خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/12/08 11:28:02
سرویس اقتصادی
خباز: تناقضات آماری در گفتار مسئولان دولتی اعتماد عمومی را خدشه‌دار می‌کند

مجلس نهم رئیس‌جمهوری را ملزم کند درباره اظهاراتش پاسخگو باشد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم گفت: تناقض‌های گفتاری در بیان آمار و ارقام رشد اقتصاد کشور در میان مسئولان دولتی و شخص رئیس‌جمهوری، مایه تأسف است و آثار و تبعات منفی را برای جامعه به دنبال دارد.
مجلس نهم رئیس‌جمهوری را ملزم کند درباره اظهاراتش پاسخگو باشد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم گفت: تناقض‌های گفتاری در بیان آمار و ارقام رشد اقتصاد کشور در میان مسئولان دولتی و شخص رئیس‌جمهوری، مایه تأسف است و آثار و تبعات منفی را برای جامعه به دنبال دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/13767.jpg مجلس,نهم,رئیس‌جمهوری,را,ملزم,کند,درباره,اظهاراتش,پاسخگو,باشد Icana

محمدرضا خباز درگفت‌وگو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ادعای رئیس‌جمهوری مبنی بر رشد بالای 10 درصد اقتصاد کشور در سال 89 افزود: با توجه به برنامه پنج ساله پنجم کشور، تنها مرجع رسمی آمارکشور، سازمان آمار است و هیچ نهاد و ارگان و سازمانی نباید به ارائه آمار و ارقام بپردازد.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: همه تصمیم گیران و تصمیم‌سازان کشور باید به آمار اعلامی از سوی سازمان آمار استفاده کنند و از اظهار نظرات شخصی در این باره بپرهیزند.

 

آمارهای غیرواقعی مسئولان، اعتماد عمومی را خدشه‌دار می‌کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم تصریح کرد: از مسئولان رسمی کشور انتظار نمی رود با بیان آمار و ارقام غیرواقعی، اعتماد عمومی را  خدشه دار کنند و به ارائه آمارغیرواقعی بپردازد.

خباز افزود: احمدی نژاد به عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی کشور در تاریخ 20 تیرماه 90 آمار رشد 20 درصدی اقتصاد کشور را در هیئت دولت بیان کرد و در روز تقدیم لایحه بودجه 91 به مجلس، رقم 7.3 درصد را برای رشد اقتصادی در سال 89 مطرح کرد .

 

اظهارات متناقض رئیس‌جمهوری از شاخص‌های اقتصادی مایه تأسف است

وی تاکید کرد: البته چندی پیش بهمنی رئیس بانک مرکزی پس از ماه‌ها سکوت در برابر اظهارات ناصحیح رئیس‌جمهوری، رشد اقتصادی کشور را رقم 5.5 درصد بیان کرد که این ناهماهنگی وعدم بیان واقعیات از سوی مسئولان دولت، مایه تاسف است.

خباز با بیان اینکه تناقض‌های آماری در میان مسئولان مایه دلسردی جامعه نسبت به مسئولان است، تاکید کرد: تناقض‌های گفتاری در میان مسئولان مایه تاسف است و آثار و تبعات منفی را برای جامعه به دنبال دارد.

 

آمارهای رئیس‌جمهوری و رئیس بانک مرکزی قابل اعتنا نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم یادآور شد: هیچ یک از آمار ارائه شده از سوی رئیس جمهوری و رئیس بانک مرکزی قابل اعتنا نیست و تنها مرکز آمار می  تواند آمار واقعی خود را اعلام کند و همه ارگان‌ها، سازمان‌ها و اشخاص باید به این آمارو ارقام استناد کنند.

خباز افزود: با توجه به عدم رشد اشتغال در کشور و نرخ بالای بیکاری در جامعه و اینکه سرمایه گذاری خارجی تنها در زمینه نفت و گاز بوده  است، ادعای رشد بالای 10 درصدی اقتصادی از سوی دولت آماری غیر واقعی و بی اساس است.

 

مرکز آکار با ارائه منظم آمار مانع از سوءاستفاده برخی از مسئولان شود

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در خانه ملت، گفت: معتقدم مرکز آمار باید هر چند وقت یکبار به ارائه آمارو ارقام رسمی بپردازد و مانع از سوء استفاده برخی افراد و مسئولان شود.

وی تاکید کرد: مرکز آمار با انجام این کار، باعث می شود هر گاه مسئولی قصد ارائه آمار را داشت ، می‌داند آمار و ارقام واقعی از سوی مرکز آمار اعلام می شود و در واقع این حرکت مانع از ارائه آمار ناصحیح می شود.

 

مجلس نهم رئیس‌جمهوری را ملزم کند درباره اظهاراتش پاسخگو باشد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه باید دولت را ملزم کرد درباره اظهارات غیر واقعی خود پاسخگو باشد، گفت: مجلس نهم باید رئیس جمهوری را ملزم کند درباره اظهاراتش پاسخگو باشد، زیرا در صورت ادامه این روند، در تصمیم گیری‌های خود دچار انحراف خواهیم شد.

خبازیادآورشد: اظهارات متناقض برای جامعه مفید نیست و مایه تاسف است و به تصمیم گیری های کلان کشور ضربه وارد می کند بنابراین انتظارنداریم رئیس جمهور کشور، با اعلام آمارغیر واقعی که مورد تائید دستگاههای علمی و حوزه های اقتصادی نیست به اعتبار نظام ضربه بزند.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس هشتم افزود: طرح سئوال از رئیس جمهوری به عنوان یکی از ابزارهای نظارتی ، در دستور کار نهاد قانون گذاری قرار دارد که پس ازبرگزاری انتخابات، بررسی خواهد شد./

پایان پیام.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet