خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/12/06 10:11:58
سرویس سیاسی
همزمان با سوء‌قصد به جان یک نماینده پارلمان مصر

اخوان‌المسلمین مصر از پیروزی در انتخابات مجلس سنا خبر داد

اخوان‌المسلمین مصر از پیروزی قاطع این حزب در انتخابات مجلس سنا خبر داد و وزارت کشور مصر را مسول سوء‌قصد به جان سیاستمداران خود دانست.
اخوان‌المسلمین مصر از پیروزی در انتخابات مجلس سنا خبر داد اخوان‌المسلمین مصر از پیروزی قاطع این حزب در انتخابات مجلس سنا خبر داد و وزارت کشور مصر را مسول سوء‌قصد به جان سیاستمداران خود دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/2342.jpg اخوان‌المسلمین,مصر,از,پیروزی,در,انتخابات,مجلس,سنا,خبر,داد Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از العربیه، حزب اسلام‌گرای میانه‌رو «اخوان‌المسلمین» روز گذشته (جمعه) در روزنامه خود نوشت پس از پیروزی قاطع و بلامنازع در سه مرحله انتخابات پارلمانی مجلس نمایندگان، «آزادی و عدالت» اکثریت آراء انتخابات مجلس سنا را نیز کسب کرده است.

اخوان‌المسلمین در ادامه وزارت کشور مصر را مسول دو سوء‌قصد به دو سیاستمدار برجسته این حزب طی 24 ساعته گذشته در این کشور دانست.

نتایج رسمی انتخابات مجلس سنای مصر در حالی قرار است فردا –یکشنبه- اعلام شود که میزان مشارکت واجدین شرایط در این انتخابات دو مرحله‌ای به نسبت انتخابات مجلس نمایندگان کمتر بوده است.

انتخابات مجلس سنای مصر از تاریخ 29 ژانویه گذشته در این کشور آغاز شده بود.

حزب «آزادی و عدالت» وابسته به اخوان‌المسلمین مدعی شد توانسته است 107 کرسی چیزی در حدود 59 درصد از آراء این انتخابات را به خود اختصاص دهد.

مجلس سنای مصر 180 کرسی دارد.

بنا بر این نتایج غیررسمی حزب اسلام‌گرای تندرو «سلفی النور» توانسته است 46 درصد از آراء و حزب «الوفد» نیز 19 کرسی را کسب کند.

انتخابات پارلمانی مصر، که از تاریخ نوامبر گذشته در این کشور آغاز شد، نخستین انتخابات پارلمانی آزاد و عادلانه در این کشور از زمان سقوط حکومت «حسنی مبارک» رئیس‌جمهور پیشین مصر است.

در همین حال اخوان‌المسلمین روز گذشته دو سوء‌قصد به جان شخصیت‌های برجسته این حزب را متوجه وزارت کشور مصر دانست و این وزارت‌خانه را به نادیده گرفتن تهدیدات انجام شده علیه اعضای این حزب متهم کرد.

«حسن البرنسی» نماینده اخوان‌المسلمین و رئیس کمیته بهداشت و سلامت پارلمان مصر روز گذشته (جمعه) در حادثه تصادف با یک کامیون به شدت مجروح شد.

وی اخیرا حکم انتقال «حسنی مبارک» از بیمارستان شخصی وی به بیمارستان زندان مرکزی قاهره را تایید کرده بود.

پنجشنبه گذشته نیز «عبدالمنعم ابولفتوح» نامزد ریاست جمهوری مصر از حزب اخوان‌المسلمین مورد ضرب و شتم افراد مسلح قرار گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet