خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/12/05 11:45:09
سرویس سیاسی
علی مطهری در همایش شایسته گزینی حامیان ولایت:

برای جلوگیری از استبداد دولت، وجود مجلس ضروری است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم، با تشریح فلسفه وجودی مجلس شورای اسلامی، حضور مردم برای شرکت در انتخابات را برای ایجاد سدی در برابر اهداف استکبار ضروری خواند و گفت: برای جلوگیری از استبداد دولت و دولتمردان، وجود قوه مقننه در کشور ضروری است.
برای جلوگیری از استبداد دولت، وجود مجلس ضروری است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم، با تشریح فلسفه وجودی مجلس شورای اسلامی، حضور مردم برای شرکت در انتخابات را برای ایجاد سدی در برابر اهداف استکبار ضروری خواند و گفت: برای جلوگیری از استبداد دولت و دولتمردان، وجود قوه مقننه در کشور ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/13510.jpg برای,جلوگیری,از,استبداد,دولت،,وجود,مجلس,ضروری,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی مطهری در همایش شایسته گزینی حامیان ولایت که امروز در حسینیه فاطمیون برگزار شد، ضمن تأکید بر فلسفه وجودی مجلس شورای اسلامی گفت: به اعتقاد بسیاری از متفکران و صاحب نظران، بشر با تفکر خود به این نتیجه رسیده است که برای کنترل دولت، به مدیریت آن از سوی نهادی به نام مجلس نیاز خواهد بود. 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین برای جلوگیری از استبداد دولت و دولتمردان وجود قوه مقننه کشور، از الزامات به شمار می رود.

وی ادامه داد: تجمع قدرت در یک جا، باعث بروز فساد و استبداد خواهد شد و این نکته بر اهمیت وجودی مجلس می افزاید.

این نماینده مردم در مجلس، با توجه به این اظهارات، نظارت بر امور و خدمات دولت را از واجبات مجلس بیان کرد و گفت: در صورتی این نظارت خیلی ضروری نیست که یک فرد معصوم در رأس  اداره امور باشد. 

وی با بیان ویژگی های یک نماینده خوب و برگزیده در مجلس گفت: یک نماینده خوب، افزون بر تخصص در یکی از رشته های جامعه، باید قدرت نظارت بر دولت را داشته باشد. 

مطهری ادامه داد: اگر نماینده ای با حمایت دولت وارد مجلس شود نمی توان انتظار انتقاد و یا تذکر به تخلفات دولت را از سوی او داشت و حتی ممکن است در طرح سؤال و یا تذکرها، به دفاع از نماینده دولت هم اقدام کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس افزود: مردم باید در انتخابات به نامزدهایی رأی دهند که به فلسفه وجودی مجلس آگاهی کامل دارند، زیرا برخی کاندیداها حتی نسبت به این موضوع درک خوب و جامعی ندارند.

وی گفت: نماینده حاضر در مجلس زمانی که یکی از سکوهای مجلس را تصاحب می کند باید به عنوان نماینده مردم در مجلس حاضر شود و نمی تواند نماینده دولت باشد.

مطهری درباره سخن دکتر شریعتی مبنی بر اینکه انقلاب ما فرزندخور نیست، تصریح کرد: جامعه اسلامی زمانی از مسیر خود منحرف می شود که یک اقلیت زیرک به آن رسوخ کرده و ریشه آن را از هم بپاشاند و این موضوع می تواند از غفلت مسئولان هم ناشی شود.

به گفته این نماینده مردم در مجلس هشتم، انقلاب ما فرزند خور نیست، بلکه غفلت مسئولان است که باعث فرزندخوردگی می شود.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم، حضور مردم برای شرکت در انتخابات مجلس نهم شورای اسلامی به منظور ایجاد سدی برابر اهداف استکبار را خواستار شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet