شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/12/04 12:27:21
سرویس اقتصادی
علی بنایی:

وعده‌های بی‌اساس مسئولان به بی‌اعتمادی عمومی دامن می‌زند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هشتم گفت: مسئولان دولتی با وعده‌های بی‌اساس و غیرقابل اجرا موجب سلب اعتماد عمومی از مسئولان نشوند.
وعده‌های بی‌اساس مسئولان به بی‌اعتمادی عمومی دامن می‌زند عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هشتم گفت: مسئولان دولتی با وعده‌های بی‌اساس و غیرقابل اجرا موجب سلب اعتماد عمومی از مسئولان نشوند. https://cdn.icana.ir/d/019/985.jpg وعده‌های,بی‌اساس,مسئولان,به,بی‌اعتمادی,عمومی,دامن,می‌زند Icana

علی بنایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به محقق نشدن وعده‌های برخی مسئولان در خصوص ایجاد 2.5 میلیون شغل و تک نرخی شدن رقم بیکاری تا پایان سال 90 افزود: باید وعده‌های مسئولان واقعی و قابل تحقق باشد، زیرا در صورت عدم تحقق وعده مسئولان، مردم نسبت به آنها بدبین می‌شوند و اعتماد خود را از دست می‌دهند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: وعده‌های مسئولان در خصوص 2.5 میلیون شغل تا پایان سال جاری غیرواقعی و دست نیافتنی است و فعالان اقتصادی به خوبی با رصد کردن شرایط و اوضاع اشتغال در کشور دریافته‌اند که این وعده غیرواقعی است و دولت در جذب سرمایه‌گذاری برای ایجاد شغل موفق نبوده است.

 

کاهش اعتماد مردم برای نظام خطرناک است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد: مشاهدات مردم در سطح جامعه و عدم تغییر در اوضاع و شرایط اشتغال جوانان باعث شده است که مردم نسبت به نظر مسئولان اعتماد خود را از دست بدهند و کم انگیزه شوند که البته کاهش اعتماد مردم می‌تواند برای نظام خطرناک باشد. 

بنایی با بیان این که عدم موفقیت دولت در جذب سرمایه‌گذاری برای ایجاد اشتغال موفقیت‌آمیز نبوده است، گفت: دولت برای این که عدم موفقیت خود را کتمان کند، دست به تغییر آمار وارقام زده و می‌کوشد شاخص نرخ بیکاری را منفی کند.

وی با اشاره به اولویت کاری مجلس نهم شورای اسلامی یادآور شد: اشتغال جوانان در اولویت کاری مجلس نهم شورای اسلامی قرار دارد و نمایندگان مردم  برای حل این معضل چاره‌اندیشی خواهند کرد.

بنایی تاکید کرد: رسانه‌ها به عنوان پیش‌قراولان عرصه اطلاع‌رسانی باید آمار و ارقام اعلامی از سوی دولت و مسئولان را رصد کنند و در مواقعی که آمار غیرواقعی از سوی مسئولان اعلام می‌شود، جامعه را نسبت به این آمار غیرواقعی آگاه سازند و تناقض‌ها را آشکار کنند.

نماینده مردم قم در مجلس هشتم افزود: دولت باید نسبت به وعده‌هایی که کارگزارانش بیان می‌کنند، تذکر بدهد و در صورت نیاز نسبت به اصلاح امور اقداماتی را انجام دهد.

وی گفت: در صورتی که دولت قصد اصلاح امور را داشته باشد، به دلیل عدم تحقق وعده‌های داده شده، مدیران را ملزم به عذرخو اهی از مردم خواهد کرد، ولی این مسئله در صورتی محقق می‌شود که دولت قصد اصلاح امور را داشته باشد، نه این که خود نیز با وعده‌های بی‌اساس به مسئله دامن بزند.

این نماینده مردم در مجلس هشتم با اشاره به نقش مهم و اساسی رسانه‌های عمومی در دفاع از حقوق مردم یادآور شد: دفاع از حقوق مردم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که می‌تواند به عنوان عاملی بازدارنده در مقابل تخلفات مسئولان اعمال نظر کند.

نماینده مردم قم در مجلس هشتم افزود: مسئله اشتغال جوانان موضوعی مهم و اساسی است که هیچ گاه ازاولویت مجلس خارج نمی‌شود و جزو دستورات و تاکیدات نظام است، بنابراین مجلس نهم موضوع اشتغال را پیگیری وسامان‌دهی خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet