شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/12/05 13:58:40
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

هزینه‌های جانبی در خودروسازی‌ها بالاست

سیدمهدی صادق، تعرفه بالای واردات خودرو، رشد نرخ ارز و اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها را از علت‌های افزایش بهای خودرو در ایران برشمرد و گفت: به دنبال اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، هزینه‌ جانبی شرکت‌های خودروساز برای تولید افزایش یافته است.
هزینه‌های جانبی در خودروسازی‌ها بالاست سیدمهدی صادق، تعرفه بالای واردات خودرو، رشد نرخ ارز و اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها را از علت‌های افزایش بهای خودرو در ایران برشمرد و گفت: به دنبال اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، هزینه‌ جانبی شرکت‌های خودروساز برای تولید افزایش یافته است. https://cdn.icana.ir/d/019/12318.jpg هزینه‌های,جانبی,در,خودروسازی‌ها,بالاست Icana

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با بیان این که هزینه‌های شرکت‌های خودروسازی در ماه‌های اخیر افزایش یافته است، تصریح کرد: نرخ سود تسهیلات ارائه شده به شرکت‌های خودرو ساز بالا است و همین موضوع هزینه‌های جانبی شرکت‌ها را افزایش داده است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر در مجلس شورای اسلامی بخش چشمگیری از هزینه تمام شده خودرو را مربوط به سود بالای تسهیلات بانکی خواند و افزود: یک بررسی نشان می‌دهد که برای تولید هر خودرو باید حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان سود بانکی پرداخت شود.

وی با بیان این که اعمال برخی تحریم‌های اقتصادی علیه ایران در افزایش قیمت خودرو مؤثر بوده است، تصریح کرد: به طور کلی می‌توان گفت اعمال  تعرفه‌ بالا برای واردات خودرو، رشد نرخ ارز و آثار ناشی از تحریم‌ها موجب افزایش قیمت قطعات وارداتی و در نتیجه افزایش هزینه‌ تمام شده تولید خودرو شده است.

این نماینده مردم در مجلس هشتم، اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها را نیز در افزایش هزینه تمام شده تولید خودرو موثر خواند و تصریح کرد: پس از اجرای این قانون و در یک سال گذشته قیمت قطعات جانبی تولید خودرو به شدت افزایش یافته است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم، فراوانی تعداد نیروی انسانی در شرکت‌های خودروسازی را دیگر علت بالا بودن بهای خودرو برشمرد و گفت: عدم بهره‌وری مناسب نیروی کار، عدم بهره‌وری ماشین‌آلات و به روز نبودن ماشین‌آلات و تکنولوژی از علت‌های افزایش هزینه‌های تولید است./

پایان پیام   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet