هدر موبایل
1390/12/03 16:36:13
سرویس اجتماعی
محمدرضا محسنی ثانی:

صدور کارت اشتغال بیکاران نرخ جمعیت بیکاری را آشکار می‌کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم با بیان مزایای صدور کارت اشتغال بیکاری، اجرای این طرح را راهی برای تهیه و جمع‌آوری نرخ جمعیت بیکار در کشور دانست.
صدور کارت اشتغال بیکاران نرخ جمعیت بیکاری را آشکار می‌کند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم با بیان مزایای صدور کارت اشتغال بیکاری، اجرای این طرح را راهی برای تهیه و جمع‌آوری نرخ جمعیت بیکار در کشور دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/5455.jpg صدور,کارت,اشتغال,بیکاران,نرخ,جمعیت,بیکاری,را,آشکار,می‌کند Icana

محمدرضا محسنی ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به خبر ارائه طرح صدور «کارت اشتغال» به شورای عالی اشتغال، گفت: بعد از به تصویب رسیدن بیمه بیکاری برای کارجویان در مجلس شورای اسلامی، شورای عالی اشتغال و نهادهای مرتبط با این موضوع به ارائه طرح‌های تکمیلی برای بیکاران اقدام کردند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی افزود: ارائه طرح‌هایی مانند طرح صدور کارت اشتغال برای بیکاران به منظور ساماندهی آنها ‌و تهیه آماری دقیق از این قشر پرتعداد جامعه صورت گرفته است و انتظار می‌رود در جلسات آینده مجلس بررسی و تأیید شود.

وی ادامه داد: طرح صدور کارت اشتغال برای بیکاران توسط وزارت کار و تعاون کشور تهیه و در حال ارسال به شورای عالی اشتغال است تا پس از بررسی از طریق این شورا، در قالب یک لایحه به مجلس ارائه شود.

محسنی ثانی یادآور شد: این طرح، قبل از طرح بیمه بیکاری برای کارجویان مطرح شده بود، اما به دلایلی نامعلوم پس از اینکه طرح بیمه بیکاری کارجویان، در مجلس به تصویب رسید، مطرح شده بود.

 

مسئولان طرح صدور کارت اشتغال بیکاری را تبدیل به آیین‌نامه اجرایی کنند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه چنین طرح‌هایی در راستای تکمیل بیمه بیکاری است، افزود: صدور کارت اشتغال برای بیکاران بیش از اینکه اهمیت بررسی در مجلس داشته باشد، دارای اهمیت به لحاظ اجرایی است و باید در شورای عالی اشتغال به شکل آیین‌نامه‌ای اجرایی تصویب شود.

وی ضمن بیان اینکه اخذ کارت اشتغال توسط بیکاران آنها را از بلاتکلیفی برای اخذ تسهیلات درمی‌آورد، تصریح کرد: با اجرای این طرح و صدور کارت برای بیکاران، افزون‌بر جمع‌آوری آماری از تعداد آنها، نوعی رضایتمندی را برای کارجویان خواهیم داشت.

محسنی ثانی گفت: البته برای بیکاران و کارجویان جامعه که در تعداد کمی هم نیستند افزون‌بر دولت، مجلس نیز تدابیری اندیشیده و کارشناسی بسیاری را انجام داده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم یادآور شد: خدماتی که دولت با همکاری مجلس برای بیکاران و کارجویان انجام داده، حاکی از توجه مسئولان به بیکاران و تخصیص تسهیلات ویژه برای آنها است.

 

زمان دقیقی برای ارسال طرح کارت اشتغال کارجویان به دولت و مجلس تعیین نشد

محمدحسین فروزان‌مهر معاون وزیر تعاون، کار و رفاه به تازگی از آماده شدن طرح صدور کارت اشتغال برای ارسال به شورای ‌عالی اشتغال خبر داد و گفت: بازنگری در این طرح و مطابقت آن با مصوبه ایجاد صندوق بیمه بیکاری کارجویان در مجلس، قبل از ارسال لایحه انجام می‌شود.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: با تمام اقدامات و برنامه هایی که در این زمینه انجام دادیم، هم اکنون طرح کارت اشتغال کارجویان آماده ارسال به شورای عالی اشتغال بوده و در برنامه قرار گرفته است.

فروزان‌مهر زمان دقیقی برای ارسال طرح کارت اشتغال کارجویان به دولت و مجلس تعیین نکرده و تصریح کرد: پس از اینکه مشخص شود این طرح به شکل لایحه به مجلس ارسال شود یا خیر، برای زمان ارسال آن تصمیم‌گیری خواهد شد./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet