انتخابات ریاست جمهوری
1390/12/06 12:48:54
سرویس سیاسی
دکتر لاریجانی تأکید کرد:

مجادلات سیاسی ریشه مشکلات/ سراسر کشور نیازمند جهاد اقتصادی

رئیس مجلس شورای اسلامی، مجادله‌های سیاسی را عامل بروز مشکلات در کشور خواند و گفت: افرادی که خواهان پیشرفت و خدمت‌رسانی به مردم هستند، باید تنها عمران و آبادانی شهرها و روستاها را مد نظر داشته باشند، زیرا هم‌اکنون سراسر کشور به جهاد اقتصادی نیاز دارد.
مجادلات سیاسی ریشه مشکلات/ سراسر کشور نیازمند جهاد اقتصادی رئیس مجلس شورای اسلامی، مجادله‌های سیاسی را عامل بروز مشکلات در کشور خواند و گفت: افرادی که خواهان پیشرفت و خدمت‌رسانی به مردم هستند، باید تنها عمران و آبادانی شهرها و روستاها را مد نظر داشته باشند، زیرا هم‌اکنون سراسر کشور به جهاد اقتصادی نیاز دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/16061.jpg مجادلات,سیاسی,ریشه,مشکلات/,سراسر,کشور,نیازمند,جهاد,اقتصادی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی شب گذشته (جمعه 6 اسفند) در دیدار با جامعه حمل و نقل استان قم در مسجد امام سجاد(ع)  با بیان اینکه  یکی از واقعیات موجود در استان قم، مشکلاتی است که در این شهر به چشم می آید گفت: این امر ریشه در دوران گذشته دارد رژیم منفور پهلوی به دلیل مرکزیت قم در انقلاب اسلامی و وجود تفکر اصیل دینی، این شهر را عقب نگه داشت و آثار محرومیت های آن دوران هنوز باقی مانده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)، و بعد از ایشان رهبر معظم انقلاب تاکیدات فراوانی به مسئولان در راستای توجه ویژه به قم   کردند تصریح کرد: نمونه بارز این تاکیدات، استان شدن شهر مقدس قم بود که با عنایات حضرت آیت الله خامنه ای صورت گرفت.

 

اختصاص بیش از 230 میلیون یورو برای حل مشکل آب شرب استان قم

وی در ادامه به حل مشکل آب در شهر مقدس قم اشاره کرد و گفت: برخی مشکلات جنبه عمومی داشته و همه مردم را در بر می گیرد ازجمله، مشکل آب شرب در استان قم که الحمد الله با عنایات مقام معظم رهبری و تلاش مسئولان و نمایندگان این شهر و با اختصاص بیش از 230 میلیون یورو حل شد.

دکتر لاریجانی ادامه داد: البته طرح انتقال آب به قم هنوز به طور کامل اجرا نشده اما با تمهیداتی، آب شرب مورد نیاز مردم این شهر تامین می شود و امیدواریم به زودی و با تکمیل عملیات اجرایی تونل و سد در نظر گرفته شده، شاهد آب رسانی کامل به قم باشیم.

 

اعتبار ویژه برای حل مشکلات ترافیکی شهر قم

رئیس مجلس شورای اسلامی ترافیک را از دیگر مشکلات شهر قم دانست و افزود: در گذشته طرح هایی در این خصوص تصویب شده بود اما اعتباری به آن تخصیص داده نمی‌شد به طوری که این مسئله باعث بروز مشکلات فراوانی برای مردم ساکن در محدوده طرح می شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دوره جدید و با تامین اعتبارات لازم، طرح های ترافیکی خوبی مانند بلوار پیامبر اعظم(ص) در حال اجرا بوده و بسیاری از مشکلات اینچنینی را حل خواهد کرد، به زائرپذیر بودن قم اشاره کرد و گفت: ورود گردشگران و زائران فراوان به شهر مقدس قم در صورت حل نشدن مشکلات شهری، معضل جدیدی خواهد بود اما با تدابیر اندیشیده شده امیدواریم مشکلات موجود به زودی حل شوند.

 

طرح‌های شهری قم در اولویت است

لاریجانی رشد جمعیت قم را موجب بروز مشکلاتی در آینده دانست و اظهار داشت: برای جلوگیری از بروز مشکلات در آینده، باید طرح‌های شهری را در اولویت قرار داد که تصویب مواردی چون مترو، مونوریل و ساخت فرودگاه در همین راستا صورت گرفته است.

 

حرم تا جمکران طرحی برای اشتغال جوانان قم

وی با بیان اینکه مهم ترین معضل شهر قم بیکاری است، افزود: خانواده‌ها باید از آینده شغلی فرزندان خود اطمینان داشته باشند بنابراین مجلس شورای اسلامی و نمایندگان این شهر بر روی دو مسئله تمرکز کردند که نخستین مورد آن مسئله زائرپذیر بودن قم است و در این راستا طرح گسترش حرم مطهر و افزایش امکانات رفاهی را مورد توجه قرار دادند.

نماینده مردم قم در مجلس گفت: طرح حرم تا جمکران دارای مزایای بسیار زیادی برای مردم قم است زیرا ورود سالانه بیش از 15 میلیون زائر به این شهر ظرفیت‌هایی بالایی را به وجود می آورد که اجرای این طرح  به همراه ساختمان‌ها و فضاهایی که برای آن در نظر گرفته شده، موجب اشتغال بیشتر مردم قم خواهد شد.

 

ضرورت رشد صنعتی استان قم

لاریجانی ضرورت رشد صنعتی استان قم را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: صنعت یکی از ارکان اشتغال محسوب می شود و با توجه به عامل موثر بیکاری در به وجود آوردن پدیده‌های آزاردهنده اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: توسعه شهرک‌های صنعتی به دنبال لغو قانون منع ایجاد صنایع در 120 کیلومتری تهران برای قم یکی از راه‌هایی بود که رشد صنایع را در این شهر شتاب بیشتری بخشیده است و درصد بیکاری استان قم را کاهش خواهد داد.

 

مجادلات سیاسی ریشه مشکلات کشور/ سراسر کشور نیازمند جهاد اقتصادی

رئیس مجلس شورای اسلامی به مجادلات سیاسی به عنوان عامل بروز مشکلات در کشور اشاره کرد و افزود: افرادی که خواهان پیشرفت و خدمت رسانی به مردم هستند باید تنها عمران و آبادانی شهرها و روستاها را مدنظر داشته باشند زیرا هم اکنون سراسر کشور نیازمند جهاد اقتصادی است.

لاریجانی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در اقدامی هوشمندانه، سال جاری را با عنوان جهاد اقتصادی نامگذاری کردند گفت: تاکیدات ایشان باید سبب به راه افتادن جهادی همه جانبه در کشور شود هرچند برخی گوش‌ها سنگین است و صاحبان آنها تنها به دنبال کشمکش‌های سیاسی هستند در حالیکه این کارها هیچ خاصیتی ندارد.

وی تصریح کرد: امثال این افراد از اوایل انقلاب در کشور وجود داشتند به طوری که خود هیچ توانی در زمینه کارهای اجرایی ندارند و تنها خود را با دعواها و جنجال های سیاسی مشغول می سازند.

 

ضعف در اجرای قوانین علت گرانی‌ها

وی به مسئله گرانی در کشور اشاره کرد و گفت: این امر چیزی نبود که باید در جامعه اتفاق می‌افتاد زیرا بسیاری از کشورها با این مشکل روبرو نیستند.

لاریجانی افزود: قوه مجریه خدمات بسیار زیادی در کشور انجام می‌دهد که از آن جمله می‌توان به حل مشکل مسکن به واسطه اجرای طرح مسکن مهر اشاره کرد که قابلیت های بسیار بالایی دارد ضمن اینکه دولت توجه خاصی نیز به مناطق محروم داشته و این کار نیز پسندیده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اشکالاتی نیز در این خصوص وجود دارد افزود: گرانی‌های موجود در جامعه مشکلی برای کشور محسوب می‌شود و دلیل این امر نیز ضعف در نحوه اجرای قوانین است.

 

هدفمندی یارانه‌ها باید با شیب ملایمی اجرا می شد

وی ادامه داد: هنگامی که طرح هدفمندسازی یارانه ها در مجلس به تصویب رسید، نمایندگان ملت تاکید فراوانی داشتند که این کار با شیب ملایمی اجرا شود و زمان‌بندی پنجساله را نیز برای آن در نظر گرفته بودند ضمن اینکه خواسته مجلس این بود که حداکثر 50 درصد این مبالغ به عنوان یارانه نقدی به مردم داده شده و بقیه آن صرف امور عمرانی و رفاهی شود زیرا تزریق این حجم از نقدینگی تورم را در پی خواهد داشت.

 

همه مسئولان باید برای حل مشکلات مردم تلاش کنند

لاریجانی با اشاره به تعیین اشتباه نرخ سود بانکی گفت: این تصمیم موجب گرانی و تورم کنونی شد که نمونه آن نیز رشد بالای قیمت ارز و طلاست.

وی مسئولین و مدیران کشور را مدیون ملت ایران دانست و افزود: مردم ایران در همه صحنه‌ها حاضر بوده و در تمام انتخابات با شکوه بسیار وارد شده اند بنابراین تمام تلاش مسئولان باید حل مشکلات عمومی و خدمت‌رسانی به مردم باشد.

 

تلاش مجلس برای حل مشکل بیمه همگانی در کشور

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه به برخی مشکلات اصناف و مشاغل مختلف پرداخت و یادآور شد: بیمه نبودن افراد یکی از معضلاتی است که برخی با آن دست به گریبان هستند اما مجلس شورای اسلامی درصدد است با همکاری سازمان تامین اجتماعی این مسئله را حل کند ضمن اینکه کارهایی نیز در این خصوص صورت گرفته و بخشی از مشکلات را برطرف کرده است.

 

حضور گسترده مردم در انتخابات شکست تحریم ها را در پی دارد

وی ادامه داد: بعضی کشورهای همسایه ایران که خود بویی از دموکراسی نبرده اند تنها به دنبال بهانه جویی و علم کردن مشکلات در داخل ایران هستند در حالیکه مجالس آنها فرمایشی بوده و نمایندگان آن نیز توسط شاهان انتخاب می شوند.

لاریجانی با بیان اینکه رهبری باید به عنوان ملاک اصلی همه افراد و گروه ها قرار گیرد افزود: تحریم هایی که از سوی دشمنان اعمال می شود یا سخن از آن می گویند در صورت حضور گسترده مردم در انتخابات رنگ می بازد./

 

پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet