شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/12/06 12:19:44
سرویس اقتصادی
لاهوتی: تغییر کاربری مزارع برنج با واردات دولت نزدیک است

واردات 200 هزار تن برنج؛ تجلی نابودی کشاورزان

نماینده مردم لنگرود در مجلس، واردات ۲۰۰ هزار تن برنج از پاکستان را خیانت به برنج تولید داخل کشور خواند و افزود: اگر دولت قصد تغییر کاربری مزارع برنج را دارد به این نوع واردات خود ادامه دهد.
واردات 200 هزار تن برنج؛ تجلی نابودی کشاورزان نماینده مردم لنگرود در مجلس، واردات 200 هزار تن برنج از پاکستان را خیانت به برنج تولید داخل کشور خواند و افزود: اگر دولت قصد تغییر کاربری مزارع برنج را دارد به این نوع واردات خود ادامه دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/13967.jpg واردات,200,هزار,تن,برنج؛,تجلی,نابودی,کشاورزان Icana

مهرداد بائوج‌لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به توافق اخیر ایران با پاکستان مبنی بر واردات 200 هزار تن برنج از این کشور، اظهار کرد: این واردات‌ها برابر است با خیانت به برنج و نابودی آن.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه نیازی به واردات برنج نداریم و از همه جهات در این زمینه تامین هستیم..

وی ادامه داد: نیاز کشور ما 2 میلیون و 800 هزار تن برنج است که 2 میلیون و 400 هزار تن آن را در داخل تولید می‌کنیم و کل نیاز برنج واردات ما 400 هزار تن است و با وارداتی که از سال‌های گذشته مانده 50 میلیون تن برنج داریم و اگر این واردات صورت بگیرد برابر است با نابودی کامل برنج.

این عضو کمیسیون عمران مجلس هشتم، با یادآوری اینکه دولت سال 87 را فراموش کرده که ما حتی نمی‌توانستیم برنج خود را بفروشیم، تصریح کرد: اگر این‌بارهم این اتفاق رخ دهد، بیشتر مزارع برنج در شهرهای شمالی کشور تغییر کاربری پیدا می‌کنند و پرونده برنج نیز مانند چای برای همیشه بسته خواهد شد.

به گفته بائوج‌لاهوتی، دولت بدون توجه به تذکرهای نمایندگان و کشاورزان حرف خود را می‌زد و توجهی به این مسائل ندارد، در واقع منافع یک عده خاص را بر منافع کشور ترجیح می‌دهد.

مقامات دولتی اعلام کردند، به منظور ارتقاء سطح مبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور ایران و پاکستان، ایران 200 هزار تن برنج از پاکستان وارد می‌کند و پاکستان نیز کود شیمیایی و سنگ آهن از ایران وارد خواهد کرد.

این تصمیم در جریان نشستی که میان سید نوید قمر، وزیر آب و نیروی پاکستان و عباس قبادی، معاون وزیر بازرگانی ایران برگزار شد، اتخاذ شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet