شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/12/06 12:37:23
سرویس بین الملل
ابراهیمی در واکنش به تکرار گزارش دو پهلوی آژانس علیه ایران؛

انتظار ارائه گزارشات صادقانه از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نداریم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هرچقدر باب گفت‌وگوی ایران با آژانس باز باشد، غربی‌ها همچنان به دنبال بهانه‌گیری خواهند بود، گفت: ایران باید در کنار همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی فعالیت‌های هسته‌ای خود را ادامه دهد.
انتظار ارائه گزارشات صادقانه از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نداریم عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هرچقدر باب گفت‌وگوی ایران با آژانس باز باشد، غربی‌ها همچنان به دنبال بهانه‌گیری خواهند بود، گفت: ایران باید در کنار همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی فعالیت‌های هسته‌ای خود را ادامه دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/2073.jpg انتظار,ارائه,گزارشات,صادقانه,از,آژانس,بین‌المللی,انرژی,اتمی,نداریم Icana

 حسین ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت درباره گزارش روز گذشته آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درخصوص فعالیت‌های هسته‌ای ایران، گفت: آژانس تا به حال صداقتی نسبت به جمهوری اسلامی ایران نشان نداده و حتی در گزارشاتی که به ظاهر مثبت است، در پایان گزارش ابهاماتی را قرار داده است.

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی گزارش دوپهلوی آژانس را دلیل بر استقلال نداشتن این نهاد بین‌المللی عنوان کرد و افزود: با وجود اینکه در بخش‌هایی از این گزارش بر روند رو به رشد فعالیت‌های هسته‌ای ایران تاکید شده ، اما در آخر گزارش ابهامات و شبهاتی در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران مطرح شده است و این نشان می‌دهد آژانس تحت نفوذ غربی‌ها و صهیونیست‌ها نمی‌تواند مستقلانه و گزارش‌های مبتنی بر واقعیت منتشر کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید از بازرسان تحت سلطه غرب توقع گزارشات صادقانه داشته باشیم، ادامه داد: ایران باید ضمن ادامه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای، همکاری‌های خود را با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قطع نکند و همچنان بر شفاف بودن فعالیت‌های خود تاکید نماید.

وی با تاکید بر اینکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در هیچ مقطعی به ما کمک نکرده بلکه کارشکنی‌های زیادی هم داشته است، تصریح کرد: در حالی که بسیاری از کشورها ضمن غنی‌سازی به راحتی از انرژی هسته‌ای استفاده می‌کنند، غربی‌ها با تنگ‌نظری فعالیت‌های هسته‌ای ایران را زیر سوال می‌برند.

ابراهیمی ادامه داد: همانطور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند مسائلی مثل غنی‌سازی اورانیوم و فعالیت‌های هسته‌ای ایران و یا بحث‌هایی مثل حقوق بشر تنها بهانه‌ای است در دست غربی‌ها و نشان‌دهنده این است که آنها با اصل جمهوری اسلامی ایران مشکل دارند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم یادآور شد: وقتی در اروپا و آمریکا افکار عمومی ترور دانشمندان هسته‌ای ایران را محکوم می‌کنند، این موضوع نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران منطقه را درنوردیده و در جهان تاثیرگذاری لازم را دارد بنابراین غربی‌ها با این نوع فضاسازی‌ها و گزارشات غیر واقعی تلاش می‌کنند ملت‌ها را از ایران بترسانند و ایران‌هراسی را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تکرار ادعاهای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را نشان‌دهنده وابستگی این نهاد به غربی‌ها عنوان کرد و گفت: هر چقدر ایران باب گفت‌وگو و مذاکره و تعامل با آژانس را باز نگه دارد آنها راضی نخواهند شد و همچنان به دنبال بهانه‌گیری خواهند بود، به همین دلیل لازم است ما فعالیت‌های هسته‌ای خود را ادامه دهیم.

نماینده مردم بیرجند اعلام آمادگی مجدد جمهوری اسلامی ایران برای ادامه مذاکرات با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را نشان‌دهنده صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران عنوان کرد و یادآور شد: این نشان می‌دهد ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نیست و برای هر نوع بازرسی و مذاکره آمادگی دارد و این دلیل بر حقانیت ایران است.

روز گذشته گزارش فصلی آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته ای ایران منتشر شد . این گزارش در حالی منتشر می شود که نکته جدیدی درباره برنامه هسته ای ایران ارائه نداده است .

دبیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش جدید خود با اشاره به تشدید فعالیت‌های غنی سازی اورانیوم در ایران، مدعی شده که این فعالیت‌ها به شدت افزایش یافته است./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet