هدر موبایل
1390/12/05 13:05:32
سرویس سیاسی

تصویب لایحه بودجه 2012 در پارلمان عراق

پارلمان عراق پس از ماه‌ها بحث و بررسی نهایتا لایحه بودجه پیشنهادی دولت برای سال ۲۰۱۲ میلادی را تصویب کرد.
تصویب لایحه بودجه 2012 در پارلمان عراق پارلمان عراق پس از ماه‌ها بحث و بررسی نهایتا لایحه بودجه پیشنهادی دولت برای سال 2012 میلادی را تصویب کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/2475.jpg تصویب,لایحه,بودجه,2012,در,پارلمان,عراق Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از خبرگزاری اصوات العراق، لایحه بودجه سال 2012 عراق به ارزش 102,326 میلیارد و 898 میلیون دینار این کشور در جلسه امروز -جمعه- به تصویب رسید.
در لایحه بودجه 2012 عراق، صادارت نفت بر پایه بشکه‌ای 85 دلار آمریکا و ظرفیت صادرات 2,6 میلیون بشکه در نظر گرفته شده است.
بر اساس لایحه بودجه 2012 عراق که به تصویب نمایندگان پارلمان این کشور رسید کسری بودجه عراق به 14,796 میلیارد دینار رسیده است.
در این لایحه بودجه 17,171 میلیارد دلار برای اختصاص به اهداف دفاعی عراق در نظر گرفته شده است.
در همین حال و همزمان با تصویب این لایحه بودجه پیشنهاداتی در این جلسه مطرح شد که بر اساس آن طی جلسات آینده پارلمان عراق از سود در نظر گرفته شده برای وام‌هایی که از سوی شهروندان و مقام‌های عراقی دریافت شده است صرف‌نظر شود و به بازنشستگانی که حقوقی کمتر از 400 هزار دینار دریافت می‌کنند کمک هزینه‌های مالی اعطا شود.
"نجیبه نجیب" نماینده پارلمان عراق و عضو کمیته اقتصادی در این باره گفت بودجه ۲۰۱۲ عراق در مقایسه با لوایح بودجه سال‌های گذشته از نقاط مثبت بسیاری از جمله تخصیص بودجه بیشتر به بخش سرمایه‌گذاری و افزایش آن از ۲۹  به ۳۵ درصد برخوردار است.
وی افزود: تخصیص بودجه ویژه برای توسعه بخش سرمایه‌گذاری اثرات مثبتی بر روند بهبود اقتصاد عراق برجای خواهد گذاشت.
عضو کمیته اقتصادی پارلمان عراق با اشاره به اینکه دولت عراق ۱۵ میلیارد دلار به بخش پروژه‌های استراتژیک با هدف دست‌یابی به اصلاحات عمده و اساسی در بخش اقتصادی اختصاص داده است تاکید کرد افزایش تولید نفت و ادامه صعود قیمت آن در بازارهای جهانی به دولت عراق در تدوین مناسب لایحه بودجه کمک کرد.
هر هزار دینار عراق در بازار امروز تهران به نرخ یک هزار و ۴۱۰ تومان به  فروش رسید./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet