شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/12/03 15:00:19
سرویس بین الملل
ابراهیمی با اشاره به ادعای کذب آژانس مبنی بر بی‌نتیجه بودن سفر بازرسان به تهران مطرح کرد؛

قلم صهیونیستی در دستان بازرسان آژانس هسته ای

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم، با بیان اینکه ادعای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره عدم همکاری ایران با بازرسان آژانس سیاسی و نه حقوقی است، گفت: ایران در قبال اعتمادسازی خود از سازمان‌های بین‌المللی جز ضرر و زیان و ادعای کذب چیز دیگری ندیده است.
قلم صهیونیستی در دستان بازرسان آژانس هسته ای نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم، با بیان اینکه ادعای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره عدم همکاری ایران با بازرسان آژانس سیاسی و نه حقوقی است، گفت: ایران در قبال اعتمادسازی خود از سازمان‌های بین‌المللی جز ضرر و زیان و ادعای کذب چیز دیگری ندیده است. https://cdn.icana.ir/d/019/2073.jpg قلم,صهیونیستی,در,دستان,بازرسان,آژانس,هسته,ای Icana

حسین ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگاربین الملل خبرگزاری خانه ملت، درباره ادعای آژانس مبنی بر بی‌نتیجه بودن سفر بازرسان آژانس به تهران و بازدید نکردن آنها از تاسیسات هسته‌ای ایران، گفت: ادعای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سیاسی و نه حقوقی است.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی با  طرح این سوال که مگر می‌شود ایران با پذیرش پی‌درپی بازرسان آژانس قصد همکاری نداشته باشد، افزود: ایران با وجود اعتمادسازی‌های پی در پی خود تا به حال از مجامع بین‌المللی جز ضرر و زیان و ادعای کذب چیز دیگری ندیده است.

وی با تاکید بر اینکه سازمان ملل و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، همواره تحت سلطه قدرت‌های استکباری تلاش می‌کنند ایران را محکوم اول هر ماجرایی اعلام کنند، اضافه کرد: تا وقتی که دولت‌ها قدرتمند نشده‌اند، سازمان‌های بین‌المللی دیکتاتورمأبانه بر کشورهای آزادیخواه دنیا تسلط خواهند داشت.

ابراهیمی، ادامه داد: متاسفانه ما این پیش‌بینی را می‌کردیم که بازرسان آژانس قابل اعتماد نباشند، گرچه ایران اسلامی برای اینکه حسن نیت خود را نشان دهد و به دنیا بفهماند که برنامه‌ هسته‌ای مشخص و سالمی دارد، حضور بازرسان را در خاک خود پذیرفت.

این عضو فراکسیون روحانیت مجلس هشتم ، با بیان اینکه در غنی‌سازی ایران انحرافی وجود ندارد، گفت: بازرسان را تنها با این هدف پذیرفتیم که حقانیت خود را به کشورهای مستقل دنیا اثبات کنیم، اما حقیقت این است که سفیران آژانس تحت تاثیر سایه  سنگین رژیم صهیونیستی برای آژانس قلم می‌زنند و هیچ گاه مستقلاً عمل نمی‌کنند و نتیجه عملکرد آنها تا به حال فاصله انداختن بیشتر و بیشتر بین آژانس و ایران بوده است.

ابراهیمی، یادآور شد: بازرسان آژانس درابتدای سفر خود به تهران، رفتار تقریبا مثبتی از خود نشان دادند و در مرحله بعد  با واکنشی یک‌طرفه نشان دادند که در خط استکبار هستند.

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم، با بیان اینکه رویه بازرسان آژانس خلاف مقررات بین‌المللی است، با تاکید بر اینکه این سنگ‌اندازی‌ها نمی‌تواند مانع کار ایران شود، گفت: ایران به برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای خود ادامه می‌دهد و واقعیت امر این است که همه دنیا می‌دانند بیانیه‌ها و تصمیم آژانس درباره ایران سیاسی است و نه حقوقی.

آژانس بین المللی انرژی اتمی مدعی شد که سفر هیات اعزامی این آژانس به ایران بدون دست یابی به نتیجه ای مشخص پایان یافت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet