خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/12/03 13:53:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده مردم اهواز:

سیاست غربی‌ها محدود کردن موج اسلام‌خواهی و اسلام‌گرایی است

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ابراز امیدواری کرد که وزارت خارجه در همسویی با تمام ارکان نظام و با استفاده از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی، تحرک منطقه‌ا‌ی و بین‌المللی برای کاهش فشار بر ملت مظلوم بحرین و همچنین کاهش شیطنت‌ها و فشارهای خارجی بر سوریه اقدام کند.
سیاست غربی‌ها محدود کردن موج اسلام‌خواهی و اسلام‌گرایی است یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ابراز امیدواری کرد که وزارت خارجه در همسویی با تمام ارکان نظام و با استفاده از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی، تحرک منطقه‌ا‌ی و بین‌المللی برای کاهش فشار بر ملت مظلوم بحرین و همچنین کاهش شیطنت‌ها و فشارهای خارجی بر سوریه اقدام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/332.jpg سیاست,غربی‌ها,محدود,کردن,موج,اسلام‌خواهی,و,اسلام‌گرایی,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛شبیب جویجری،با اشاره به لزوم جلب توجه جامعه جهانی به سرکوب مردم دربحرین،به ایسنا گفت:وجود چین وروسیه در سازمان ملل باعث شده از زیاده‌خواهی‌های آمریکا، فرانسه و انگلیس جلوگیری شود.

وی افزود:ایران نیز باید درهمگرایی با کشورهای مستقل با دیپلماسی فعال و همچنین استفاده گسترده از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی در جهت احقاق حقوق ملت‌ها و دادن حق تعیین مسیر و شیوه نظام قدم بردارد تا با استفاده از توانایی‌ها و ابزارهای قانونی نتایج خوبی در این رابطه کسب شود.

نماینده مردم اهواز در مجلس، با اشاره به مواضع دوگانه اتحادیه عرب در قبال سوریه و بحرین یادآور شد: برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری کشورهای غربی بالاخص رژیم صهیونیستی و آمریکا این بوده که بتوانند سوریه را به عنوان محور مقاومت تحت تاثیر قرار دهند و وانمود کنند که انقلابی در سوریه در جریان است تا این کشور را تضعیف کنند و آن را تحت تاثیر موضع‌گیری‌های خود قرار دهند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به برخی تحرکات مردمی در کشورهای عربی از جمله عربستان و بحرین اضافه کرد: کشورهای غربی در مقابل این تحرکات برخوردهای دوگانه‌ای دارند و همه سعی دارند سانسور خبری کنند و درعین حال در جهت اهداف خود، سرکوب‌های مردمی را مورد حمایت قرار می‌دهند.

جویجری با بیان اینکه سیاست صهیونیست‌ها و غربی‌ها محدود کردن موج اسلام‌خواهی و اسلام‌گرایی است، ادامه داد:اتحادیه عرب با وجود اینکه شامل اکثریت کشورهای حاشیه‌ و غیرحاشیه خلیج‌فارس است، غیر از چند کشوری که مواضع بی‌طرفانه و حد وسطی دارند، تحت تاثیر سیاست‌های غربی‌ها قرار گرفته است.

وی با اشاره به تمایل غربی‌ها برای اسلام‌گرایی در خاورمیانه، تصریح کرد: تاکنون اهداف غربی‌ها در این باره ناکام مانده و ان‌شاءالله مردم بحرین نیز به پیروزی خواهند رسید و آرمان‌گرایی و آرمان‌خواهی اسلامی در این کشور موفق خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet