پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1390/12/04 11:59:08
سرویس اقتصادی
روبرت بگلریان:

دولت بازار شب عید را با واردات تنظیم می‌کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه سیاست دولت در تنظیم بازار، اتکا به واردات است، گفت: اگر چه در داخل کشور به لحاظ اقتصادی با مشکلاتی روبه‌رو هستیم، اما دولت کماکان راهکار واردات را پیش رو گرفته است.
دولت بازار شب عید را با واردات تنظیم می‌کند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه سیاست دولت در تنظیم بازار، اتکا به واردات است، گفت: اگر چه در داخل کشور به لحاظ اقتصادی با مشکلاتی روبه‌رو هستیم، اما دولت کماکان راهکار واردات را پیش رو گرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/16193.jpg دولت,بازار,شب,عید,را,با,واردات,تنظیم,می‌کند Icana

روبرت بگلریان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: هفته گذشته تعرفه واردات میوه کاهش یافت و در شرایطی که در کشورمان توانایی لازم برای تولید میوه مورد نیاز شب عید وجود دارد این موضوع حاکی از آن است که دولت همچنان می خواهد با توسل به واردات بازار شب عید را از تلاطم دور نگه دارد.

نماینده اقلیت دینی مسیحیان ارامنه جنوب ایران با بیان اینکه واردات در دسترس‌ترین راهکار برای کنترل بازار در کوتاه‌مدت است، افزود: شاید دولت در کوتاه مدت با توسل به واردات موفق باشد، اما این امر همیشگی نیست.

وی ادامه داد: اصلاح کانال های توزیع و تسریع در رساندن کالاهایی مانند میوه به شهرهای بزرگ و بازارهای مصرف امری بوده که دولت موفق به انجام آن نشده است.

بگلریان تصریح کرد: واردات بی رویه و عدم اصلاح سیستم توزیع تولیدکنندگان را تحت فشار قرار داده است.

این نماینده مردم در مجلس هشتم با بیان اینکه بازار شب عید بیشتر نیاز به کالاهای مصرفی مانند خوراک و پوشاک دارد، گفت: پس از اعطای عیدی به کارمندان و کارگران قدرت خرید بیشتری به بازار تزریق می شود که ممکن است باز هم دولت را به سمت واردات بیشتر رهنمون کند؛ البته ممکن است درباره پوشاک پدیده قاچاق نیز به وقوع بپیوندد.

بگلریان، ضعف نظارت دستگاه های دولتی را در گرانی های اخیر مؤثر خواند و افزود: در یک ماه اخیر قیمت کالاها و اقلام مورد نیاز مردم به شدت افزایش یافته اما شاهد هستیم که نظارت خاصی از سوی دولت برای مقابله با متخلفان و گران فروشان انجام نمی شود.

وی با بیان در ماه های اخیر تحریم ها به لحاظ روانی در بازار تأثیر گذاشته است، یادآور شد: البته در این مقطع زمانی نمی توان گفت تحریم ها اثری بیشتر از عدم نظارت نداشته است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم با بیان اینکه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها نیز تأثیراتی در گرانی‌های اخیر داشته است، گفت: اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در چارچوب افزایش نقدینگی تأثیراتی را در بازار به جا گذاشته و از بعد افزایش قیمت حامل های انرژی نیز به شکل دیگری خود را نشان داده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet