هدر موبایل
1390/12/06 14:21:34
سرویس اقتصادی
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

هیچ‌ مجوزی برای واردات میوه صادر نکرده‌ایم

درحالیکه مسوولان سازمان توسعه تجارت ایران هفته گذشته از صدور مجوز واردات سیب و پرتقال از سوی وزارت جهاد کشاورزی خبر داده‌اند، معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: این وزارتخانه هیچ مجوزی برای واردات میوه صادر نکرده و واردات انوع میوه به جز موز همچنان ممنوع است.
هیچ‌ مجوزی برای واردات میوه صادر نکرده‌ایم درحالیکه مسوولان سازمان توسعه تجارت ایران هفته گذشته از صدور مجوز واردات سیب و پرتقال از سوی وزارت جهاد کشاورزی خبر داده‌اند، معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: این وزارتخانه هیچ مجوزی برای واردات میوه صادر نکرده و واردات انوع میوه به جز موز همچنان ممنوع است. https://cdn.icana.ir/d/019/14257.jpg هیچ‌,مجوزی,برای,واردات,میوه,صادر,نکرده‌ایم Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت، محمدعلی نیکبخت تصریح کرد: با توجه به تولید بالای انواع میوه به ویژه محصولات باغی، هیچگونه کمبودی در بازار داخل وجود ندارد و این وزارتخانه به عنوان متولی تولید، هیچگونه مجوزی برای واردات میوه صادر نکرده است.

به گفته وی تعرفه واردات محصولات کشاورزی براساس نامه‌ی ارسال شده این وزارتخانه به وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت در خردادماه لازم‌لااجرا است و هیچگونه تغییری در این ممنوعیت ورادات و تعرف‌های محصولات کشاورزی صورت نگرفته است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: برداشت داخلی بیش از نیاز و تقاضای بازار است و نه تنها هیچگونه کمبودی ندارد بلکه انبارهای کشورمان مملو از میوه است.

این درحالی است که حاتمی - مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت کشور هفته گذشته از برداشته شدن ممنوعیت واردات سیب و پرتقال خبر داده و اعلام کرده است: براساس اعلام وزارت جهاد کشاورزی از ابتدای بهمن ماه امسال تا پایان اردیبهشت واردات پرتقال و سیب با تعرفه چهار درصدی انجام می‌شود.

به گفته وی این واردات هیچگونه سقفی ندارد و براساس نیاز بازار انجام می‌شود.

گفتنی است؛ براساس ماده ‌١٦ قانون افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی و منابع طبیعی هرگونه صدور مجوز برای واردات محصولات کشاورزی باید از سوی وزارت جهاد کشاورزی صورت گیرد و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز موظف به اجرای ابلاغیه وزارت متولی تولید است.

پیش از این نیز وزیر جهاد کشاورزی در مورد تأمین میوه شب عید گفته بود: ‌٥/١٧میلیون تن محصولات باغی داریم که به طور کامل نیاز داخل را برطرف می‌کند و ذخیره‌سازی هم به خوبی انجام ‌شده است که فقط با توجه به اینکه تولید نارنگی داخل به شب عید نمی‌رسد، احتمال دارد برای ذخیره‌سازی و تأمین نیاز عید واردات نارنگی اجازه داده شود اما پرتقال و سایر محصولات به حد کافی وجود دارد و نیازی به واردات نیست./

انتهای پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet