خبرگزاری خانه ملت

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1390/12/03 15:10:04
سرویس سیاسی
مطهری:مجلس محل نمایندگانی است که از سوی ملت آمده‌اند و نه دولت

مجلس دولتی سر از استبداد در می‌آورد

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، با بیان اینکه اگر بنا باشد مجلس تابع دولت باشد و صرفاً گفتمان دولت را دنبال کند تبدیل به استبداد می‌شود و با فلسفه وجودی مجلس منافات دارد، گفت: مجلس برای این به وجود آمده که از سرکشی دولت‌ها جلوگیری کند.
مجلس دولتی سر از استبداد در می‌آورد عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، با بیان اینکه اگر بنا باشد مجلس تابع دولت باشد و صرفاً گفتمان دولت را دنبال کند تبدیل به استبداد می‌شود و با فلسفه وجودی مجلس منافات دارد، گفت: مجلس برای این به وجود آمده که از سرکشی دولت‌ها جلوگیری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/2449.jpg مجلس,دولتی,سر,از,استبداد,در,می‌آورد Icana

علی مطهری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت،  در واکنش به اظهارات روز گذشته معاون پارلمانی رئیس جمهور مبنی بر در رأس نبودن مجلس و تبعیت مجلس آینده از دولت، با بیان اینکه تابعیت مجلس نهم از دولت حرف باطلی است، اظهار کرد: دولت باید تابع مجلس باشد و در آن مسیری که مجلس قانونگذاری می‌کند، حرکت کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر بنا باشد مجلس تابع دولت باشد و صرفاً گفتمان دولت را دنبال کند تبدیل به استبداد می‌شود و با فلسفه وجودی مجلس منافات دارد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم با تاکید بر اینکه مجلس برای این به وجود آمده که از سرکشی دولت‌ها جلوگیری کند و بر عملکرد دولت نظارت داشته باشد، تصریح کرد: اگر نمایندگانی در مجلس حضور داشته باشند که تابع دولت باشند این موضوع و این مجلس به کشور ضربه می‌زند.

وی دولت را مجری انتخابات خواند و یادآور شد: دولت نمی‌تواند و نباید مشی مجلس آینده را مشخص کند، چرا که مجلس محل نمایندگانی است که از سوی ملت آمده‌اند و نه دولت.

مطهری تاکید کرد: این که در قانون اساسی موضوع سئوال و استیضاح از وزیران و رئیس‌جمهوری آمده، دقیقا برخاسته از مقابله با ترویج روحیه دیکتاتوری است.

 

مجلس همواره در رأس امور می‌ماند

این عضو جبهه صدای ملت، با بیان اینکه مجلس همواره در راس امور است و صحبت هیچ فرد یا جریان خاصی نمی‌تواند خدشه‌ای به آن وارد کند، گفت: برخی مباحثی را مطرح می‌کنند که پاسخ آنها کاملا روشن است و نیازی به واکنش ما نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet