خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/12/03 13:46:43
سرویس اقتصادی
معاون وزیر اقتصاد:طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار به دنبال ایجاد امپراطوری برای اتاق است

نریمان:مجلس به دنبال امپراطوری قانون است نه اتاق

عضو کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی با تاکید بر این که دولت در پی ایجاد امپراطوری قانون است نه اتاق گفت:در قانون اساسی کشور بر لزوم فعالیت بخش خصوصی تاکید شده است و دولت نباید با حاشیه سازی در پی تخریب بخش خصوصی باشد.
نریمان:مجلس به دنبال امپراطوری قانون است نه اتاق عضو کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای اصل 44 قانون اساسی با تاکید بر این که دولت در پی ایجاد امپراطوری قانون است نه اتاق گفت:در قانون اساسی کشور بر لزوم فعالیت بخش خصوصی تاکید شده است و دولت نباید با حاشیه سازی در پی تخریب بخش خصوصی باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/13486.jpg نریمان:مجلس,به,دنبال,امپراطوری,قانون,است,نه,اتاق Icana

محسن نریمان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت:معاون وزیر اقتصاد به تازگی مطرح کردند بسیاری از نمایندگان مجلس و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و خود دولت با طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار مخالف بودند اما برخی از افراد و جریان‌ها به دنبال ایجاد امپراطوری برای اتاق در عرصه اقتصادی کشور هستند.

نماینده مردم بابل در واکنش به اظهارات معاون وزیر اقتصاد مبنی بر تلاطم  و کشمکش درون مجلس در زمان تصویب طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار  گفت: نایب رییس کمیسیون عمران  با تاکید بر این که مجلس در پی ایجاد امپراطوری قانون است نه امپراطوری برای اتاق، گفت: در طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار ،کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای اصل 44 قانون اساسی در پی همراهی با بخش خصوصی و دولت بود و هرگز نخواسته است دولت و یا بخش خصوصی را به قدرت خاصی برساند .

وی ادامه داد: طبیعی است  که کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای  اصل 44 قانون اساسی به گسترش خصوصی سازی توجه دارد و طبیعی است که می خواهد به آن بخش اهمیت دهد و دولت هم باید بر اساس قانون در این زمینه با مجلس و اتاق همکاری کند نه این که در پی ایجاد حاشیه برای این نوع از طرح ها و قوانین باشد.

نریمان با تاکید بر این که در زمان تصویب این طرح در مجلس فضای اختلاف و فشار حاکم نبوده است، تاکید کرد:جریان سیاسی خاصی در مجلس برای تصویب طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار وجود نداشت بلکه کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای اصل 44 با صرف وقت کافی این طرح را بررسی کرد.

وی افزود :در طول بررسی‌های انجام شده در کمیسیون بر روی این طرح همواره نمایندگان دولت می توانستند در کمیسیون حضور پیدا کنند و فضای کمیسیون و مجلس برای تعامل باز بود و بحث زیادی درباره این موضوع شد حتی بسیاری از نظرات دولت نیز در طرح نهایی اعمال شد.

نریمان با تاکید بر این که دولت اگر امروز از نتیجه نهایی راضی نیست ناشی از سهل انگاری خود دولت است ، افزود: مشروح مذاکرات کمیسیون ضبط شده و موجود است و دولت اگر تا این اندازه مخالفت داشت باید در همان زمان بررسی طرح با قاطعیت  مسئله را مطرح می کرد.

عضو کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای اصل 44 قانون اساسی  در واکنش به این موضوع که مرکز پژوهش ها با طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار مخالف بود، تاکید کرد:مرکز پژوهش ها به صورت عام مخالف نبود البته شاید در قسمت هایی مخالفت داشت و مسائل کارشناسی را گوشزد می کرد اما ادعاهای مطرح شده امروز از جانب دولت با این شدت، صحت ندارد.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی به تازگی طی گفت‌و گویی با انتقاد جدی از طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار  تاکید کرده است، مرکز پژوهش ها، دولت و بخش عمده ای از نمایندگان دستور و تذکر برای از رده خارج کردن طرح می دادند اما مجلس متقاعد شد که این طرح می تواند به کسب و کار کشور کمک کند، اما اعلام کرد که  اگر کسی فکر می کند که با این طرح کسب و کار بنگاه های ما وضع بهتری خواهند داشت اشتباه می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet