خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/12/08 06:41:00
سرویس اجتماعی
آلیا:

هدف از ایجاد دانشگاه‌های تک‌جنسیتی، جدا کردن دانشجویان از یکدیگر نیست

عضو فراکسیون بانوان در مجلس گفت: هدف از ایجاد دانشگاه‌های تک‌جنسیتی صرفا جدا کردن دختران و پسران دانشجو از یکدیگر نیست بلکه هدف اصلی آن حاکم کردن روح معنوی و تلاش علمی در محیط دانشگاهی است.
هدف از ایجاد دانشگاه‌های تک‌جنسیتی، جدا کردن دانشجویان از یکدیگر نیست عضو فراکسیون بانوان در مجلس گفت: هدف از ایجاد دانشگاه‌های تک‌جنسیتی صرفا جدا کردن دختران و پسران دانشجو از یکدیگر نیست بلکه هدف اصلی آن حاکم کردن روح معنوی و تلاش علمی در محیط دانشگاهی است. https://cdn.icana.ir/d/019/8373.jpg هدف,از,ایجاد,دانشگاه‌های,تک‌جنسیتی،,جدا,کردن,دانشجویان,از,یکدیگر,نیست Icana

فاطمه آلیا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت درموافقت با اجرای طرح تاسیس  دانشگاه‌های تک‌جنسیتی در کشور، تصریح کرد: تاسیس  دانشگاه‌های تک‌جنسیتی تقاضای تعداد زیادی از زنان جامعه است زیرا این دانشگاه‌ها فرصت بیشتری را به زنان برای ادامه تحصیل می‌دهد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس معتقد است هدف اصلی از تاسیس  دانشگاه‌‌های تک‌جنسیتی جداسازی دختران و پسران دانشجو از یکدیگر نیست بلکه هدف مهم حاکمیت روح معنوی و تلاش علمی در میان دانشجویان است.

وی افزود: تاسیس دانشگاه‌های تک‌جنسیتی درخواست تعداد زیادی از دختران دانشجو است و هدف اصلی از ایجاد این دانشگاه‌ها حاکمیت روح معنوی و تلاش علمی در میان دانشجویان است.

این نماینده مردم در مجلس هشتم در باره ضرورت تاسیس دانشگاه‌های ویژه زنان بیان داشت: برای دستیابی به مزایای تاسیس دانشگاه‌های ویژه زنان باید به بررسی فعالیت‌ها و سطح رضایت‌مندی دانشجویانی که هم‌اکنون در دانشگاه‌‌های تک‌جنسیتی مشغول به تحصیل هستند، بپردازیم.
آلیا گفت: هم‌اکنون دانشگاه الزهرا (س) و چند دانشگاه غیرانتفاعی مخصوص زنان وجود دارد که در آنها به دلیل وجود امکانات آموزشی و آزمایشگاهی و تعداد کافی اساتید، سطح رضایت‌مندی دانشجویان بالاست.

رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان با بیان اینکه توسعه و افزایش تعداد دانشگاه‌های ویژه زنان درخواست تعداد زیادی از دانشجویان دختر است، اضافه کرد: هم‌اکنون جامعه نیازمند تاسیس دانشگاه‌های ویژه زنان در رشته‌های تخصصی است.

عضو کمیسیون سیاست‌خارجی و امنیت ملی یادآور شد: هدف از ایجاد دانشگاه‌های تک‌جنسیتی صرفا جدا کردن دختران و پسران دانشجو از یکدیگر نیست بلکه هدف اصلی آن حاکم کردن روح معنوی و تلاش علمی در محیط دانشگاهی است.

آلیا با اشاره به اینکه افزایش تعداد دانشگاه‌های ویژه زنان فرصت بیشتری را برای دستیابی زنان جامعه به سطوح بالای علمی فراهم می‌کند، اضافه کرد:  هم‌اکنون بسیاری از خانواده‌ها تمایل دارند تا فرزندشان در دانشگاه‌های ویژه زنان تحصیل کنند، از این ‌رو مشاهده می‌کنیم که تقاضای زیادی شده است تا دانشگاه الزهرا(س) شعبات خود را در سایر شهرهای کشور تاسیس کند.

وی ادامه داد: علاوه بر تاسیس دانشگاه‌های ویژه زنان راه‌اندازی بیمارستان‌های تخصصی ویژه زنان نیز درخواست تعداد زیادی از مردم است چرا که آنها می‌خواهند تا تسهیلات تخصصی ویژه زنان ارائه شود.

عضو فراکسیون زنان در‌خصوص اسلامی شدن دانشگاه‌ها بیان کرد: هم اکنون در ‌خصوص موضوع اسلامی شدن دانشگاه‌ها سوء تفاهم بسیاری برای جوانان دانشجو ایجاد شده است؛ ‌هدف اصلی اسلامی شدن دانشگاه‌ها حاکم کردن فضای معنوی و علمی در محیط دانشجویی است./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet