هدر موبایل
1390/12/06 11:16:58
سرویس بین الملل
محمدتقی رهبر:

مردم یمن فریب انتخابات فرمایشی را نمی‌خورند

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس پیروزی جریان اسلامی-مردمی در یمن را بر نظام سیاسی فاسد و سرسپرده این کشور قطعی و حتمی خواند و گفت: یمنی‌ها فریب انتخابات فرمایشی را نمی‌خورند.
مردم یمن فریب انتخابات فرمایشی را نمی‌خورند رئیس فراکسیون روحانیون مجلس پیروزی جریان اسلامی-مردمی در یمن را بر نظام سیاسی فاسد و سرسپرده این کشور قطعی و حتمی خواند و گفت: یمنی‌ها فریب انتخابات فرمایشی را نمی‌خورند. https://cdn.icana.ir/d/019/13661.jpg مردم,یمن,فریب,انتخابات,فرمایشی,را,نمی‌خورند Icana

محمد تقی رهبر در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره انتخابات ریاست جمهوری یمن و پیروزی معاون علی عبدالله صالح در آن، گفت: این اتفاق نشان می‌دهد که ساختار سیاسی حکومت سابق با برگزاری انتخابات نمایشی می‌کوشد تا همچنان قدرت را در چنگال خود نگه دارد اما مهم آن است که مردم فریب چنین بازی‌هایی را نمی‌خورند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری روند اوج گیری نهضت مردم در سال ۵۷، افزود: بعد از جمعه سیاه (۱۷ شهریور) موج اعتراض‌های عمومی گسترش یافت و تغییر چندین نخست وزیر هم نتوانست قیام ملت را آرام‌ کند، از این رو وقتی شاه در ۲۶ دی ماه ۵۷ کشور را ترک کرد و امام خمینی (ره) به ایران بازگشت، بختیار مقابل عزم مردم زانو زد.
وی تغییر مهره‌های استکبار برای منحرف کردن مسیر مطالبات مردم را بی‌فایده خواند و افزود: ماهیت نظام سیاسی در یمن وابسته، ستمگر و ظالم است، مردم از این واقعیت با خبر هستند و خون‌های ریخته شده برای رسیدن به آزادی را فراموش نخواهند کرد حتی اگر به صورت ظاهری پاره‌ای از اصلاحات در عرصه حاکمیت اعمال شود.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با یادآوری ترس و نگرانی حاکمان برخی کشورهای شیخ نشین از شدت یافتن قیام‌های ملت‌های عرب در خاورمیانه، تصریح کرد: ‌ مداخله‌های نظامی آن‌ها در بحرین و حمایت از معاون علی عبدالله صالح برای قرار گرفتن در کرسی ریاست جمهوری از میزان وحشت رژیم‌های وابسته به غرب حکایت می‌کند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس ادعای حمایت از حقوق بشر غرب را دروغ خواند و ادامه داد: حمایت واشنگتن از انتخابات ریاست جمهوری یمن روشن می‌کند، مقامات کاخ سفید فقط زمانی مدافع مردم‌سالاری و حق حاکمیت مردم بر سرنوشت خود هستند که منافع نظام سلطه در منطقه تأمین شود وگرنه هیچ ارزش و اعتباری برای خواست و رأی مردم قائل نیستند.
رئیس فراکسیون روحانیون مجلس، پیروزی جریان اسلامی-مردمی در یمن را بر نظام سیاسی فاسد و سرسپرده این کشور قطعی و حتمی خواند و تأکید کرد: رژیم‌های دیکتاتور عرب روزهای آخر عمر حاکمیت خود را سپری می‌کنند و تاریخ نشان می‌دهد که آن‌ها به بد‌ترین شکل ممکن از اریکه قدرت به زیر کشانده می‌شوند و زیر پای ملت‌های آزادی خواه لگدمال خواهند شد.
انتخابات ریاست جمهوری یمن روز چهارشنبه( 3اسفند) با یک نامزد در چارچوب توافقنامه انتقال قدرت که مورد حمایت شیخ نشینان جنوب خلیج فارس قرار داشت، برگزار شد. ستاد نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری یمن، عبد ربه منصور هادی 66 ساله- تنها نامزد انتخابات- را با کسب شش میلیون رأی پیروز اعلام کرد و پس از آنهیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا این اتفاق را "گامی مهم و دمکراتیک" خواند.

عبدربه منصور هادی، فردی نظامی و معاون علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق یمن بود که بعد از ادای سوگند در پارلمان این کشور بر کرسی ریاست جمهوری تکیه می زند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet