شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/12/03 17:34:46
سرویس بین الملل
محمد کرمی راد:

سیاست‌های منافقانه اتحادیه اروپا در قبال ایران محکوم به شکست است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب بسته کمک مالی ۱۳۰ میلیارد یوروی اتحادیه اروپا برای کمک به اقتصاد فروپاشیده یونان تاکید کرد سیاست‌های متضاد اتحادیه اروپا اعضای آن را در باتلاق اقدامات کورکورانه خود فرو برده است.
سیاست‌های منافقانه اتحادیه اروپا در قبال ایران محکوم به شکست است عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب بسته کمک مالی 130 میلیارد یوروی اتحادیه اروپا برای کمک به اقتصاد فروپاشیده یونان تاکید کرد سیاست‌های متضاد اتحادیه اروپا اعضای آن را در باتلاق اقدامات کورکورانه خود فرو برده است. https://cdn.icana.ir/d/019/13620.jpg سیاست‌های,منافقانه,اتحادیه,اروپا,در,قبال,ایران,محکوم,به,شکست,است Icana

محمد کرمی راد در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت با اشاره به قطع صادرات نفت ایران به دو کشور انگلیس و فرانسه، گفت: سیاست‌های دوگانه و کینه‌توزانه اتحادیه اروپا در قبال کشور مستقل، سرافراز و قدرتمند ایران مکر و حیله‌های اعضای این اتحادیه را به خودشان بازگردانده و همواره ایران را در جبهه پیروزی قرار داده است.

نماینده مردم  کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ایران، وضعیت کنونی کشورهای عضو اتحادیه اروپا که شرایط سخت اقتصادی، تحت فشارهای بدهی و ریاضت اقتصادی سپری می‌کنند را نتیجه سیاست ها و رویکردهای منافقانه این کشورها در قبال دیگر ملت های جهان از جمله ایران و نیز اعمال تحریم های گسترده و مقابله با برنامه های اشکار و صلح امیز هسته ای تهران خواند.

وی با اشاره به تصویب دومین بسته کمک مالی مشترک اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول برای ارائه به یونان، افزود: سیاست های متضاد کشورهای قدرتمند عضو ناحیه یورو طی سال های گذشته بیش از پیش برای مردم دنیا اشکار شده شده است به گونه ای که به کشوری مانند یونان که بیش از 160 درصد از تولید ناخالص داخلی بدهی دارد کمک مالی به ارزش 130 میلیارد یورو ارائه می دهد و در قبال ایران سیاست تحریم و فشار را در پیش می گیرد.

کرمی راد در ادامه افزود: حمایت های بی چون و چرای کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جنایت ها و بی قانونی های رژیم صهیونیستی طی چند دهه گذشته و بی تفاوتی نسبت به سرنوشت هزاران نفر از مردم بی گناه فلسطین به ویژه مردم محصور در نوار غزه، اکنون این کشورها را در باتلاق اقدامات کورکورانه خود فرو برده است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آنچه در ارتباط با موضوع تحریم صنعت نفت ایران از سوی اتحادیه اروپا مشخص است این است که کشورهای عضو این اتحادیه یقینأ با نتیجه عکس آنچه در پی این تهدیدها و تحریم ها به دنبال آن بودند مواجه می شوند.

وی گفت: اوضاع کنونی کشورهای عضو اتحادیه اروپا به ویژه یونان و اسپانیا که با اعتراضات گسترده مردمی و بحران بدهی  و نیز اجرای سیاست های ریاضت اقتصادی مواجه هستند نشان می دهد سیاست های این کشورها در قبال ایران محکوم به شکست است.

کرمی راد در ادامه افزود: بهترین اهرم فشار هم اکنون در اختیار ایران است، ما می توانیم با جایگزینی خریداران نزدیک به 18 درصد از صادرات نفت خود با کشورهای اروپایی، ضربه سنگینی به این کشورها وارد سازیم.

وی با اشاره به تهدید به بستن تنگه هرمز از سوی مقام های کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران با رهبری حکیمانه و فرزانه مقام معظم رهبری توانست با تهدید به بستن تنگه هرمزفشار سنگین روانی بر کشورهای اروپایی و غربی وارد سازد و در جبهه مبارزه حق علیه باطل با سرافرازی پیروز شود.

وزرای دارائی و اقتصادی ناحیه یورو صبح امروز –سه شنبه- پس از ۱۳ساعت جلسه بررسی و گفت‌وگو در بروکسل با اعطای دومین وام بین‌المللی به یونان به ارزش ۱۳۰میلیارد یورو موافقت کردند.

بر اساس این بسته کمک مالی، میزان بدهی‌های دولت یونان تا سال ۲۰۲۰میلادی به ۱۲۰درصد از میزان تولیدات ناخالصی داخلی کاهش پیدا می‌کند.

این دومین بسته کمک مالی مشترک اتحادیه اروپا و صندوق بین‌المللی پول است که به یونان تعلق می‌گیرد.

نخستین بسته کمک مالی به یونان در سال ۲۰۱۰به این کشور ارائه شد.

بحران اقتصادی در یونان طی سال‌های اخیر شدت پیدا کرده است به گونه‌ای که بدهی کنونی این کشور به ۱۶۰درصد از تولیدات ناخالصی داخلی رسیده است.

انتظار می‌رود همزمان با در پیش گرفتن سیاست‌های ریاضت اقتصادی در یونان که طی روزهای گذشته مخالفت و اعتراضات گسترده هزاران نفر از مردم این کشور را به همراه داشته است، دولت «لوکاس پاپادموس» نخست‌وزیر یونان با مشکلات فراوانی در راه اجرای این سیاست‌ها مواجه شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet