خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/12/03 16:52:47
سرویس بین الملل
خباز با اشاره به گزارش سراسر کذب آژانس بین‌المللی انرژی اتمی:

به جاسوسان رژیم صهیونیستی اجازه ورود به ایران ندهیم

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه انتشار گزارش‌های خلاف واقع آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نشان‌دهنده نیت سوء غربی‌ها علیه ایران است، گفت: ایران می‌تواند در صورت لازم اقدامات مقابل به مثل در برابر این نیت سوء انجام دهد.
به جاسوسان رژیم صهیونیستی اجازه ورود به ایران ندهیم عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه انتشار گزارش‌های خلاف واقع آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نشان‌دهنده نیت سوء غربی‌ها علیه ایران است، گفت: ایران می‌تواند در صورت لازم اقدامات مقابل به مثل در برابر این نیت سوء انجام دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/13752.jpg به,جاسوسان,رژیم,صهیونیستی,اجازه,ورود,به,ایران,ندهیم Icana

محمدرضا خباز در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بیانیه مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و اظهارات وی در مورد عدم توافق بازرسان این آژانس و مقامات جمهوری اسلامی ایران، گفت: جمهوری اسلامی ایران در راستای همکاری با بازرسان و کارشناسان آژانس همیشه حُسن نیت خود را نشان داده است. ایران همواره در چارچوب قانون اجازه بازدید از فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌آمیز خود را به بازرسان آژانس داده است اما در بسیاری از موارد بازرسان این سازمان کارشکنی کرده و جاسوسان غربی‌ها و رژیم صهیونیستی از آب درآمده‌اند.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازرسان آژانس در گذشته هم نتوانستند حُسن نیت خود را ثابت کنند و همواره اطلاعات مهم تاسیسات هسته‌ای کشورمان را به سازمان‌های اطلاعاتی و جاسوسی غرب داده‌اند، افزود: اجازه ورود نیافتن کارشناسان آژانس انرژی اتمی به سایت پارچین که مورد تأسف آمانو بوده، کار بسیار درست و منطقی‌ای بوده که از جانب مسئولان کشورمان اتخاذ شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تا زمانی که آژانس نتواند اعتمادسازی کرده و با حُسن نیت بازرسان خود را به ایران بفرستد نباید اجازه دهیم اطلاعات فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای کشور ما به راحتی در اختیار آنها قرار گیرد و آنها این اطلاعات را به دست دشمن شماره یک ما بسپارند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان جمهوری اسلامی ایران نباید اجازه پایمال شدن حقوق ملت ما را دهند، تصریح کرد: آژانس انرژی اتمی زمانی می‌تواند حساس‌ترین مراکز نظامی ما را بازدید کند که کارشناسان واقعی و سالم خود را که به جایی وابستگی نداشته باشند، به ایران بفرستد و گزارش‌های واقعی از ایران منتشر نماید نه اینکه جمهوری اسلامی ایران با تعامل بالا اجازه ورود آنها به کشور را دهد، اما آنها دست به انتشار گزارش‌های خلاف واقع زنند.

 

آژانس بدنبال ایجاد سوژه جدید تبلیغاتی علیه ایران در مذاکرات آینده است

خباز با اشاره به نزدیکی زمان نشست 1+5 با ایران و آغاز مجدد گفت‌وگوهای طرفین گفت: انتشار این نوع بیانیه‌ها در آستانه این نشست نشان می‌دهد پشت این حرکت آژانس نیت سوئی وجود دارد. آنها به دنبال ایجاد سوژه جدید تبلیغاتی علیه ایران هستند و این بیانیه سوژه جدیدی برای آنها است.

عضو فراکسیون خط امام (ره) در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سیاست خارجی ایران همواره تعامل با آژانس و 1+5 بوده است، گفت: اگر احساس کنیم که آژانس و 1+5 بهانه‌تراشی می‌کنند و به هیچ صراطی مستقیم نیست می‌توانیم با ممنوع کردن ورود بازرسان به کشور اقدامات مقابله به مثل انجام دهیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet