هدر موبایل
1390/12/04 08:37:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار روسای هیئت های مذهبی استان قم مطرح کرد:

تخریب اقدامی غیراسلامی است/تلاش همگان برای برگزاری انتخاباتی باشکوه

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشورهای ماجراجو در عرصه بین الملی به دنبال حضور کم رونق مردم هستند، اظهار داشت: با وجود همه مشکلاتی که از نظر اقتصادی وجود دارد، ولی مردم دید کلانی دارند و با بهره گیری از هوشمندی در این انتخابات حضور پرشوری داشته و مجلس و دولت باید قدر ملت را دانسته و مشکلات مردم را حل کنند.
تخریب اقدامی غیراسلامی است/تلاش همگان برای برگزاری انتخاباتی باشکوه رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشورهای ماجراجو در عرصه بین الملی به دنبال حضور کم رونق مردم هستند، اظهار داشت: با وجود همه مشکلاتی که از نظر اقتصادی وجود دارد، ولی مردم دید کلانی دارند و با بهره گیری از هوشمندی در این انتخابات حضور پرشوری داشته و مجلس و دولت باید قدر ملت را دانسته و مشکلات مردم را حل کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/131.jpg تخریب,اقدامی,غیراسلامی,است/تلاش,همگان,برای,برگزاری,انتخاباتی,باشکوه Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از  اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی در دیدار روسای هیئت های مذهبی قم افزود: انتخابات در شرایط فعلی با وضعیتی که کشور دارد و فشارهایی که برای ضربه زدن به این نظام اعمال می شود، گام بلندی برای حفظ حیثیت ملت ایران است و یک انتخابات معمولی نیست.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با تجربه بیش از 30 سال کار در انقلاب اسلامی شرایط امروز را حساس می دانم، چرا که چشم های زیادی به رفتار ملت ایران گره خورده است و خیلی از کشورهای منطقه که بویی از رای نبرده اند اگر حضور مردم پای صندوق های رای کم باشد نسبت به بزرگنمایی اقدام می کنند.

دشمنان ملت به دنبال حضور کمرنگ ملت ایران در انتخابات

وی با اشاره به اینکه کشورهای ماجراجو در عرصه بین الملی به دنبال حضور کم رونق مردم هستند، اظهار داشت: با وجود همه مشکلاتی که از نظر اقتصادی وجود دارد، ولی مردم دید کلانی دارند و با بهره گیری از هوشمندی در این انتخابات حضور پرشوری داشته و مجلس و دولت باید قدر ملت را دانسته و مشکلات مردم را حل کنند.

تخریب اقدامی غیر اسلامی است / وحدت نیاز امروز کشور

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تخریب های انتخاباتی اظهار داشت: رهبری اینگونه اقدامات را مذمت کرده اند و بنده نیز بنا ندارم که به این سخنان پاسخ دهم.

وی با اشاره به اینکه باید هر کس هنری دارد آن را بگوید، افزود: مطرح شدن سخنان خلاف واقع اقدامی غیراسلامی بوده و مردم نیز خود می دانند که چه کسی خدمت می کند.

نماینده مردم قم در مجلس با اشاره به اینکه کار کردن در کشور جدای از حرافی است، یادآور شد: باید به دنبال تلاش در راه سازندگی کشور بود و این فحاشی ها که در کشور انجام شد هیچ ثمری نداشته و ما در کشور به وحدت احتیاج داریم.

شیرینی انتخابات در کام ملت تلخ نشود

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نباید شیرینی انتخابات با برخی رفتارها از قبیل درگیری، فحاشی و توزیع شب نامه در کام ملت تلخ شود، اضافه کرد: هر کس در انتخابات باید خود را عرضه کرده نه اینکه دیگران را تخریب کند، در شرایط فعلی که کشور به وحدت نیاز دارد این کار ضروری تر است.

بهبود وضعیت اقتصادی با مدیریت صحیح

لاریجانی افزود: اگر مدیریت درست اعمال شود نباید وضع اقتصادی کشور اینگونه باشد و البته در مجلس هشتم برای آرام کردن شرایط کشور تلاش هایی صورت گرفته است و رفتار مجلس به گونه ای بود که عقلانیت بر کل مجلس حاکم شود.

وی ضمن قدردانی از اصل تشویق و حضور گسترده ملت در انتخابات که هیئت های مذهبی نسبت به آن اهتمام دارند، تاکید کرد: رفتار این دوره در انتخابات زیر ذره بین است و امیدواریم که هیئت های مذهبی همانند همیشه به وظیفه ملی و انقلابی خود عمل کنند.

هیئت های مذهبی به گردن انقلاب حق دارند

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه یکی از برکات انقلاب این بود که به وسیله نیروهای مذهبی و متدین آغاز شد، اظهار داشت: چون پایه های دینی انقلاب بر این اساس شکل گرفت، اقشار مختلف در حل مشکلات مشارکت کردند.

وی با بیان اینکه هیئت های مذهبی به گردن انقلاب حق دارند، تاکید کرد: افراد متدین و انقلابی درون هیئت ها تربیت شدند و این نقطه قوت انقلاب است.

لاریجانی تصریح کرد: در تمام ایران مساجد، تکایا و هیئت های مذهبی شکل گرفته و کار هنرمندانه از سوی هیئت های مذهبی در مراسم های مذهبی شکل می گیرد.

وی با اشاره به نقش هیئت های مذهبی در دوران دفاع مقدس تاکید کرد: در دوران دفاع مقدس جوانانی که در هیئت های مذهبی زیر پوشش تربیت دینی قرار گرفته بودند، از روحیه شهادت طلبی برخوردار بوده و با حضور در جبهه ها باعث سرافرازی ملت شدند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فرهنگ غنی اسلامی در مساجد، تکایا و حسینیه ها شکل گرفته است، بیان داشت: کار هیئت های مذهبی زیربنایی است و این هیئت ها مسئولیت شخصیت سازی را بر عهده دارند.

مساجد، هیئتها و حوزه ها نباید دولتی شوند

وی با اشاره به اینکه استقلال حوزه علمیه، روحانیت و فرهنگ شیعی از اهمیت بسیاری برخوردار است، تصریح کرد: با اینکه نظام ما اسلامی است ولی مساجد، هیئتها و حوزه ها نباید دولتی شوند و مراجع تقلید نیز نسبت به این مسئله توصیه داشته اند.

لاریجانی تصریح کرد: شهید مطهری یکی از دلایل پر تحرک بودن فکر شیعی را در استقلال مالی حوزه های علمیه می دانست.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم اضافه کرد: البته این دلیل نمی شود که دولت به وظیفه خود عمل نکند، ما به خیلی از موسسات فرهنگی در کشور توجه می کنیم و در سال های اخیر بودجه جدی برای کمک به حوزه های علمیه، معارف قرآنی و... اختصاص یافته است.

باید از ترویج فکر دینی حمایت شود

لاریجانی با اشاره به اینکه باید از ترویج فکر دینی حمایت شود، گفت: عنصری که جوانان را در برابر ماهواره ها حفظ می کند فرهنگ دینی است و مساجد بهترین نقطه برای حفظ این فرهنگ هستند.

وی با اشاره به اینکه شخصیت جوانان باید در پای مساجد و منبرها شکل بگیرد، افزود: وظیفه دولت اسلامی این است که به مساجد و فعالیت های فرهنگی کمک کند و ما نیز این مهم را مورد توجه قرار می دهیم.

برای پویایی اقتصاد قم پویا باید صنعت استان توسعه یابد

رئیس قوه مقننه با اشاره به اینکه به دلیل غنی بودن فرهنگ اسلامی در قم شاهد مشارکت و حضور گسترده هیئت های مذهبی در این شهرهستیم، یادآور شد: عقب ماندگی شهر قم یک مسئله درست است و تلاش رژیم گذشته بر این بود که قم عقب نگه داشته شود.

لاریجانی با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای خدمت به نقاط مختلف کشور تاکید کرد: پس از انقلاب خدمات بسیاری به نقاط محروم و روستاها در کل ایران ارائه شده ولی باز هم به قم توجه لازم صورت نگرفت.

وی با اشاره به برخی از مشکلات شهر قم تاکید کرد: برای اینکه اقتصاد قم پویا شود باید سرمایه گذاری صورت گرفته و صنعت استان توسعه یابد و در این راستا اقدامات خوبی در استان قم شکل گرفته است.

نماینده مردم قم در مجلس هشتم با اشاره به اینکه برخی حرکت هایی که آغاز شده نشان می دهد که شهر قم رو به جلو و پیشرفت است، گفت: یکی از مشکلات شهر قم مسئله تامین آب و کیفیت آن بود که اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و در سال آینده به صورت کامل مشکل آب قم حل می شود.

وی با اشاره به اینکه عملیات احداث فرودگاه قم با جدیت دنبال می شود، تاکید کرد: با وجود مشکلات پیش روی فعالان این پروژه ، ولی روند احداث قم پیشرفت خوبی داشته است و امیدواریم تا یک سال آینده نخستین پروازها از فرودگاه قم انجام شود.

لاریجانی با اشاره به اینکه در میان قمی ها نیروهای فرهیخته بسیاری حضور دارند، گفت: باید از توان نیروهای پرتوان قمی در عرصه مدیریت و پیشرفت استان بیشتر استفاده شود.

وی با بیان اینکه به نمایندگی شهر مقدس قم افتخار میکند، اضافه کرد: ما بزرگ شده شهر قم هستیم و به مردم قم دینی داشته و به آباد کردن این شهر علاقه داریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی وجود بارگاه کریمه اهل بیت(س)، حوزه های علمیه، مراجع تقلید و همچنین پیشرو بودن مردم قم را از نکات بارز این شهر دانست و تاکید کرد: در مجلس تلاش خواهیم کرد که به وظیفه ای که نسبت به کشور و استان قم داریم بیشتر توجه شود.

در این دیدار جمعی از مسئولان هیئت های مذهبی قم ضمن بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود خواستار توجه هرچه بیشتر مسئولان استان به نهادهای فرهنگی به ویژه در امر تخصیص بودجه شدند.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet