هدر موبایل
1390/12/05 12:47:14
سرویس اقتصادی
مهدوی‌ابهری در واکنش به اظهارات علیشیری درباره طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار؛

دولت از محدودشدن اختیاراتش در طرح بهبودفضای کسب‌وکار ناراحت است

نایب رئیس کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، اظهارات معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی را درباره طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار و اجبار مجلس برای تصویب آن کذب خواند و گفت: خصومت دولت با طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار، به علت محدود شدن اختیاراتش در اجرای این طرح است.
دولت از محدودشدن اختیاراتش در طرح بهبودفضای کسب‌وکار ناراحت است نایب رئیس کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای اصل 44 قانون اساسی، اظهارات معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی را درباره طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار و اجبار مجلس برای تصویب آن کذب خواند و گفت: خصومت دولت با طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار، به علت محدود شدن اختیاراتش در اجرای این طرح است. https://cdn.icana.ir/d/019/823.jpg دولت,از,محدودشدن,اختیاراتش,در,طرح,بهبودفضای,کسب‌وکار,ناراحت,است Icana

احمد مهدوی ابهری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: اظهارت معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار و فضای مجلس در زمان تصویب این طرح کذب محض است.

نماینده مردم ابهر و خرم دره در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از صحبت‌های علیشیری"معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی تأکید کرد: دور از انتظار است کسی در این سطح از مسئولیت اینچنین صحبت کند که به مجلس توهین شود.

مهدوی‌ابهری، توصیف معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی از مخالفت‌های مرکز پژوهش‌های مجلس و اکثریت نمایندگان از طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار را کذب محض خواند و گفت: مجلس فضایی نیست که در آن اجبار جایگاهی داشته باشد و بیان این موضوع که با وجود مخالفت دولت، مرکز پژوهش ها و جمع کثیری از نمایندگان طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار در مجلس تصویب شد، از جانب معاون وزیر اقتصاد مایه تأسف است.

 

مرکز پژوهش‌ها با طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار مخالف نبود

وی ادامه داد: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در تمامی جلسات کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اصل 44 قانون اساسی در زمان بررسی این طرح حضور داشت و موافقت خود را نیز اعلام می کرد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم، درباره طرح موضوع مخالفت مرکز پژوهش‌های مجلس و ریاست آن از جانب معاون وزیر اقتصاد افزود: مرکز پژوهش ها کاملا با این طرح موافق بود و در کمیته ای که برای بررسی پیشنهادهای این طرح تشکیل دادیم، بیش‌ترین نقش را در ابراز نظر و بهبود طرح مرکز پژوهش‌ها بر عهده داشت.

وی افزود: دکتر احمد توکلی نیز به برخی از مواد ایراداتی را وارد می دانست  که آنها هم در صحن علنی مجلس نیز مطرح کرد که در برخی از این موارد اصلاح شد در برخی موارد نیز حذف شد و در برخی از موارد نیز شخص آقای دکتر قانع شد.

 

بیش از اندازه منتظر طرح دولت شدیم

مهدوی ابهری با تاکید بر این که کمیسیون بیش از زمان لازم و مقرر منتظر شد تا دولت طرح خود پیرامون بهبود مستمر فضای کسب و کار را ارسال کند گفت:دولت مهلت زیادی داشت تا طرح مورد نظر خود را در این باره به کمیسیون ارسال کند اما این کار را نکرد.

وی ادامه داد: با توجه به تاخیر غیرقابل توجیهی که دولت در این باره داشت، به این نتیجه رسیدیم که باید طرح اتاق را در دستور کار قرار دهیم و این طرح را با مشورت دولت و وزارت بازرگانی و اتاق و مجلس بررسی کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: دولت در تمام زمانی که این طرح در کمیسیون و کمیته ویژه ان بررسی می شد می توانست در جلسات حضور پیدا کند و مخالفت خود را با دلیل ابراز کند، نه این که بعد از گذشت چند ماه از تصویب این طرح در مجلس و زحمت هایی که اتاق و مجلس برای این طرح متحمل شده اند، با این ادبیات صحبت و حاشیه سازی کند.

 

روزنامه ایران هر آنچه می توانست در کوبیدن طرح انجام داد

عضو کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای اصل 44 قانون اساسی با تاکید بر این که دولت در زمانی که این طرح در صحن علنی مجلس بررسی می شد شروع به سنگ اندازی کرد، گفت: دولت بعد از زمانی که باید در جلسات کمیسیون شرکت می کرد و نظرات خود را ابراز می کرد یعنی دقیقا شروع بررسی این طرح در صحن علنی مجلس شروع به سنگ اندازی کرد.

وی افزود: از روز شروع بررسی این طرح در صحن علنی مجلس روزنامه ایران هر آنچه می توانست در سنگ اندازی برای طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار در جریان رسانه ای انجام داد و با شدت هر چه تمام‌تر طرح را می کوبید.

مهدوی ابهری با اظهار تاسف از این قبیل رفتارها از جانب روزنامه رسمی دولت گفت: در همان زمان روزنامه ایران در مطلبی درج کرد که این طرح به دنبال حاکمیت اشراف بر جامعه است که این ادعا نیز کذب محض بود.

وی ادامه داد: این طرح بر اساس قانون اساسی نوشته شده بود و در پی اجرای دقیق اصل 44 قانون اساسی بود و این در ادعای روزنامه ایران نشان از خصومت دولت با این طرح داشت.

 

دولت به علت محدود شدن اختیاراتش ناراحت است

مهدوی ابهری با تاکید بر این که اجرای این طرح بی تردید فضای کسب و کار ار بهبود می بخشد، گفت: این حرف هم که این طرح به درد کسب و کار نمی خورد بحث گزاف و بیهوده ای است که دولت از سر ناراحتی بیان می کند و این طرح اگر درست اجرا شود در بهبود فضای کسب و کار تاثیر مناسب و زیادی دارد.

وی افزود: در این طرح به بخش خصوصی اهمیت  داده شده است و دولت ناراحت است که چرا قسمتی از وظایف و اختیاراتش  به بخش خصوصی داده شده است.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت دهم به‌تازگی در گفت‌و گویی با انتقاد جدی از طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار  تأکید کرده است، مرکز پژوهش‌ها، دولت و بخش چشمگیری از نمایندگان دستور و تذکر برای از رده خارج کردن طرح می دادند، اما مجلس متقاعد شد که این طرح می تواند به کسب و کار کشور کمک کند، اما اعلام کرد که  اگر کسی فکر می کند که با این طرح کسب و کار بنگاه های ما وضع بهتری خواهند داشت، اشتباه می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet