هدر اصلی
1390/12/05 13:24:00
سرویس فرهنگی
جواد آرین‌منش:

همواره با فقدان برنامه جامع فرهنگی روبه‌رو بوده‌ایم

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم، با انتقاد از نبود برنامه جامع فرهنگی در کشور بیان کرد: همواره با فقدان برنامه جامع فرهنگی روبه‌رو بوده‌ایم و بدون تلاش مردم چراغ فرهنگ کشور به خاموشی می‌گرایید.
همواره با فقدان برنامه جامع فرهنگی روبه‌رو بوده‌ایم یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم، با انتقاد از نبود برنامه جامع فرهنگی در کشور بیان کرد: همواره با فقدان برنامه جامع فرهنگی روبه‌رو بوده‌ایم و بدون تلاش مردم چراغ فرهنگ کشور به خاموشی می‌گرایید. https://cdn.icana.ir/d/019/1462.jpg همواره,با,فقدان,برنامه,جامع,فرهنگی,روبه‌رو,بوده‌ایم Icana

 جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت گفت: با آنکه صبغه اصلی انقلاب اسلامی ما فرهنگی است و مردم خواستار استقلال فرهنگی در کشور بوده‌اند، اما همواره با فقدان برنامه جامع فرهنگی مواجه بوده‌ایم و بیش از آنکه برنامه جامعی در حوزه فرهنگ وجود داشته باشد٬ سلایق و دیدگاه های وزیران و مدیران فرهنگی تعیین کننده بوده و با تغییر مدیریت‌ها و دولتها اولویت‌های فرهنگی کشور دستخوش تغییرات اساسی شده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی در دهه نخست پس از پیروزی انقلاب اسلامی، سیاست‌های فرهنگی نظام جمهوری اسلامی را تدوین کرد، اما این سیاست‌های کلان باید به راهبرد و برنامه اجرایی و عملیاتی تبدیل می‌شد تا با بهره‌گیری از شاخص‌های دقیق ارزیابی کننده وضعیت فرهنگی کشور در جهت اهداف فرهنگی حرکت کنیم.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم با بیان اینکه بدون تلاش مردم چراغ فرهنگ کشور به خاموشی می‌گرایید٬ ادامه داد: آنچه تا کنون چراغ فرهنگ و هنر جامعه را روشن نگاه داشته٬ حضور علاقمندان عرصه فرهنگ و هنر و مشارکت آحاد مردم و تشکل‌های غیردولتی است و بدون تردید در این عرصه٬ مردم٬ اهالی فرهنگ و هنر و دلسوزان آن به مراتب از دست اندرکاران دولتی و اجرایی و مدیران موفق‌تر و پیشگام‌تر بوده‌اند.

وی با اشاره به برنامه پنجم توسعه کشور تصریح کرد: موضوع اجرای طرح مهندسی فرهنگی کشور و تهیه پیوست فرهنگی برای طرح‌های مهم در دستور کار قرار گرفت و دولت مکلف شد با همکاری سایر قوا الگوی توسعه اسلامی - ایرانی را بر مدار حق و عدالت و در جهت تحقق شاخص‌های  فرهنگی پیاده کند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم افزود: دولت باید بر اساس نقشه مهندسی فرهنگی کشور و نظام‌نامه پیوست فرهنگی گام جدی در این زمینه بردارد و امیدواریم بعد از تصویب آن بتوانیم با تدوین برنامه بلندمدت در حوزه فرهنگ و هنر بر اساس چشم انداز بیست ساله کشور٬ یک گام هدفمند و برنامه ریزی شده در حوزه فرهنگ و هنر برداریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet