شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/12/03 15:54:44
سرویس سیاسی
مطهری، عباسپور و کاتوزیان تأکید کردند:

صدای ملت به معنی انشعاب اصولگرایی نیست

وجود تفکر خاص و سلیقه متفاوت در بین اصولگرایان، مواضع مطهری نسبت به هاشمی رفسنجانی، صدای افرادی خاص در مجلس هشتم، ائتلاف با اصلاح طلبان و دریافت کمک مالی از آنها، شاخص های مجلس نهم، پیش بینی مشارکت مردم در انتخابات، وقف دانشگاه آزاد، تعبیر جبهه پایداری از ولایت فقیه، حضور اصلاح طلبان در انتخابات از جمله مباحثی بود که از سوی ۳ تن از اعضای شاخص جبهه صدای ملت مطرح شد.
صدای ملت به معنی انشعاب اصولگرایی نیست وجود تفکر خاص و سلیقه متفاوت در بین اصولگرایان، مواضع مطهری نسبت به هاشمی رفسنجانی، صدای افرادی خاص در مجلس هشتم، ائتلاف با اصلاح طلبان و دریافت کمک مالی از آنها، شاخص های مجلس نهم، پیش بینی مشارکت مردم در انتخابات، وقف دانشگاه آزاد، تعبیر جبهه پایداری از ولایت فقیه، حضور اصلاح طلبان در انتخابات از جمله مباحثی بود که از سوی 3 تن از اعضای شاخص جبهه صدای ملت مطرح شد. https://cdn.icana.ir/d/019/16487.jpg صدای,ملت,به,معنی,انشعاب,اصولگرایی,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ در نخستین نشست خبری جبهه صدای ملت که صبح امروز (چهارشنبه 3 اسفندماه) برگزار شد.علی مطهری در تشریح دلایل تشکیل صدای ملت اظهار کرد: فهرست صدای ملت بر اساس اصول و مبانی و خط فکری و مشی سیاسی مشترک میان موسسین این جبهه شکل گرفت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احساس کردیم این تفکر در جامعه زمینه پذیرش قابل قبولی دارد، افزود: همچنین ما معتقد بودیم که یک گرایش فکری خاص در بین اصولگرایان هستیم و می توانیم یک شاخه مستقلی را بدون آنکه به معنی انشعاب از اصولگرایی باشد تشکیل دهیم.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم ادامه داد: این موضوع مزیتی برای اصولگرایان که به تک صدایی معتقد نیستند محسوب می شود حتی در داخل گروه اصولگرایان چند صدایی حاکم است البته ما به نام  منتقدان دولت هم مشهور شده‌ایم اما صرفاً منحصر به این موضوع نیست چون ما به اصول و مبانی معتقد هستیم.

وی با تأکید بر اینکه ما براساس اصول و مبانی حرکت می کنیم که  در این اصول انتقاد از دولت هم مد نظر بوده، تصریح کرد: آنچه برای ما اصالت دارد مبانی ماست و انتقاد از دولت جزو مسائل فرعی است. ما همواره از دولت حمایت کرده و خواهیم کرد.

مطهری همچنین از رسانه‌ها خواست تا در رساندن پیام صدای ملت به جامعه به دلیل کمبود امکانات مالی و رسانه ای کمک کنند.

 

انتقاد من به هاشمی از جنس مناظره‌های کذایی نبود

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه مطهری دهه 80 که از هاشمی انتقاد می کرد و مواضعی در مقابل آن داشت چه تفاوتی با مطهری سال 90 دارد، گفت: مواضع فعلی من مخالف مواضع گذشته ام نیست ما نباید افراد را در محور قرار دهیم مثلاً در شرایطی لازم است که از خاتمی و هاشمی انتقاد کرد و زمانی از آنها دفاع.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم با یادآوری اینکه من در سال 79 در روزنامه کیهان انتقادی به هاشمی مبنی بر اینکه نزدیکانتان در پست های اقتصادی نباشند داشتم افزود: انتقادات من از سنخ صحبت هایی که در مناظره کذایی مطرح شد نبود اما من وقتی احساس کنم که هاشمی مظلوم واقع شود از آن دفاع می کنم این انتقادها و دفاع بر اساس اصول و مبانی ثابت هست.

مطهری همچنین در رابطه با صحبت هایی مبنی بر ژست سیاسی که در رابطه با وی مطرح می شود گفت: اگر این موضوع هم صحت داشته باشد من تأیید نمی کنم ممکن است برداشت افراد این باشد اما من به وظیفه خود عمل می کنم و زمانی که انحرافی را مشاهده می کنیم حرف خود را می زنیم و امروز نیز انتقاداتی را که به دولت داریم ناشی از مسائلی است که می بینیم و نمی توانیم سکوت کنیم.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم با تأکید بر لزوم موقع شناسی اظهار کرد: اگر دوره احمدی نژاد تمام شود لازم نمی دانیم همچنان از او انتقاد کنیم.

مطهری در رابطه با شاخص ها و اصول مجلس نهم بیان کرد: کار اصلی مجلس قانونگذاری و نظارت بر اجرای صحیح قوانین است. مجلس خوب مجلسی است که در هر دو موضع بتواند توانمند باشد اگر افرادی وارد مجلس شوند که تخصص لازم در یکی از رشته ها را داشته و وابسته به دولت نباشند و از نظر شخصیتی به گونه ای باشند که تشنه مال دنیا نباشند می توانند نظارت درستی بر دولت و قانون انجام دهند.

سرلیست جبهه صدای ملت همه مسائل را به انتخاب مردم وابسته دانست و تصریح کرد:  انتخاب عنوان صدای ملت برای این جبهه به این علت بوده که احساس می کنیم مجلس فعلی آن طور که باید صدای ملت نیست و صدای یک گروه خاص است در حالی که ما می خواهیم مجلس قدرتمندی داشته باشیم.

مطهری ادامه داد: انتخابات آینده فرصت بسیار خوبی برای ملت ایران است که پیام خود را مبنی بر  دفاع از جمهوری اسلامی ایران به دنیا برسانند اگر مشارکت 60 درصدی در انتخابات باشد به طور قطع در تحریم های اقتصادی و تهدیدهای نظامی مؤثر خواهد بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس در پاسخ سؤالی مبنی بر پیش بینی مشارکت مردم در انتخابات مجلس نهم گفت: پیش بینی کار مشکلی است اما اگر درصد مشارکت مردم مانند انتخابات قبلی باشد قابل قبول است اما از سوی دیگر مجلس حساسیت انتخابات ریاست جمهوری را پیدا نمی کند بنابراین امیدواریم که با توجه به شرایط ویژه کشور حضور حداکثری مردم را شاهد باشیم.

 

تعبیر جبهه پایداری و سروش از ولایت فقیه تفاوتی با یکدیگر ندارد

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه شما به دنبال معرفی کاسبان ولایت هستید گفت: تعبیر کاسبان ولایت ساخته خود شماست اما حرف ما درباره ولایت فقیه این است که برداشت غلط از این موضوع می تواند آسیب هایی را به نظام وارد کند.

مطهری با تأکید بر اینکه ولایت فقیه مخالف آزادی و حقوق مردم نیست گفت: افرادی مانند سروش تعبیر پادشاه ظالم را از ولایت فقیه دارند و عده ای مانند جبهه پایداری تعبیرشان از ولایت فقیه پادشاه عادل است که این دو تعبیر به یکدیگر نزدیک هستند اما هیچکدام مورد قبول ما نیست.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم با بیان اینکه ولی فقیه اساساً مدافع حقوق و آزادی مردم و مخالف استبداد است بیان کرد: دو نهاد در جمهوری اسلامی ایران در مقابل استبداد و دولت می ایستد که مجلس و ولایت فقیه این دو نهاد هستند.

وی ادامه داد: مرز التزام به ولایت فقیه احکام حکومتی است یعنی آنجا که حکم حکومتی در کار است باید اطاعت محض باشد اما اینطور نیست که رهبری تا به موضوعی اشاره کرد همه سکوت کنند.

مطهری با توضیح اینکه ولایت فقیه را به معنی امری مانع از آزادی و حقوق مردم تلقی نکنیم، افزود: مجلس محل آزادی است و هر نماینده می تواند نظر خود را بیان کند در واقع فضای بحث آزاد به بهانه ولایت فقیه نباید مخدوش شود و برداشت درست همین است که شهید مطهری بر آن تأکید دارد که ولایت فقیه مکتب و ایدئولوژی و فقه است نه ولایت شخص.

 

اصلاح طلبان تندرو در انتخابات شرکت ندارند

این عضو جبهه صدای ملت در رابطه با وجود چند دستگی در اصولگرایان گفت: من وجود گرایش های مختلف میان اصولگرایان را امر مبارکی می دانم چرا که این امر مظهر خطر نیست از سوی دیگر اصلاح طلبان تندرو در انتخابات شرکت ندارند بنابراین وجود تکثر میان اصولگرایان نمی تواند خطری باشد که موجودیت آنها را تهدید کند.

وی ادامه داد: برداشت برخی از ما از برخی اصول با یکدیگر متفاوت است ممکن است برداشت از ولایت فقیه و آزادی بیان جزو این سلایق متفاوت میان ما باشد اما همه این اصول را قبول داریم و فکر نمی کنم این منشأ اضمحلال میان اصولگرایان باشد.

مطهری همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر نقش هیأت رئیسه در وجود چند صدای خاص در مجلس فعلی اظهار کرد: من فکر نمی کنم هیأت رئیسه نقش مهمی در این زمینه داشته باشد در واقع رئیس مجلس سخنگوی مجلس است و مانند یک نهاد دولتی و حکومتی نیست که رئیس و مرئوس داشته باشد.

این نماینده مجلس هشتم تأکید کرد: هیأت رئیسه جلسات مجلس را مدیریت می کند و مهم خود نمایندگان هستند که چه بینش و عملکردی داشتند. صدای ملت نیز آمد تا این کمبود ها را جبران کند.

 

هیچ ارتباطی بین صدای ملت و هاشمی نیست

وی در رابطه با شائبه هایی مبنی بر ارتباط هاشمی رفسنجانی با صدای ملت گفت: هیچ ارتباطی بین صدای ملت و هاشمی نیست روش ما استقلال و تشکیل یک گروه مستقل است. از سوی دیگر ما برای همه شخصیت های نظام احترام قائل هستیم اما حرف و انتقاد خود را مطرح می کنیم.

مطهری درباره مواضع خود نسبت به هاشمی و سران فتنه ،گفت: مواضع هاشمی رفسنجانی ناشی از یک دوستی 50 ساله است و کسی نمی تواند ارتباط و علاقه ایشان با رهبری را قطع کند. نوع نگاه هاشمی در دهه 80 ناشی از مناظره ای بود که در حضور 50 میلیون جمعیت ایشان و خانواده اش را به سوء استفاده مالی متهم کردند بدون اینکه اجازه دفاع به ایشان بدهند.

وی با بیان اینکه این موضوع به طور قطع عکس العمل خواهد داشت گفت: ایشان از این موضوع دلگیر شدند و نامه ای را در آستانه انتخابات برای رهبر معظم انقلاب نوشتند که شامل بداخلاقی هایی بود که در انتخابات اتفاق افتاد اما برخی این موضوع را بزرگ کردند اما آنچنان در فتنه 88 مؤثر نبود در آن فتنه طرفین مقصر بودند اما یک طرف بیشتر و یک طرف کمتر.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس هشتم در رابطه با اینکه بعد از انتخابات صدای ملت به کار خود ادامه می دهد و اینکه به حزب تبدیل می شود، افزود: این موضوع بستگی به رویکرد مردم به ما دارد اگر استقبال خوبی از صدای ملت صورت بگیرد تشویق می شویم که راه خود را با دلگرمی ادامه دهیم. این بستگی به شرایط سیاسی و نیاز جامعه دارد.

مطهری درباره عدم فعالیت اصلاح طلبان در انتخابات مجلس نهم گفت: ممکن است آنها هم مانند اصولگرایان با رد صلاحیت ها مواجه می شدند اما در شرایط فعلی شرکت نکردن در انتخابات کار نادرستی است و با تعهد ملی و اسلامی ما سازگار نیست.

وی ادامه داد: اصلاح طلبان باید در مجلس شرکت می کردند و همبستگی ملی را به نمایش می گذاشتند از سوی دیگر حضور آنها در انتخابات در برابر تاریخ و مردم اتمام حجتی بود که ما احساس وظیفه کردیم وآمدیم.

مطهری با بیان اینکه آنها به صراحت انتخابات را تحریم نکردند، گفت: آنها گلایه هایی داشتند که مربوط به حوادث بعد از انتخابات 88 بود اما پیگیری این مطالبات از طریق مجلس نهم کارسازتر بود تا حضور کمرنگ آنها در انتخابات.

وی در رابطه با حضور کاندیداهای دیگر از سایر فهرست های اصولگرایی در لیست صدای ملت یادآور شد: کسانی که تفکر ما را بپذیرند منحصر به فهرست ما نیستند منتقدان دولت تنها در فهرست صدای ملت عضویت ندارند حتی یکی از کاندیداها اظهار کرده بود که روح من در فهرست صدای ملت است بنابراین همفکران ما در سایر فهرست ها نیز حضور دارند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم با بیان اینکه اصرار داشتیم همفکران ما در جبهه های دیگر حضور نداشته باشند، گفت: تفکر ما طرفداران زیادی حتی در بین نمایندگان فعلی دارد به طوری که سؤال از رئیس جمهور 100 امضا داشت یعنی 100 نفر این تفکر را قبول دارند کسانی هم که امضا نکردند به این دلیل بود که محزوراتی داشتند اما اصل مسئله را قبول کردند.

 

کاتوزیان: صدای ملت تحت فشار و برخوردهای زشتی بود

حمیدرضا کاتوزیان عضو جبهه صدای ملت نیز در پاسخ به زمان تکمیل لیست 15 نفره این جبهه اعلام کرد: حدود 9 نفر انتخاب شدند و تلاشمان این است که لیست نهایی را تا 2 روز آینده اعلام کنیم.

وی همچنین در رابطه با حضور برخی از اعضای جبهه متحد در لیست صدای ملت گفت: هنوز چیزی مشخص نیست اما تأکید ما لیست مستقلی است که با معیارها و شاخص هایمان هماهنگی داشته باشد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس هشتم همچنین در رابطه با منابع مالی این جبهه بیان کرد: ما شماره حسابی را برای کمک های مردمی اعلام کردیم اما منبعی که بتوانیم بر آن حساب کنیم وجود ندارد تمام تلاشمان این است که با حداقل منابع کارهایمان را پیش ببریم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس هشتم تصریح کرد: البته مراجعات مردمی زیادی در این مدت به ما شده و افراد معمولی زیادی خواستار شدند تا در تهران به صورت داوطلبانه ستادهای صدای ملت را تشکیل دهند اما ما مشکل کمبود منبع را داریم و امیدواریم که با تمام این حداقل ها بتوانیم پیام خود را به مردم برسانیم.

کاتوزیان در پاسخ به سؤالی مبنی بر ائتلاف صدای ملت با اصلاح طلبان این موضوع را تکذیب و تأکید کرد: متأسفانه بر خلاف توصیه های رهبر معظم انقلاب مبنی بر خوش اخلاقی در زمان انتخابات و عدم تهمت زنی، این اتفاق در حال رخ دادن است ما تحت فشار و برخوردهای زشتی بودیم اما صدای ملت از این سلاح استفاده نمی کند چرا که ما رعایت ادب، احترام و تقوای سیاسی را اصل می دانیم.

وی ادامه داد: هیچ ارتباط مخفیانه و پیچیده ای وجود ندارد و نخواهد داشت زیرا تمام فعالیت های ما شفاف است.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس هشتم با یادآوری اینکه مشکلات اجتماعی و اقتصادی مردم کشور ما بسیار زیاد است اما برخی ها درگیر بداخلاقی انتخاباتی شده‌اند، گفت: جریانات سیاسی در شرایطی می توانند بقای خود را ادامه دهند که برای رفع این مطالبات تلاش کنند.

کاتوزیان با بیان اینکه برچسب اصولگرایی و اصلاح طلبی ماندگاری را برای گروه های سیاسی تأمین نمی کند افزود: اصولگرایی و اصلاح طلبی صرفاً برچسب هستند اما درک درست از مسائل و رشد اقتصادی و رفاه و توسعه سیاسی و فرهنگی آن برچسب ها را به حاشیه می راند.

وی ادامه داد: بحث اصولگرایی و اصلاح طلبی صرفاً به تنهایی اصالت ندارد و تنها نام هایی هستند برای گروه های سیاسی مهم این است که بدانیم ثروت ملی ایران به چه دلیل در طول 2 ماه به نصف رسید و اینکه چه کسی مشکل مردم و اشتغال را حل می کند و مهمتر از آن وعده 2 میلیون شغل کجاست.

کاتوزیان مهمترین راهکار ماندگاری جریانات سیاسی را عدم وابستگی به دولت و درک درست از اهداف و مطالبات و پاسخگویی به آنها عنوان کرد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس هشتم درباره احتمال وجود کاندیداهایی در شهرستان در لیست صدای ملت گفت: فعلاً این موضوع در حال بررسی است و مطالعه مشخصی نداشتیم البته در برخی شهرستان ها تماس هایی با ما گرفته شد که از آنها حمایت کنیم. اما نتیجه بررسی هایمان را تا دو روز آینده اعلام می کنیم.

سخنگوی جبهه صدای ملت تصریح کرد: در برخی شهرستان ها شنیده ایم که برخی عنوان کردند از صدای ملت هستند ما از هیچ فردی در خارج از تهران نه حمایت کردیم و نه اسم مشخصی داریم.

کاتوزیان در رابطه با قرار نگرفتن نام خود در لیست جبهه متحد اصولگرایان افزود: این سؤال را باید از آنها بپرسید اما آنها تعاریف و شاخص هایی را برای کاندیداهای موفق داشتند که شاید ما در آن چارچوب قرار نگرفتیم البته اختلاف سلیقه هایی وجود دارد سلیقه ما نسبت به نماینده موفق متفاوت است.

وی استقلال افراد، عدم کرنش در برابر خواسته های دیگران، عدم تحمیل مسائل دستوری و انعکاس دهنده صدای مردم را از ویژگی های یک نماینده خوب و کارآمد در مجلس عنوان کرد.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم درباره فضای باز سیاسی در کشور گفت: این موضوع به عنوان یکی دیگر از شعارهای صدای ملت است که از آنها باید صیانت شود و مجلس به عنوان یکی از مجموعه های برآمده از مردمسالاری دینی باید پرچم دار مبارزه با استبداد باشد.

کاتوزیان با تأکید بر اینکه باید مرز آزادی ها با هنجارشکنی ها را بشناسیم ، افزود: دموکراسی مسئله خوبی است اما آنجایی که اخلاق اجتماعی را زیر پا نگذارد از سوی دیگر فضای نقد و نقادی نیز باید توسعه پیدا کند تا کشور در حاشیه توسعه نباشد اما اگر کسانی بخواهند از آزادی ها سوء استفاده کنند این خود نقض آزادی خواهد بود.

 

قوه قضائیه باید براساس قانون با در حصر شدگان برخورد کند

وی همچنین در رابطه با در حصر بودن دو تن از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سال 88 گفت: ما معتقدیم باید سیستم قضایی به نحو عادلانه به مسائل آنها بپردازد و مطابق قانون درباره آنها قضاوت صورت بگیرد بنابراین دستگاه قضایی نیز باید با صعه صدر با آنها برخورد کند از سوی دیگر گرچه آنها اقداماتی را انجام داده اند اما این رویه نباید ادامه پیدا کند.

کاتوزیان درباره صحبت احمدی نژاد مبنی بر اینکه به بهانه امنیت ملی نمی توان آزادی را محدود کرد افزود: زمانی که اتفاقات سال 88 رخ داد مشکلاتی برای عده ای به وجود آمد و آنها به زندان افتادند از سوی دیگر خانواده های این افراد به مجلس مراجعات زیادی داشتند.

سخنگوی جبهه صدای ملت یادآور شد: مجلس هشتم تا آنجایی که می توانست ،درباره افرادی که با گروه های خارج از کشور ارتباط نداشتند وساطت کرد و پیگیری های زیادی انجام داد اما کسانی که گرفتارند ممکن است تحت حمایت‌های نظام سلطه جهانی باشند و لذا قوه قضائیه باید به نحو عادلانه به مسائل آنها رسیدگی کند اما من هیچ گاه از براندازی دفاع نکردم در واقع عزت مندی ایران جزو برنامه های صدای ملت است.

عباسپور: شکایت از یک سایت خبری

علی عباسپور تهرانی فرد نیز در ادامه صحبت های کاتوزیان با اشاره به انتشار خبری در یکی از سایت ها مبنی بر دریافت کمک های مالی صدای ملت از اصلاح طلبان گفت: ما اقدام حقوقی را در این زمینه انجام دادیم و شکایت خود را از سایتی که این مطلب را منتشر کرده به دادگاه ارائه کردیم تا پیگیری های لازم صورت بگیرد اما مطلع نیستیم که این سایت وابسته به چه افراد و یا چه گروهی است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم در پاسخ سؤالی مبنی بر مسئله وقف دانشگاه آزاد اظهار کرد: بحث هایی که درباره پیشنهاد ما مبنی بر وقف مطرح شد دروغی از سوی کسانی که در مجلس به تشنج می پردازند، بود.

وی با بیان اینکه دروغ گویان به این مباحث دامن زدند، یادآور شد: مذاکرات مجلس در اختیار همه مردم وجود دارد. اصلاً مسئله ای به عنوان پیشنهاد وقف دانشگاه آزاد مطرح نبود. مقام معظم رهبری فتوایی داشتند که مراکز آموزش عالی و هر مؤسسه ای که هیأت امنا و مؤسسان آن حق تصرف مالکانه دارند قابل وقف است و ما این موضوع را مطرح کردیم که رأی آورد و به شورای نگهبان رفت.

 

صدای ملت براساس منشور جامعتین عمل می کند

عباسپور ادامه داد: هیچ بحثی مبنی بر وقف دانشگاه آزاد مطرح نبوده اگر هم به تأیید می رسید تمام مراکز از جمله دانشگاه آزاد باید تصرف مالکانه خود را اثبات می کردند.

وی با اظهار تأسف از اینکه برخی در مجلس این مباحث را برای تشنج و به حاشیه کشاندن مجلس مطرح می کنند افزود: برخی از آقایان در مجلس بدنبال این بودند تا بر روی چنین مسائلی مانور بدهند و از طرح مسائل اساسی و مهم مردم و کشور جلوگیری کنند به طوری که هر حرکت عمقی که در حال شکل گیری در مجلس بود، در مخالفت با آن بلند می‌شدند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با تأکید بر اینکه دوران اصولگرایی و اصلاح طلبی افراطی گذشته است گفت: مقام معظم رهبری همواره تأکید بر جذب حداکثری و دفع حداقلی داشته‌اند ما منشور جامعتین را قبول داریم و معتقدیم که در آن افراطی گری نمی گنجد.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم تصریح کرد: ما ضمن حمایت از دولت معتقدیم که به تخلفات دولت نیز باید انتقاد کرد و امیدواریم صدای ملت بتواند انعکاس این انتقادها باشد.

عباسپور در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه پیش بینی شما از پیروزی جبهه پایداری و متحد اصولگرایی چیست گفت: ما هر سه عضو هیأت علمی هستیم و معتقد به نظرسنجی اما تا کنون در این زمینه نظرسنجی علمی انجام نداده ایم تا متوجه شویم که کدامیک از گروه ها پیروز انتخابات هستند.

وی گروهی را در انتخابات پیروز دانست که معتدل عمل کند و از افراطی گری پرهیز کند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم با بیان اینکه مشکل رئیس جمهور این است که صحبت های خوبی می کند اما در عمل چیز دیگری می بینیم تصریح کرد: به طور مثال احمدی نژاد اعلام کرده بود که اتهام زدن خوب نیست اما زمانی که یک نماینده نقدی را به دولت داشت رئیس جمهور گفت که چرا در تلویزیون اتهام زنی باب می شود اما آقای رئیس جمهور فراموش کرده که به واسطه همین مناظره ها اتهام زنی باب شد.

وی ادامه داد: قانون مجلس به اجرا در نمی آید و دولت به صورت ممیزی عمل می کند به طوری که به زعم دولت قانون خوب ابلاغ می شود. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet