خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/12/06 15:19:01
سرویس سیاسی
آرین‌منش تاکید کرد:

مجلس نهم به نمایندگان متخصص و متعهد نیاز دارد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم صلاحیت، کارآمدی و مقبولیت را از شاخصه‌های نامزد اصلح خواند و گفت: التزام به ولایت مطلقه فقیه و تبعیت از قانون اساسی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که یک نماینده منتخب ملت باید از آن برخوردار باشد.
مجلس نهم به نمایندگان متخصص و متعهد نیاز دارد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم صلاحیت، کارآمدی و مقبولیت را از شاخصه‌های نامزد اصلح خواند و گفت: التزام به ولایت مطلقه فقیه و تبعیت از قانون اساسی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که یک نماینده منتخب ملت باید از آن برخوردار باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/13991.jpg مجلس,نهم,به,نمایندگان,متخصص,و,متعهد,نیاز,دارد Icana

جواد آرین‌منش در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه نماینده اصلح باید از صلاحیت‌های فردی، علمی و تخصصی برخوردار باشد، افزود: رعایت ارزشهای نظام و انقلاب، تبعیت‌پذیری و التزام به ولایت مطلقه فقیه در زمره صلاحیت‌هایی است که یک نماینده اصلح باید از آن برخوردار باشد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر خصوصیت کارآمدی و تخصص به عنوان یکی  دیگر از ویژگی‌های نامزد اصلح، ادامه داد: کمیسیون‌های تخصصی مجلس نیازمند نمایندگانی است که با نگاه علمی و کارشناسی مشکلات کشور را رصد کرده و برای رفع معضلات مردم در حوزه‌های مختلف راهکار مناسب پیدا کنند.

وی عنصر مقبولیت را از دیگر ویژگی‌های نامزد اصلح عنوان کرد و گفت: اعتماد مردم به نامزدها چه در عملکرد گذشته و چه در زمان حال، شرط اول کسب کرسی‌های مجلس است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم، مردم‌شناسی را از دیگر ویژگی‌های نماینده اصلح توصیف کرد و گفت: نامزد مردم‌شناس قطعا باید بر مسائل و مشکلات مردم اشراف کامل داشته و ویژگی‌های فرهنگی، سیاسی و اعتقادی مردم را درک کند، در حقیقت نماینده مردم‌شناس از میان مردم برآمده و آگاه به مسائل مردم است.

وی با تاکید بر شرایط ایران در بخش بین‌الملل، بر روحیه استکبار ستیزی نماینده مجلس تاکید کرد و گفت: در شرایط امروزی که با انواع تهدیدهای بین‌المللی مواجه هستیم، یک نماینده مردم در مجلس باید از روحیه استکبار ستیزی در مقابل زور گویی های مستکبران برخوردار باشد.

این نماینده مردم در مجلس هشتم، ایمان و اعتقاد راسخ به شعارها و اهداف نظام را از دیگر ویژگی‌های نماینده مجلس خواند و گفت: آمادگی برای حضور در میادین انقلاب، ایمان ، تدین ، اخلاص و تقوا از مهم‌ترین شاخصه‌های وکلای مورد قبول مردم است.

 

وکلای اصلح مردم در مقابله با مفاسد اقتصادی روحیه مبارزه‌جویانه داشته باشند

آرین منش همچنین بر روحیه مبارزه‌جویانه نماینده اصلح در مقابله با مفاسد اقتصادی تاکید کرد و گفت: مشکلاتی که در گذشته در کشور وجود داشته و موضوع فساد در نظام بانکی که در این اواخر شاهد بودیم وجود نمایندگانی ناظر و جدی در برخورد با هرگونه تخلف و فسادی را می‌طلبد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه مجلس آینده باید بیشتر مراقبت کرده و بعد نظارتی خود را تقویت کند، افزود: حضور نمایندگان پیگیر برای نظارت جدی در مجلس ، نه تنها باعث جلوگیری از انجام تخلف و فساد شده بلکه زمینه  تحقق فرمان 8 ماده‌ای رهبر معظم انقلاب را فراهم خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet