شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/12/06 10:09:00
سرویس فرهنگی
هشدار جعفرزاده درباره پیامدهای پنهان گرانی کاغذ:

گرانی کاغذ نشریات را به سمت آگهی‌های سخیف می‌برد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: گرانی کاغذ مدیران روزنامه‌ها را مجبور می‌کند برای تامین مخارج خود، تن به درج آگهی‌هایی دهند که نه تنها محتوای مناسبی ندارد، بلکه ممکن است آسیب‌های اجتماعی نیز در بر داشته باشد.
گرانی کاغذ نشریات را به سمت آگهی‌های سخیف می‌برد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: گرانی کاغذ مدیران روزنامه‌ها را مجبور می‌کند برای تامین مخارج خود، تن به درج آگهی‌هایی دهند که نه تنها محتوای مناسبی ندارد، بلکه ممکن است آسیب‌های اجتماعی نیز در بر داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/6350.jpg گرانی,کاغذ,نشریات,را,به,سمت,آگهی‌های,سخیف,می‌برد Icana

سلیمان جعفر زاده درگفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، افزود: گرانی کاغذ، چاپ و نشر روزنامه‌ها را با مشکلات بی شماری روبرو کرده است و به همین علت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید راهکاری مناسب برای تعیین عادلانه نرخ روزنامه‌ها در کشوراتخاذ کند.

نماینده مردم چالدران و ماکو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برخی شرکت‌ها با چاپ آگهی‌های اغواکننده در روزنامه‌ها و با فریب مردم ادعا می‌کنند که شرکت‌ها آن مورد اعتبار و ثبت شده است، حال آن‌که چنین نیست. دولت باید نظارت بیشتری بر آگهی‌ها داشته باشد و از سویی، مطبوعات هم نباید چنان وضعیتی داشته باشند که مجبور به دریافت هر گونه آگهی‌ای شوند. 

وی افزود: مطبوعات در نهادینه کردن ارزش‌های فرهنگی و اجتماعی نقش عمده‌ای دارند چرا که رسانه‌ها تنها ابزاری هستند که سیر و حرکت اجتماعی را برای مردم بیان می‌کنند و به آن شکل می‌بخشند.

جعفرزاده تصریح کرد: برخی از آگهی‌ها در انحصار برخی از روزنامه قراردارند وبه همین علت روزنامه‌های دیگر مجبور هستند آگهی‌هایی را چاپ کنند که فقط پیامد مادی برای رسانه در بردارد و این امر روزنامه نگاری را با مشکلات بی شماری روبرو می‌کند.

نماینده مردم چالدران ادامه داد: برخی از روزنامه با توجه به گرانی کاغذ با مشکلات مالی روبرو شده‌اند و از این‌رو دولت باید از روزنامه‌ها به نحو مطلوبی حمایت کند زیرا با این وضعیت احتمال دارد برخی از روزنامه‌ها به حالت تعطیل و نیمه تعطیل در آیند که این امر ضربه مهلکی براصحاب رسانه وارد و در جریان اطلاع‌رسانی خلل وارد می‌کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، یاد آورشد: وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی باید از اصحاب رسانه حمایت کند تا این قشر با خیال راحت افکار و اندیشه‌های خود را برای تمامی افراد جامعه بیان کنند. جریان درست اطلاعات در کشور زمانی حاصل می‌شود که روزنامه‌های ما دغدغه اقتصادی نداشته باشند و همه روزنامه‌هایی که به شکل حرفه‌ای کار می‌کنند، بتوانند استقلال خود را حفظ کنند./

پایان پیام‌

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet