خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/12/06 14:35:22
سرویس اقتصادی
وزیر صنعت و معدن و تجارت:

قرار نیست صادرکننده، ارز خود را به دولت بدهد

غضنفری تصریح کرد: پیمان‌سپاری نداریم که صادرکنندگان ارز خود را به دولت بدهند.
قرار نیست صادرکننده، ارز خود را به دولت بدهد غضنفری تصریح کرد: پیمان‌سپاری نداریم که صادرکنندگان ارز خود را به دولت بدهند. https://cdn.icana.ir/d/019/7834.jpg قرار,نیست,صادرکننده،,ارز,خود,را,به,دولت,بدهد Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت، مهدی غضنفری که در همایش تجلیل از صادرکنندگان برتر سخن می گفت پس از آن که معاون ارزی بانک مرکزی به ثبت منابع ارزی کشور در سامانه بانک مرکزی اشاره کرد تصریح کرد: قرار نیست پیمان سپاری شود که صادرکنندگان ارز خود را به دولت بدهند بلکه قرار است تنها منابع ارزی کشور ثبت شود.

وی در ادامه با اشاره به از تاثیر نداشتن تحریم‌ها علیه ایران، بیان کرد: دلم برای تحریم‌کنندگان می‌سوزد. آن ها وقتی که قیمت ارز را بالا می برند این باعث می‌شود که عده‌ای از ایرانیان منتفع شوند و وقتی هم که قیمت ارز پایین می‌آید باز هم عده‌ای دیگر از ایرانیان نفع می برند به هر صورت که تحریم کنندگان گیج شده‌اند که چه کار کرده‌اند.

غضنفری ادامه داد:‌برای تسریع مبادلات پولی تمهیداتی اتخاذ شده بانک مرکزی تدابیری دارد که آخرین سلاح دشمن را در تحریم ناکارآمد کند اگر مشاهده می‌شود که اخیرا برخی کشورها مواضع خود را عوض می‌کنند به همین دلیل است مثلا اخیرا کشور کره اجازه خواسته که کارش با ایران را  ادامه دهد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه به صندوق توسعه ملی اشاره کرد و گفت: بحثی مبنی بر در نظر گرفتن سهمیه‌ای در این صندوق برای بخش صادرات شده بود که اکنون می‌گوییم اصلا نیازی به آن نیست چرا که صندوق توسعه ملی اعلام کرده هر چقدر تقاضا باشد پاسخ می‌دهد تنها به این شرط که در پروژه‌های فنی و مهندسی آن مواردی که در مناقصه‌های بین المللی بوده مورد حمایت قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: هم اکنون همه صادرکنندگان کالا می توانند از خدمات صندوق توسعه ملی استفاده کنند و منابع این صندوق کاملا در اختیار صادرات قرار گرفته است.

غضنفری در پایان به نرخ دلار اشاره کرد و گفت: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در تعیین قیمت‌ها دلار هزار و 226 تومانی را مدنظر قرار می‌دهند و به همین دلیل باید دلارهای با همین قیمت در اختیار بخش‌های واردات کالاهای اساسی باشد./

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet