هدر موبایل
1390/12/04 12:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمدرضا باهنر:

حضور در صحنه از نیازهای جدی نظام است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:‌شرکت در انتخابات هم حق مردم است و هم وظیفه شرعی آنان،لذا افرادی که پای صندوق های رأی حاضر می شوند،بخشی از آینده کشور را رقم می زنند.
حضور در صحنه از نیازهای جدی نظام است نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:‌شرکت در انتخابات هم حق مردم است و هم وظیفه شرعی آنان،لذا افرادی که پای صندوق های رأی حاضر می شوند،بخشی از آینده کشور را رقم می زنند. https://cdn.icana.ir/d/019/9294.jpg حضور,در,صحنه,از,نیازهای,جدی,نظام,است Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در دوره های مختلف لیست های متنوع و متعددی از اصولگرایان ارائه شده است به باشگاه خبرنگاران گفت:این لیست ها وزن بالایی ندارند و نظرسنجی های مختلف حاکی از پیشی گرفتن لیست جبهه متحد با فاصله قابل توجهی از سایر رقبای خود است.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار باشگاه خبرنگاران مبنی براینکه حضور مدعیان اصولگرایی را در لیست های اصلاح طلبان چگونه ارزیابی می کنید؟ گفت:این افراد باید مرزبندی خود را روشن کنند،البته این آقایان با اصلاح طلبان معتدل و به اصطلاح نرم، ائتلاف داشته اند.
باهنر خاطرنشان کرد:لیست های ارائه شده در جبهه اصولگرایی جایی ندارد و تلفیقی از جناح های مختلف است،البته اصولگرایان حاضر در لیست اصلاح طلبان بعد از پیروزی در انتخابات در فراکسیون اصولگرایی قرار می گیرند.

* حضور در صحنه یکی از نیاز جدی نظام برای پایداری است

محمدرضا باهنر،و نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست سراسری کارگری جبهه متحد اصولگرایان با اشاره به اهمیت انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:انتخابات ها مهم و هر کدام از آنها دارای ویژگی های مشترک با یکدیگر و منحصربه فرد هستند.

وی افزود:‌شرکت در انتخابات هم حق مردم است و هم وظیفه شرعی آنان، لذا افرادی که پای صندوق های رأی حاضر می شوند، بخشی از آینده کشور را رقم می زنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اظهارات برخی افراد که گمان می کنند نتیجه انتخابات از قبل تعیین شده است، گفت:‌ مثال های واضحی برای رد این ادعا وجود دارد، در انتخابات ریاست جمهوری اخیر این مسأله به وضوح روشن شد و برای همگان به اثبات رسید.

باهنر با اشاره به انتخابات دوره اصلاحات تاکید کرد: در زمان انتخابات ریاست جمهوری خاتمی برخلاف اینکه هیچ کدام از گروه های سیاسی و جناح ها علاقه ای به انتخاب مجدد خاتمی نداشته اند، ولی وی مجددا برای کسب کرسی ریاست جمهوری ایران انتخاب شد و مصداق دیگری که اظهارات افراد را مبنی بر تعیین شدن نتیجه انتخابات ها از قبل رد می کند زمان انتخاب شدن مجدد محمود احمدی نژاد است؛ چراکه در زمان انتخاب مجدد احمدی نژاد هیچ کدام از گروه های سیاسی علاقه ای به انتخاب مجدد وی نداشتند، ولی با آرای مردم رئیس جمهور ایران شد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه انتخابات اقدامی واقعی و تاثیرگذار است، گفت: برخی افراد فکر می کنند که حضور آنان در انتخابات فرقی به حال آینده کشور ندارد ولی در واقع اصل قضیه این گونه نیست چراکه رای تک تک افراد برای پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی مهم بوده و ثبت خواهد شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس ادامه داد: آرای تک تک افراد بر روی سیاست خارجی، مسائل داخلی و راهبرد دشمنان در مقابله با نظام اسلامی موثر است.

باهنر با اشاره به اینکه حفظ استقلال کشور در گرو مشارکت گسترده مردم است، اظهار داشت: در مقطعی حفظ نظام با جنگ، در مقطعی دیگر حفظ نظام در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن بود و هم اکنون حفظ استقلال کشور و نظام اسلامی در گرو مشارکت گسترده مردم در انتخابات است.

وی حضور مردم در صحنه را نیاز جدی نظام برای پایداری دانست و تاکید کرد: حضور پرشور و گسترده مردم نیاز اساسی نظام برای پایداری و ادامه مسیر خود است.

باهنر با اشاره به اینکه حضور مردم در تمامی صحنه ها مهم است، از جمله حضور آنان در راهپیمایی و عرصه انتخابات اظهار داشت: حضور مردم در تمامی صحنه ها مهم و لازم است، ولی حضور آنان در راهپیمایی با حضور در عرصه انتخابات تفاوت فاحشی دارد؛ چراکه مشارکت مردم در راهپیمایی اعلام همبستگی آنان با نظام است و در انتخابات علاوه بر این اعلام همبستگی صحنه سیاسی کشور و آینده آن نیز رقم می خورد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس تک تک آرای مردم را بر مواضع بین المللی دشمنان در قبال جمهوری اسلامی تاثیرگذار دانست و افزود: فتنه گران و دشمنان خارجی در برآوردی مضحکانه اعلام کردند اگر حضور مردم کمتر از 30 درصد باشد نظام پایگاهی ندارد، ولی ملت پاسخ آنان را پای صندوق های رأی خواهند داد و مطمئنا حضور مردم دشمن شکن خواهد بود.

باهنر گفت: ویژگی خاص انتخابات مجلس نهم این است که بعد از فتنه 88 برگزار می شود و مقام معظم رهبری در توصیه ای هوشیارانه به کاندیداهای این دوره اعلام کردند کاندیداها مراقب باشند تا کلاهی که بر سر فتنه گران در سال 88 رفت، سر آنها نرود.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به فتنه 88، اظهار داشت: یک عده در سال 88 توهم رأی آوردن داشتند و دشمنان دائما در گوش آنان تکرار می کردند که شما پیروز انتخابات هستید ولی نتیجه به گونه ای دیگر رقم خورد و فتنه گران گفتند که در خیابان ها نتیجه را بدست خواهیم آورد.

وی افزود: در یکسال گذشته دشمنان تمامی توان خود را بکار گرفتند تا بگونه‌ای وانمود کنند که جمهوری اسلامی در شیب ابی‌طالب به سر می برند، ولی مقام معظم رهبری در پاسخ به آنان فرمودند، شرایط کنونی حاکم بر ایران، شرایط فتح و خیبر است نه شیب ابی‌طالب.

باهنر در پایان خاطر نشان کرد:‌ فشارهای دشمنان بر جمهوری اسلامی ناشی از عصبانیت آنها است؛ چراکه آنان تمامی توان خود را بکار گرفته بودند تا ملت ایران به پیشرفت های هسته ای چشم‌گیر خود دست پیدا نکنند و دشمنان بدانند در هر زمانی که فشارهای آنان افزایش یابد، مردم ایران با گام های محکم تر و استوارتری راه خود را ادامه می دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet