی فرد در واکاوی اخلاق انتخاباتی:

کرسی‌های مجلس را به دست اهلش بسپاریم

عضو شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان گفت: در صورتی که مردم نسبت به نامزدهای انتخاباتی شناخت کاملی دارند باید به شناخت خود اعتماد کنند، در غیر این صورت، باید با اعتماد به نظر علما و صالحان این امانت را به دست اهلش بسپارند.
کرسی‌های مجلس را به دست اهلش بسپاریم عضو شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان گفت: در صورتی که مردم نسبت به نامزدهای انتخاباتی شناخت کاملی دارند باید به شناخت خود اعتماد کنند، در غیر این صورت، باید با اعتماد به نظر علما و صالحان این امانت را به دست اهلش بسپارند. https://cdn.icana.ir/d/019/4387.jpg کرسی‌های,مجلس,را,به,دست,اهلش,بسپاریم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، محمدحسن ابوترابی‌فرد شب گذشته (سه شنبه 2 اسفند) در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی در شبکه "سیمای قران" درباره اخلاق انتخاباتی تصریح کرد: اخلاق مجموعه فضایلی را در برمی‌گیرد که به معنی رفتار تعبیر می‌شود؛ در حالی که اخلاق خلقی مبتنی بر آموزه‌های دینی و رسالت پیامبران الهی است.

نماینده مردم قزوین و آبیک در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: رسالت انبیا و نظام اسلامی در برگیرنده جامعه‌ای آراسته به فضایل اخلاقی در حوزه تفکر و اندیشه و خصایص اخلاقی به معنای خاص و در حوزه رفتار شامل می‌شود.

عضو شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان با تاکید بر این که اخلاق رفتاری مبتنی بر اصول عالی است که در حال حاضر جامعه ما با آن فاصله دارد، بیان کرد: باید بکوشیم به سمت افق عالی اخلاق نزدیک شویم، افق عالی یک جامعه آراسته همان فضایل اخلاقی است که هدف بعثت انبیای الهی است.

وی تاکید کرد: در همه حوزه‌ها باید بر اساس عدل حرکت کنیم و در تصمیمات سیاسی خود عدل و اخلاق را از نظر دور نکنیم، همچنین باید بکوشیم جامعه به سمت این افق در حرکت باشد و این همان چیزی است که در زمان امام عصر(عج) محقق می شود.

نماینده مردم قزوین و آبیک در مجلس هشتم با بیان این که در مقایسه تطبیقی با سایر جوامع می‌توانیم ارزش اخلاقی جامعه خود را ارزیابی کنیم، افزود: هیچ جامعه‌ای را نمی‌شناسیم که مردم آن با معرفت و شناخت کامل خود پس از گذشت 33 سال ازعمر نظام سیاسی خود، در روز 22 بهمن 90 چنین حماسه‌ای باشکوه خلق کنند. 

ابوترابی با بیان این که مشارکت عظیم مردم ایران در حماسه 22 بهمن و همچنین مناسبت‌های انقلابی در اوج آگاهی و بصیرت شکل می‌گیرد، گفت: اقداماتی که مردم حماسه‌ساز ایران اسلامی در مناسبت‌های مختلف انقلابی خلق می‌کنند همان چیزی است که اگر کشورهای توسعه یافته غربی به مدت یک‌ سال میلیون‌ها دلار برای به وجود آوردن آن هزینه کنند قادر نخواهند بود چنین حماسه‌ای را به وجود آورند و این همان تجلی اخلاق در ایران است.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم افزود: البته نباید به خود غره شویم و بگوییم که در شرایطی مطلوب قرار داریم  چرا که هر کسی شرایط خود را مطلوب بداند دست از تلاش می کشد و این غره شدن آغاز تباهی و مرگ اوست.

این نماینده مردم در مجلس هشتم با بیان این که در گذشته از نظر علمی هیچ رتبه جهانی نداشتیم افزود: در حال حاضر به لطف خدا از نظر علمی از رتبه 20 علمی جهان عبور کرده‌ایم و جزو 10 کشور برتر علمی دنیا هستیم.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری معتقدند از جایگاه علمی مدنظرچشم انداز هنوز فاصله زیادی داریم، تأکید کرد: باید به مرحله‌ای برسیم که سایر کشورها مقالات علمی ما را از زبان فارسی به زبان خود ترجمه کنند و به عنوان مرجع و منبع به آن اسناد استفاده کنند، البته تا آن زمان حدود نیم قرن فاصله داریم و باید تلاش خود را بیشترکنیم.

ابوترابی‌فرد با اشاره به این که مشارکت عمومی در حماسه 22 بهمن جزء فضایل اخلاقی مردم ماست، گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران دارای سرمایه ای عظیم مردمی است و به واسطه این سرمایه است که معتقدیم رفتار ما در انتخابات گاهی با این سرمایه عظیم منطبق نبوده وباید اصلاح شود.  

وی تاکید کرد: برخی کاندیداها اخلاق انتخاباتی را رعایت نمی‌کنند، لذا برای رعایت اخلاقیات باید شاخص‌هایی مناسب ترسیم شود.

ابوترابی فرد یادآور شد: متاسفانه گاهی در عرصه عمل و رفتار و گاهی از اصول و ضوابط اسلامی برآمده از آموزه‌های دینی و اخلاقی و عقلانی فاصله می‌گیریم که مورد انتقاد مردم و حامیان اندیشه است و این دغدغه ای جدی است که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید دارند. 

عضو شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان با اشاره به حساسیت مقام معظم رهبری نسبت به رعایت اخلاق تاکید کرد: معظم له معتقدند افرادی که به مجلس می‌روند نباید وابسته به منابع قدرت و ثروت باشند چرا که ممکن است به تهدیدی جدی مبدل شود.

ابوترابی فرد افزود: نباید اجازه دهیم برخی افراد، ثروت را وسیله ای برای ورود به خانه ملت قرار دهند. بنابراین باید هم نامزدهای انتخاباتی و هم مردم و مسوولین مراقب آن باشند. 

نماینده مردم قزوین و آبیک در مجلس هشتم یادآور شد: انسانی که خود را برای یک مسئولیت بزرگ نامزد می‌کند باید در حد توان خود و با نگاهی عمیق به ظرفیت‌ها و صلاحیت‌ها این اقدام را انجاهم دهد و در صورتی که این توانایی را در خود می‌بیند برای این مسئولیت خطیر نامزد شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم با اشاره به داستان انتخاب یوسف به عنوان عزیز مصر اظهار داشت: زمانی که یوسف به عنوان عزیز مصر برگزیده شد شرایطی را تعیین کرد و بیان داشت اینک که مرا به عنوان عزیز مصر انتخاب کرده‌اید و مسئولیتی را به من داده‌اید پیشنهاد می‌کنم مسئولیت نهاد اقتصادی را در اختیار من قرار دهید، چرا که هم در قله امانت داری قرار دارم و هم در اوج علم هستم.

ابوترابی افزود: نامزدهای انتخاباتی برای قبول مسئولیت، باید هم در قله علم و توانایی قرار داشته باشند و هم امانت دار خوبی باشند؛ زیرا یکی از حوزه‌های اخلاق این است که اگر خود را دارای صلاحیت در انجام امور ندانیم از ورود به آن عرصه دوری کنیم.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم یادآورشد: بنابراین در پست کلیدی مثل نهاد قانونگذاری باید اخلاق را رعایت کنیم و در سخن گفتن با دیگران صادقانه عمل کنیم و وعده‌های پوچ و بی‌منطق ندهیم.

وی افزود: نامزدهای انتخاباتی مجلس نهم شورای اسلامی باید به مردم وعده‌هایی دهند که منطبق با ظرفیت‌های نظام باشد و آنها از پس انجام آن وعده‌ها برآیند چرا که واقعی بودن این وعده‌ها وگفتار باعث ارتقای دانش و بالا رفتن اعتماد درجامعه می‌شود.

نماینده مردم قزوین و آبیک در مجلس هشتم با تاکید بر اینکه افراد باید شان رقبای خود را حفظ کنند، افزود: همه نامزدهای انتخاباتی باید براساس اخلاقیات عمل کنند و شأن رقبای خود را در نظر بگیرند و از تخریب دیگران بپرهیزند، زیرا آسیبی که به واسطه تخریب به فرد مسلمان وارد می‌شود اول به خود فرد بر می گردد سپس به فرد مورد نظر.

ابوترابی با بیان این که انسان یکی از مخلوقات خداست که دارای قدرت انتخاب است، یادآور شد: خداوند به انسان قدرت انتخاب را عطا کرده است که باید این قدرت انتخاب مبتنی بر تفکر و اندیشه باشد؛ البته همه افعال انسانی نشأت گرفته از انتخاب وی نیست و مثلا حرکاتی که در عالم خواب از فرد سر می‌زند به این دلیل که فعل آن حرکت انسانی نبوده است نمی‌توان آن را نشأت گرفته از تفکر و انتخاب انسانی دانست و تنها یک فعل حیوانی است.

وی افزود: اقدام همراه با عقل و تدبیر است که عملی انسانی را شکل می‌دهد و انسان را به عنوان موجودی دارای قدرت انتخاب از سایر مخلوقات جدا می کند.

ابوترابی اظهار داشت: هر چقدر پایه انتخاب فرد عقلانی ترباشد رفتار وی انسانی‌تر خواهد بود. بنابراین باید سعی کنیم انتخابی انسانی و مبتنی بر عقلانیت و علم داشته باشیم .

عضو شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان با اشاره به آیه هایی از قرآن کریم، افزود: در آیه هایی از قرآن مجید آمده است که وظیفه ای کلی وعام برای جامعه بشریت ترسیم کرده‌ایم و هر مسوولیت امانتی الهی و مقطعی است که به آنها عطا شده  است. بنابراین این امانت برای حرکت انسان به سوی انسانی‌تر شدن است و اگر این امانت بتواند به سوی کمال در حرکت باشد باید به دست اهلش سپرده شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم با بیان اینکه باید توجه داشته باشیم که کرسی نمایندگی چقدر در آینده کشور اثرگذار است، افزود: باید کرسی‌های مجلس را به دست اهلش بسپاریم وهمه انسان‌های عاقل خوب می دانند که اهل و نا اهل چه کسی است و این مساله نیازی به یاد دادن و آموزش ندارد.

وی در ادامه به سخنانی از امام باقر (ع) اشاره کرد وافزود: امام باقر (ع) می‌فرماید ؛هر کسی که اعتماد کند و امانت را به دست اهلش بسپارد باید درخصوص انتخابش در دنیا و آخرت پاسخگو باشد وهمچنین پیامبر اکرم (ص) نیز معتقدند؛ اگر می‌خواهید مشورت کنید با کسی مشورت کنید که عالم به امور و صالح باشد.

نماینده مردم قزوین و آبیک در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در صورتی که مردم نسبت به نامزدهای انتخاباتی شناخت کاملی دارند باید به شناخت خود اعتماد کرده و به آن فرد مورد نظررای دهند ،ولی در غیر این صورت ، باید به واسطه علما و صالحین که نسبت به فرد مورد نظر عالم هستند و شناخت دارند این امانت را به دست اهلش بسپارند./

پایان پیام.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet