خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/12/06 14:28:19
سرویس سیاسی
نقوی حسینی با اشاره به انفجارهای عراق ؛

دخالت برخی کشورهای عرب منطقه در انفجارهای اخیر عراق دور از ذهن نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دخالت برخی کشورهای عرب منطقه در انفجارهای اخیر عراق دور از ذهن نیست، گفت: ناامن شدن کشورهای منطقه خواست آمریکا و غرب است.
دخالت برخی کشورهای عرب منطقه در انفجارهای اخیر عراق دور از ذهن نیست عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دخالت برخی کشورهای عرب منطقه در انفجارهای اخیر عراق دور از ذهن نیست، گفت: ناامن شدن کشورهای منطقه خواست آمریکا و غرب است. https://cdn.icana.ir/d/019/13468.jpg دخالت,برخی,کشورهای,عرب,منطقه,در,انفجارهای,اخیر,عراق,دور,از,ذهن,نیست Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت درباره بمب‌گذاری های بغداد، کاظمین و دیگر شهرهای عراق و متهم شدن عربستان و القاعده به دست داشتن در این انفجارها، گفت:  این یکی از سیاست هایی است که غربی ها در خاورمیانه برای مقابله با بیداری اسلامی و استقلال کشورها و ملت ها به کار می گیرند تا ضمن اختلاف افکنی و افزایش تنش های منطقه ای و ایجاد ناامنی در کشورهای منطقه انگشت اتهام به سوی کشورهای همسایه بگیرند .

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: پس از روی کار آمدن دولت منتخب مردم در عراق و درخواست این دولت برای خروج نیروهای آمریکایی و غربی از این کشور آمریکایی ها مجبور شدند نیروهای خود را علی رغم میلشان ازعراق خارج کرده و اداره امور این کشور را به دولت مستقل بسپارند اما این موضوع برای آنها قابل تحمل نبوده و همچنان سعی می کنند با همکاری گروه های تروریستی چنان نشان دهند که اگر نیروهایشان در منطقه نباشند، ناامنی ایجاد خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکاییها تلاش می‌کنند با ایجاد ناامنی و تنش در منطقه و در کشورهایی همچون عراق زمینه دخالت خود را بیشتر نمایند، ادامه داد: در منطقه نیز بازیگرانی مثل عربستان که همیشه در زمین آمریکا بازی می کنند بهترین دستاویزی برای دخالت در امور داخلی کشورها محسوب می شوند؛ به همین جهت امریکا از این ابزار خود در موقعیت های مهم و حساس  استفاده می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه حملات تروریستی دو روز گذشته درعراق با هدف تهدید اجلاس ملی عراق که  قرار است با حضور گروه های مختلف عراق برای پایان دادن به مشکلات سیاسی موجود در این کشور برگزار شود انجام شده است، به ادعاهای برخی مقامات عراق مبنی بر دخالت عربستان دراین انفجارها اشاره و تصریح کرد: حمایت عربستان از القاعده قبلاً هم ثابت شده است، حتی این کشوراز تروریست هایی که در بعضی کشورهای دیگر هم فعالند حمایت می کند.

این عضو فراکسیون اصول گرایان مجلس هشتم با اشاره به مشکلات داخلی موجود در عربستان و برخی از کشورهای عضو اتحادیه عرب، گفت: آنچه که دولت عراق از دخالت برخی از کشورهای عضو اتحادیه عرب از جمله عربستان در انفجارهای اخیر در این کشور مدعی شده است دوراز ذهن نیست و قطعاً اسناد و مدارکی در این خصوص وجود دارد.

وی همچنین در خصوص رابطه این انفجارها با نشست اتحادیه عرب در بغداد، گفت: اتحادیه عرب که عربستان سعی می کند نقش کلیدی در آن ایفا کند نقش اولیه خود را از دست داده و تلاش می کند در روابط بین کشورها و امور داخلی حکومت ها دخالت نماید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به نظر می رسد عربستان تلاش می کند بوسیله القائده و با ناامن کردن عراق که محل نشست آینده اتحادیه عرب است به نوعی این اتحادیه را وادار نماید در مورد کشوری مثل عراق همانند سوریه تصمیم گیری کند.

وقوع 29 انفجار پیاپی در شهرهای مختلف عراق 76 کشته و 450 زخمی بر جای گذاشت؛ رئیس پارلمان عراق با صدور بیانیه‌ای گفت بمب‌گذاری های بغداد، کاظمین و دیگر شهرهای عراق با هدف بی‌ثباتی و گشودن آتش خشم نزاع و درگیری میان گروه‌های مختلف عراقی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet