شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/12/05 12:25:30
سرویس سیاسی
سیدحسین هاشمی:

مجلس نهم، مجلسی بدون دخالت دولت خواهد بود

رئیس کمیسیون صنایع مجلس هشتم، با بیان ویژگی‌های مجلس شورای اسلامی و شرایط موجود در قانون اساسی، مجلس نهم را مجلسی بدون دخالت دولت پیش‌بینی کرد و گفت: با وجود پیشرفت‌هایی که کشورمان در حوزه صنعت و بازار داشته است، اما به علت مدیریت نادرست منابع و بازار، با مشکل اشتغال زایی جوانان روبه رو بوده‌ایم.
مجلس نهم، مجلسی بدون دخالت دولت خواهد بود رئیس کمیسیون صنایع مجلس هشتم، با بیان ویژگی‌های مجلس شورای اسلامی و شرایط موجود در قانون اساسی، مجلس نهم را مجلسی بدون دخالت دولت پیش‌بینی کرد و گفت: با وجود پیشرفت‌هایی که کشورمان در حوزه صنعت و بازار داشته است، اما به علت مدیریت نادرست منابع و بازار، با مشکل اشتغال زایی جوانان روبه رو بوده‌ایم. https://cdn.icana.ir/d/019/956.jpg مجلس,نهم،,مجلسی,بدون,دخالت,دولت,خواهد,بود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدحسین هاشمی در همایش شایسته‌گزینی که روز پنجشنبه -چهارم اسفند- با حضور اعضای حامیان ولایت در حسینیه فاطمیون برگزار شد، گفت: قانون اساسی جمهوری اسلامی از قدرتمندترین قوانین اساسی در دنیا است که دلایل مستندی برای آن وجود دارد.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از دلایلی که قانون اساسی ما را تبدیل به یکی از قدرتمندترین قانون‌های اساسی دنیا کرده است،‌ این است که صراحتی مبنی بر اینکه در هیچ مقطعی کشور نباید بدون مجلس اداره شود، در آن وجود دارد.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی تنها مجلسی در دنیا است که هیچ کس نمی‌تواند آن را منحل کند.

هاشمی با بیان دیگر ویژگی قانون اساسی که اهمیت مجلس شورای اسلامی را دو چندان می‌کند، گفت: مجلس شورای اسلامی دارای نمایندگانی است که به علت در رأس امور بودن هرگز نمی‌توان آنها را از کار برکنار و یا اخراج کرد.

نماینده مردم میانه در مجلس هشتم افزود: تمام نمایندگانی که در مجلس حضور دارند، به دنبال منفعت نظام هستند و تنها در برخی شرایط شاهد حضور نمایندگانی بودیم که منفعت شخصی و یا سیاسی خود را داشته‌اند که آنها هم نتوانستند عمر چندانی در دوره مرتبط با خود داشته باشند.

هاشمی با تاکید بر حضور مردم پای صندوق‌های رأی گفت: حضور مردم پای صندوق‌ها برای شرکت در انتخابات مسیر انقلاب را در راستای اهداف شکوهمند انقلاب اسلامی حفظ خواهد کرد و در صورتی که این حضور کمرنگ باشد، فشار بر جامعه و اقتصاد از سوی استکبار شدت می‌یابد.

رئیس کمیسیون صنعت و معدن مجلس هشتم، درباره وضعیت اقتصادی کشور در سال‌های اخیر گفت: علت اینکه ما در این چند سال با وجود پیشرفت‌های صنعت و بازار با مشکل اشتغال زایی جوانان روبه رو بوده‌ایم، مدیریت نادرست منابع و بازار کشور بوده است.

این نماینده مردم در مجلس هشتم گفت: جبهه حامیان ولایت به دنبال این است که در مجلس نهم با قرار دادن بحث اشتغالزایی به‌عنوان یکی از اولویت‌های خود آن را در دوره نهم به نتیجه‌ای قابل‌توجه برساند.

وی، زمینه‌های بسیاری را برای سرمایه‌گذاری در اشتغال کشور بیان کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران یکی از معدود کشورهایی است که با منابع عظیمی که در اختیار دارد می‌تواند معضل اشتغال و کمبود شغل برای جوانان را برطرف کند و این مسئله را با سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عظیمی که در چند سال اخیر به اتمام رسید و نیروی بسیاری را مشغول به کار کرد، شاهد بوده‌ایم.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم که سابقه نمایندگی مردم در دوره‌های پنجم، ششم، هفتم و هشتم مجلس را داشته است، تأکید کرد: با برگزاری شکوهمند انتخابات مجلس شورای اسلامی، فشارهای استکبار بر نظام جمهوری اسلامی خنثی خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet