هدر موبایل
1390/12/06 13:05:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پزشکیان:

انتظار ما از دولت عمل به قوانین و برنامه پنجم است

اگر دولت به قانون تمکین نکند و به تعهداتش عمل نکند ، قیمت ها مجددا افزایش پیدا خواهد کرد و اگر بخواهند با زور و فشار جلوی افزایش قیمت را بگیرند،داروها کمیاب می شود.
انتظار ما از دولت عمل به قوانین و برنامه پنجم است اگر دولت به قانون تمکین نکند و به تعهداتش عمل نکند ، قیمت ها مجددا افزایش پیدا خواهد کرد و اگر بخواهند با زور و فشار جلوی افزایش قیمت را بگیرند،داروها کمیاب می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/16155.jpg انتظار,ما,از,دولت,عمل,به,قوانین,و,برنامه,پنجم,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛مسعود پزشکیان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی،به اعتدال گفت:با روندی که پس از هدفمندی یارانه ها اتفاق افتاده و نوسانات ارزی، افزایش مجدد قیمت ها در بخش دارویی دور از انتظار نیست و ممکن است وضع بدتر از این هم شود ،مگر اینکه تعهداتی که دولت در قبال هدفمندی یارانه ها داده محقق شود، تا کمبودها را جبران کند و جلوی افزایش قیمت را بگیرد.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  اگر دولت به قانون تمکین نکند و به تعهداتش عمل نکند،قیمت ها مجددا افزایش پیدا خواهد کرد و اگر بخواهند با زور و فشار جلوی افزایش قیمت را بگیرند ، داروها کمیاب می شود.

وزیر بهداشت دولت اصلاحات خاطرنشان کرد:تولید برای کارخانه های دارو باید به صرفه باشد؛برق ، گاز ، آب و همه چیز گران شده،قیمت ها بالا رفته و اگر وضع به همین منوال ادامه پیدا کند ، ممکن است تولید دارو در کشور متوقف شود.

وی افزود:دولت به تعهدات خود درزمینه صنایع عمل نکرده؛ازسویی بیشترین تجهیزات بیمارستانی در بیمارستانهای دولتی و بخش دولتی است تا خصوصی، و هیچ تدبیری برای این موضوع اندیشیده نشده است.

پزشکیان گفت:وقتی به پزشکی اجازه می دهیم 10  تا 15 برابر قانون از بیماران پول بگیرد،کسی رغبت کار در سیستم دولتی آنهم با دیرکردها در پرداخت را ندارد و باعث می شود تا مشکلات موجود در ارائه خدمات پزشکی را شاهد باشیم.

نماینده مردم تبریز ادامه داد:بی عدالتی موجود،درست نیست؛یک خدمت یا قیمتش 10 تومان است یا صد تومان! نمی شود تو به یک جا بگویی 10 تومان اینجا خدمت را ارائه بده و برو بیرون 100 تومان کار را انجام بده! 

وی افزود: اول ساختار باید درست شود؛در یک ساختارغلط ،حتی مدیر توانمند،غلط مدیریت می کند و در نتیجه نمی تواند مشکل را حل کند.

پزشکیان گفت: تمام قضیه در باره بودجه سلامت این است که دولت آن اعتباراتی را که باید درباره سلامت می داد را پرداخت نکرد و بخش بهداشت و درمان تخلف کردند و دولت منابعی را که باید به بهداشت داده می شد ، را نداد.

وی در خاتمه گفت:انتظار ما از دولت عمل به قوانین و برنامه پنجم است،نمی خواهیم خارج آن عمل کند ، نه کم و نه زیاد و همین مشکل مردم را حل خواهد کرد.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet