هدر موبایل
1390/12/06 14:59:33
سرویس اقتصادی
منادی سفیدان: بودجه 91، قانون هدفمندی را نقض می‌کند؛

بودجه تأخیری دولت هم ناقص است/ تخلفات دولت در تاریخ می‌ماند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان این که نیاوردن اعتبارات هدفمندی یارانه‌ها در لایحه بودجه ۹۱ به معنای نقض قانون هدفمندی است، گفت: نمایندگان مردم انتظار داشتند بودجه تأخیری دولت جامع باشد ولی حتی هدفمند کردن یارانه‌ها هم در آن دیده نشده است.
بودجه تأخیری دولت هم ناقص است/ تخلفات دولت در تاریخ می‌ماند عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان این که نیاوردن اعتبارات هدفمندی یارانه‌ها در لایحه بودجه 91 به معنای نقض قانون هدفمندی است، گفت: نمایندگان مردم انتظار داشتند بودجه تأخیری دولت جامع باشد ولی حتی هدفمند کردن یارانه‌ها هم در آن دیده نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/13689.jpg بودجه,تأخیری,دولت,هم,ناقص,است/,تخلفات,دولت,در,تاریخ,می‌ماند Icana

علیرضا منادی سفیدان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از تحویل دیرهنگام لایحه بودجه از سوی دولت به مجلس، گفت: نمایندگان ملت انتظار داشتند لایحه‎ای که با تأخیر فراوان تقدیم مجلس شده است، همه جوانب را دارا باشد ولی لایحه بودجه 91 ناقص است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورا ی اسلامی بزرگترین نقص لایحه بودجه را لحاظ نکردن اعتبارات هدفمندی یارانه‌ها برشمرد و افزود: طبق قانون هدفمند کردن یارانه‌ها دولت باید سه ردیف مستقل اعتباری 30 درصدی برای تولید، 50 درصدی برای یارانه‌های مردمی و 20 درصدی جهت حمایت از بخش‌های دولتی را در بودجه 91 لحاظ می‌کرد.

وی با بیان این که نیاوردن اعتبارات هدفمندی یارانه‌ها در لایحه بودجه سال 91 تخلف محرز به شمار می‌آید، ادامه داد: تخلفات بودجه‌ای دولت منحصر به ارائه زمان لایحه بودجه نمی‌شود و محتوای لایحه بودجه نیز دارای اشکال است.

مردم از تخلفات دولت شاکی هستند

منادی سپیدان تصریح کرد: مردم از ما سئوال می‌کنند شما نمایندگان چه کردید که دولت اجازه تخلف مجدد را به خود می‌دهد و هر سال تخلفات خود را ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از ادامه تخلفات دولت بود که مجلس تصمیم به تصویب بودجه چند دوازدهمی در سال آینده گرفت.

تخلفات دولت در تاریخ ثبت می‌شود

وی تقدیم دیرهنگام لایحه بودجه 91 و لحاظ نکردن اعتبارات هدفمندی در این لایحه را اقدامی نامناسب خواند و تأکید کرد: این اقدام دولت در تاریخ ثبت خواهد شد.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هشتم اظهار امیدواری کرد با شروع سال جدید و بررسی لایحه بودجه، مجلس اعتبارات هدفمندکردن یارانه‌ها را در قانون بودجه سال 91 لحاظ کند تا اجرای این قانون از شفافیت کامل برخوردار باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet