هدر موبایل
1390/12/06 15:46:01
سرویس اقتصادی
محمدجانی:

واردات نوروز؛ به ایجاد تعادل در بازار کمک می‌کند

یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، معتقد است که واردات میوه در حد منطقی و معقول ضرری را به کشاورزان وارد نمی‌کند به خصوص در روزهایی خاص که نیاز مصرف‌کنندگان چند برابر می‌شود.
واردات نوروز؛ به ایجاد تعادل در بازار کمک می‌کند یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، معتقد است که واردات میوه در حد منطقی و معقول ضرری را به کشاورزان وارد نمی‌کند به خصوص در روزهایی خاص که نیاز مصرف‌کنندگان چند برابر می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/14259.jpg واردات,نوروز؛,به,ایجاد,تعادل,در,بازار,کمک,می‌کند Icana

داود محمدجانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به صدور مجوز واردات میوه، بیان کرد: به دلیل نزدیکی به ایام عید، نیاز به تعادل بازار وجود دارد.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم‌بید در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در برخی از روزهای سال ما مجبور به واردات هستیم، افزود: اگر واردات صورت نگیرد ممکن است نیاز مصرف‌کننده تامین نشود و تولید فعلی هم کفاف این نیاز را ندهد.

وی با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی و مدیریت به موقع دولت در تهیه و تامین کالاهای مورد نیاز مردم، تصریح کرد: برای اینکه با مشکلی مواجه نشویم واردات تا اندازه‌ای منطقی است، البته به گونه‌ای که به تولیدات داخل و کشاورزان آسیبی وارد نشود.

 این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس هشتم، با یادآوری اینکه طبق قانون بهره‌وری کشاورزی، وزارت جهاد کشاورزی مسئول واردات محصولات کشاورزی است، گفت:دلیل اینکه ما مدیریت را بر عهده وزارت جهاد کشاورزی این بود که هم طرف تولیدکننده را داشته باشد و هم مصرف‌کننده.

محمدجانی افزود اما اینکه صدور مجوز واردات و تکذیب آنها به طور پی‌درپی از سوی وزارتخانه‌های صنعت،معدن و تجارت و جهاد کشاورزی به ضرر کشور تمام می‌شود.

در حالیکه مسئولان سازمان توسعه تجارت ایران هفته گذشته از صدور مجوز واردات سیب و پرتقال از سوی وزارت جهاد کشاورزی خبر داده‌اند، معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: این وزارتخانه هیچ مجوزی برای واردات میوه صادر نکرده و واردات انوع میوه به جز موز همچنان ممنوع است.

همچنین بر اساس ماده ‌١٦ قانون افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی و منابع طبیعی هرگونه صدور مجوز برای واردات محصولات کشاورزی باید از سوی وزارت جهاد کشاورزی صورت گیرد و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز موظف به اجرای ابلاغیه وزارت متولی تولید است.

از سوی دیگر رئیس مجمع ملی تشکل‌های کشاورزی اعلام کرده است: با وجود اینکه با واردات میوه مخالف هستیم ولی برای نوروز به علت تنظیم بازار با این امر مخالفتی نداریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet