حلول ماه ربیع الاول
1390/12/04 11:50:51
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

سود سپرده بانک‌ها به معنای واقعی 21 درصد شود

عبدالرضا ترابی با بیان این که برای حفظ ثبات بازار سکه باید دلار تک نرخی و تثبیت شود، گفت: افزون‌بر این باید سود سپرده بانک‌ها به معنای واقعی ۲۱ درصد شود و سود اوراق مشارکت افزایش یابد.
سود سپرده بانک‌ها به معنای واقعی 21 درصد شود عبدالرضا ترابی با بیان این که برای حفظ ثبات بازار سکه باید دلار تک نرخی و تثبیت شود، گفت: افزون‌بر این باید سود سپرده بانک‌ها به معنای واقعی 21 درصد شود و سود اوراق مشارکت افزایش یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/14200.jpg سود,سپرده,بانک‌ها,به,معنای,واقعی,21,درصد,شود Icana

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت بیان کرد: تثبیت بازار سکه بستگی به عوامل مختلفی دارد، اما در این میان هر چقدر بانک مرکزی بیشتر بر روی آن کنترل کند وضعیت بدتر می‌شود.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای حفظ ثبات واقعی بازار سکه باید دلار تک نرخی شود، سود سپرده بانک‌ها 21 درصد اعمال شود، سود سپرده‌های 6 ماهه و یک‌ساله افزایش یابد و سود اوراق مشارکت نیز رشد کند.

وی تصریح کرد: اگر همه موارد مذکور در تمام شعب بانکی اجرایی شود نقدینگی به بانک‌ها برمی‌گردد و مشکل بازار سکه و دلار حل می‌شود.

این نماینده مجلس هشتم فرهنگ‌سازی را در حل مشکل بازار سکه بسیار موثر دانست و گفت: باید از طریق رسانه‌ها فرهنگ‌سازی لازم صورت بگیرد و این موضوع به مردم متذکر شود که برای خرید سکه به بازار هجوم نیاورند زیرا متاسفانه در حال حاضر مردم برای خرید سکه و ذخیره‌سازی آن حریص شده‌‌اند.

ترابی در واکنش به سخنان مدیرکل نشر بانک مرکزی در مورد احتمال توقف پیش فروش سکه گفت: به نظر من اصلا نیازی به پیش فروش سکه وجود ندارد و اگر بانک مرکزی به این کار ادامه دهد به معنای آن است که قصد افزایش نقدینگی خود را دارد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم درباره وضعیت دلال‌بازی در بازار سکه و طلا گفت: هم اکنون نرخ دلار و سکه نسبت به روزهای قبل کاهش یافته و نقدینگی به سمت بانک‌ها رفته است و به همین نسبت دلال‌بازی در بازار سکه و طلا از رونق کمی برخوردار است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet