هدر موبایل
1390/12/05 15:48:33
سرویس اقتصادی
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

قیمت نان و گندم تا پایان سال افزایش نمی‌یابد

مهدی غضنفری، یکی از کارهای که ابتدایی دولت را سخت‌گیری در جدول پاکی خرید تضمینی گندم از کشاورزان اعلام کرد و به آنان این پیام را داد که پرداخت دولت درخرید تضمینی گندم منوط به حفظ کیفیت است.
قیمت نان و گندم تا پایان سال افزایش نمی‌یابد مهدی غضنفری، یکی از کارهای که ابتدایی دولت را سخت‌گیری در جدول پاکی خرید تضمینی گندم از کشاورزان اعلام کرد و به آنان این پیام را داد که پرداخت دولت درخرید تضمینی گندم منوط به حفظ کیفیت است. https://cdn.icana.ir/d/019/2647.jpg قیمت,نان,و,گندم,تا,پایان,سال,افزایش,نمی‌یابد Icana

به گزارش خبرنگار خبرهای دریافتی خبرگزاری خانه ملت، مهدی غضنفری درباره کیفیت نان پس از هدفمندی یارانه‌ها، تصریح کرد: به نظر می‌رسد که کیفیت نان بهتر از قبل شده باشد اما هنوز جای بهتر شدن دارد و ما تا حد توان در این راستا گام بر خواهیم داشت.

وی کیفیت نان را تابع کیفیت گندم دانست و افزود: برخی استانها از کیفیت گندم خوب و برخی از کیفیت پایین تری برخوردارند و یا ممکن است اختلاط گندم به خوبی انجام نشود که این روی کیفیت آرد و خمیر اثر خواهد داشت و به تبع کیفیت نان را پایین می آورند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص اقدامات دولت برای افزایش کیفیت گندم ادامه داد: یکی از کارهایی که شروع کردیم سخت گیری در جدول پاکی خرید تضمینی گندم از کشاورزان بود و به آنان این پیام داده شد که پرداخت دولت درخرید تضمینی گندم منوط به حفظ کیفیت است.

غضنفری گفت: جدول پاکی آخرین خرید تضمینی گندم از کشاورزان سخت گیرانه تر از جداول پاکی قبلش بود و انشاالله این روند برای سال آینده هم ادامه خواهد یافت.

وی در خصوص میزان واردات گندم عنوان کرد: در حال حاضر میزان مصرف مردم از تولیدات داخلی تامین می شود و تنها برای دو مورد است که احیانا واردات صورت می پذیرد و آن یا برای تامین ذخایر استراتژیک است یا برای استفاده در صنعت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: برای تامین ذخایر استراتژیک از تولید داخل استفاده می شود و کسری آن را وارد می کنیم اما مورد استفاده در صنعت را به لحاظ مشخصات تغذیه ای متفاوت، واردات انجام می دهیم./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet