خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/12/03 15:53:09
سرویس سیاسی

تصویب طرح تامین صندوق مالی اتحادیه اروپا در پارلمان فرانسه

مجلس نمایندگان فرانسه طرح تامین مالی صندوق نجات اقتصادی اتحادیه اروپا برای کمک به کشورهای بحران زده ناحیه یورو از جمله پرتغال، ایرلند و یونان را تصویب کرد.
تصویب طرح تامین صندوق مالی اتحادیه اروپا در پارلمان فرانسه مجلس نمایندگان فرانسه طرح تامین مالی صندوق نجات اقتصادی اتحادیه اروپا برای کمک به کشورهای بحران زده ناحیه یورو از جمله پرتغال، ایرلند و یونان را تصویب کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/15689.jpg تصویب,طرح,تامین,صندوق,مالی,اتحادیه,اروپا,در,پارلمان,فرانسه Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از آسوشیتدپرس، تصویب طرح تامین مالی صندوق نجات اقتصادی اتحادیه اروپا برای کمک به کشورهای بحران زده ناحیه یورو بخشی از موارد اصلاح  شده بودجه فرانسه برای سال 2012 میلادی بود.
بر اساس بخش‌های دیگری از این طرح ارزش مالیات بر ارزش افزوده فرانسه به عنوان بخشی از برنامه‌های کاهش بدهی‌های بزرگ این کشور افزایش پیدا می‌کند.
اکثریت کرسی‌های مجلس نمایندگان فرانسه که در اختیار نمایندگان محافظه‌کار به ریاست «نیکولا سارکوزی» رئیس‌جمهور این کشور است به این لایحه رای مثبت دادند.
این در حالی است که احزاب چپ به شدت با این طرح مخالفت و آن را رد کردند.
این لایحه بودجه همچنین شامل سهم فرانسه از تامین مالی مکانیزم ثبات مالی اعضای ناحیه یورو برای کمک به ایرلند، پر تغال و یونان است.
فرانسه دومین اقتصاد بزرگ ناحیه یورو است و مشارکت این کشور در طرح‌های مالی اتحادیه اروپا مهم به شمار می‌رود.
وزرای دارائی و اقتصادی ناحیه یورو با اعطای دومین وام بین‌المللی به یونان به ارزش ۱۳۰ میلیارد یورو موافقت کردند.
این دومین بسته کمک مالی مشترک اتحادیه اروپا و صندوق بین‌المللی پول است که به یونان تعلق می‌گیرد.
نخستین بسته کمک مالی به یونان در سال ۲۰۱۰ به این کشور ارائه شد.
بحران اقتصادی در یونان طی سال‌های اخیر شدت پیدا کرده است به گونه‌ای که بدهی کنونی این کشور به ۱۶۰ درصد از تولیدات ناخالصی داخلی رسیده است.
انتظار می‌رود همزمان با در پیش گرفتن سیاست‌های ریاضت اقتصادی در یونان که طی روزهای گذشته مخالفت و اعتراضات گسترده هزاران نفر از مردم این کشور را به همراه داشته است، دولت «لوکاس پاپادموس» نخست‌وزیر یونان با مشکلات فراوانی در راه اجرای این سیاست‌ها مواجه شود./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet