هدر موبایل
1390/12/05 14:25:55
سرویس اقتصادی
حمیدرضا فولادگر:

مخالفت با طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار مخالفت با قانون است

رئیس کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس هشتم، قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار را منطبق بر قانون اساسی کشور و برنامه پنجم توسعه اعلام و تأکید کرد: مخالفت با طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار مخالفت با قانون است.
مخالفت با طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار مخالفت با قانون است رئیس کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس هشتم، قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار را منطبق بر قانون اساسی کشور و برنامه پنجم توسعه اعلام و تأکید کرد: مخالفت با طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار مخالفت با قانون است. https://cdn.icana.ir/d/019/13633.jpg مخالفت,با,طرح,بهبود,مستمر,فضای,کسب,و,کار,مخالفت,با,قانون,است Icana

حمیدرضا فولادگر در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: اظهارات معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار پایه و منطق حقیقی ندارد و در این اظهارات واقعیت و انصاف فراموش شده است.

 

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تعامل بالای مجلس با دولت و اتاق در زمان بررسی این طرح افزود: وزارت امور اقتصادی و دارایی که مسئول‌ترین نهاد اقتصادی کشور است، بارها تاکید کرده بود با کلیات این طرح مشکلی ندارد و ان را قبول دارد.

وی ادامه داد: یکی از مسئولان وزارت امور اقتصادی و دارایی در تمامی جلسات کارگروه شرکت داشت و جای تعجب بسیاری دارد که امروز پس از گذشت چند ماه از تصویب این طرح شاهد این اظهارت از جانب ایشان هستیم.

فولادگر با تاکید بر این که بارها به دولت تاکید کردیم که لایحه را شما تهیه کنید، گفت: از ابتدای کار بحث کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس تاکید داشته است که لایحه را دولت بنویسد و به مجلس ارائه دهد، اما دولت این کار را نکرد.

وی افزود: دولت در آن روزها مدعی بود که درگیر اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و برنامه پنجم توسعه است و فرصتی برای تهیه لایحه بهبود مستمر فضای کسب و کار ندارد، به همین دلیل مجلس خود دست به کار شود.

 

مجلس به دنبال ایجاد امپراطوری برای اتاق نبود

فولادگر با یادآوری این که در تمامی جلسات کارگروه‌ها، نمایندگان نهادهای اقتصادی کشور حضور داشتند، گفت: مجلس هرگز در تصویب این طرح یک طرفه اقدام نکرد و به هیچ وجه نیز به دنبال ایجاد امپراطوری برای اتاق نبود.

وی با رد این موضوع که مرکز پژوهش ها با این طرح مخاف بود، افزود: مرکز پژوهش ها خود مسئول برگزاری کارگروه‌ها بود و درباره برخی موارد که شخص دکتر توکلی نسبت به آنها اعتراض داشت، این موارد در صحن اصلاح و یا حذف شد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم، این طرح را منطبق بر قانون اساسی و برنامه پنجم توسعه کشور خواند و گفت: اجرای این طرح گام مهمی در راستای بهبود مستمر فضای کسب و کار است.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت دهم به‌تازگی در گفت‌و گویی با انتقاد جدی از طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار  تأکید کرده است، مرکز پژوهش‌ها، دولت و بخش چشمگیری از نمایندگان دستور و تذکر برای از رده خارج کردن طرح می دادند، اما مجلس متقاعد شد که این طرح می تواند به کسب و کار کشور کمک کند، اما اعلام کرد که  اگر کسی فکر می کند که با این طرح کسب و کار بنگاه های ما وضع بهتری خواهند داشت، اشتباه می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet