هدر موبایل
1390/12/05 13:52:37
سرویس فرهنگی
زمانی با تأکید بر لزوم نظارت دولت بر عملکرد کارگران و کارفرمایان:

کارگران در برزخ اخراج کارفرمایان انتظار نکشند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه باید مشکلات کارگران و کارفرماها در واحدهای صنعتی کارشناسی شود،گفت: مشکلات کارگران باید تنها از مجاری قانونی پیگیری شود و در هر استانی باید تمامی دستگاه‌های اجرایی از جمله دادگستری، اداره صنایع با هم همکاری کنند تا کارگران در برزخ اخراج کارفرمایان انتظار نکشند.
کارگران در برزخ اخراج کارفرمایان انتظار نکشند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه باید مشکلات کارگران و کارفرماها در واحدهای صنعتی کارشناسی شود،گفت: مشکلات کارگران باید تنها از مجاری قانونی پیگیری شود و در هر استانی باید تمامی دستگاه‌های اجرایی از جمله دادگستری، اداره صنایع با هم همکاری کنند تا کارگران در برزخ اخراج کارفرمایان انتظار نکشند. https://cdn.icana.ir/d/019/13260.jpg کارگران,در,برزخ,اخراج,کارفرمایان,انتظار,نکشند Icana

سیدجواد زمانی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت افزود: اگر نظارت کافی بر کارفرمایان  نباشد، برخی از مدیران واحدهای صنعتی می‌توانند کارگران را بدون هیچ بهانه‌ای اخراج کنند.

نماینده مردم کنگاور، صحنه، هرسین، بیستون، دینور در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متأسفانه برخی از کارگران حقوق مناسبی دریافت نمی‌کنند و این امر موجب می‌شود که کارگران با مشکلات فراوان مالی روبه‌رو شوند.

وی ادامه داد: برخی از واحدهای صنعتی ازعدم همکاری بانک و کمبود اعتبارات و تسهیلات گله‌مند هستند، زیرا بانک‌ها باید شرایط تولید را برای کارخانه به نحو مطلوبی مهیا کنند تا کارفرمایان به علت کمبود منابع مالی کارگران را اخراج نکنند.

این نماینده مردم در مجلس هشتم تصریح کرد: دریافت حقوق مناسب برای کارمندان اگرچه بسیار لذت‌‌بخش است، ولی عدم ثبات امنیت شغلی مهترین دغدغه ای است که کارگران با آن دست و پنج نرم می‌کنند.

زمانی ادامه داد: کارگر قشر زحمت‌کشی است که با تلاش و کوشش خود چرخه اقتصادی کشور را به حرکت در می‌آورد، به همین علت باید قدرشناس کارگران این سرمایه‌های ملی کشور باشیم.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم، یادآورشد: دولت باید با یک برنامه‌ریزی کاربردی و اصولی اشتغال کارگران را به نحو مطلوبی مدیریت کند تا از این پس شاهد اخراج ناگهانی کارگران از واحدهای صنعتی نباشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet