شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/12/06 09:51:00
سرویس اجتماعی
عزت‌الله یوسفیان ملا:

طرح بیمه زنان خانه‌دار در اولویت‌های بودجه 91 کشور قرار گیرد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس هشتم تخصیص قسمتی از بودجه ۹۱ کشور به طرح بیمه زنان خانه‌دار را راهی برای تداوم بخشیدن به سبد حمایتی این قشر اعلام کرد.
طرح بیمه زنان خانه‌دار در اولویت‌های بودجه 91 کشور قرار گیرد عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس هشتم تخصیص قسمتی از بودجه 91 کشور به طرح بیمه زنان خانه‌دار را راهی برای تداوم بخشیدن به سبد حمایتی این قشر اعلام کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/67.jpg طرح,بیمه,زنان,خانه‌دار,در,اولویت‌های,بودجه,91,کشور,قرار,گیرد Icana

عزت‌الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه مدت بسیاری از مطرح شدن بیمه زنان خانه‌دار گذشته، گفت: این طرح که به عنوان یک سند حمایتی برای زنان خانه‌دار به شمار می‌رود باید در اولویت‌های قسمتی از بودجه 91 کشور قرار گیرد.    

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان این استدلال که مسئولان برای اجرای این طرح ضرورتی ندانستند، تصریح کرد: بی اهمیت تلقی کردن اجرای طرح بیمه زنان خانه‌دار از طرف مسئولان، یکی از مهمترین دلایلی بود که باعث می‌شد آنها در اجرای این طرح تعلل کنند.

وی تأمین نشدن بودجه را از دیگر مسائلی بیان کرد که می‌تواند علت بیمه‌دار نشدن زنان خانه‌دار باشد.

یوسفیان ملا افزود: علیرغم اینکه 7 سال از این طرح می‌گذرد اما همچنان ساز و کار درستی برای آن تبیین نشده است، البته تامین اجتماعی 2 سال پیش یک سازوکار برای بیمه اجتماعی زنان خانه‌دار ایجاد کرد که براساس آن هر زن می‌توانست با پرداخت حداقل ماهانه 37 هزار تومان تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: نکته جالب این طرح این بود که زنان به‌عنوان صاحبان مشاغل آزاد بیمه می‌شدند، یعنی خانه‌داری جزو مشاغل آزاد کشور تعریف شده‌ بود.

وی ادامه داد: طرح بیمه زنان خانه‌دار به  طور حتم می‌تواند برای زنان خانه دار کارگشا باشد و یک قدم رو به جلو برای رفاه خانواده و بازدهی مثبت از آن در جامعه به شمار رود.

یوسفیان ملا با تأکید بر بهبود وضعیت زنان خانه‌دار با اجرای این طرح، خواستار انجام آن از سوی مسئولان شد.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی زنان خانه‌دار را افرادی عنوان کرد که درآمدی نداشته و جیره‌خور شوهر و یا تحت تکلف آنها هستند و حمایتی با پشتوانه تضمینی برای آنها وجود ندارد. همچنین بسیاری از آنها بدون سرپرست هستند و باید با توجه به این افراد، به ارتقا و حفظ کیان خانواده کمک کرد.

 بیمه زنان ‌خانه‌دار، عبارت است از بیمه اجتماعی برای تمامی زنانی که شاغل نیستند و خانه‌دار محسوب می‌شوند. زنان بیمه‌شده پس از مدت معینی می‌توانند مستمری‌ ماهانه‌ دریافت کنند تا به هنگام سالخوردگی دچار مشکلات روحی و جسمی نشوند. جمعیت زنان خانه‌دار براساس داده‌های آماری سرشماری سال 90 حدود 15 میلیون نفر است، پس وقتی اعلام می‌شود که زنان خانه‌دار بیمه می‌شوند لازم است تا یک جمعیت 15 میلیونی در ذهن مسئولین وجود داشته باشد، وقتی گفته می‌شود ‌اجرای بیمه زنان خانه‌دار یعنی برنامه‌ای تدوین شده که جمعیت هدف 15 میلیونی را پوشش می‌دهد./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet