هدر موبایل
1390/12/06 14:55:44
سرویس سیاسی

موافقت احزاب مخالف پارلمان آلمان با ارائه کمک مالی به یونان

احزاب مخالف پارلمان آلمان اعلام کردند ضمن حمایت از ارائه دومین بسته کمک مالی به یونان، به این طرح رای مثبت می‌دهند.
موافقت احزاب مخالف پارلمان آلمان با ارائه کمک مالی به یونان احزاب مخالف پارلمان آلمان اعلام کردند ضمن حمایت از ارائه دومین بسته کمک مالی به یونان، به این طرح رای مثبت می‌دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/7576.jpg موافقت,احزاب,مخالف,پارلمان,آلمان,با,ارائه,کمک,مالی,به,یونان Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از آسوشیتدپرس، قرار است جلسه رای‌گیری پارلمان آلمان درباره ارائه دومین بسته نجات مالی اتحادیه اروپا به یونان دوشنبه آینده برگزار شود.

احزاب چپ در پارلمان آلمان که همواره مخالفت خود را با سیاست های ائتلاف حاکم بر این کشور اعلام می کردند، روز گذشته (جمعه) از همراهی با «آنگلا مرکل» صدر اعظم این کشور خبر دادند. 
«کارستن اشنایدر» سخنگوی کمیسیون بودجه پارلمان آلمان در این باره گفت برای حمایت از این طرح آماده هستیم.
وی از «وولفگانگ اسچیبل» وزیر اقتصاد و دارائی آلمان خواست جزئیات این بسته را در اختیار نمایندگان پارلمان قرار دهد.
این در حالی است که تصویب این  طرح با مخالفت مردم آلمان همراه است زیرا این کمک مالی به یونان از طریق مالیاتی که از شهروندان آلمانی دریافت می‌شود پرداخت خواهد شد.
وزرای دارائی و اقتصادی ناحیه یورو سه‌شنبه گذشته پس از ۱۳ساعت جلسه بررسی و گفت‌وگو در بروکسل با اعطای دومین وام بین‌المللی به یونان به ارزش ۱۳۰میلیارد یورو موافقت کردند.
بر اساس این بسته کمک مالی، میزان بدهی‌های دولت یونان تا سال ۲۰۲۰میلادی به ۱۲۰درصد از میزان تولیدات ناخالصی داخلی کاهش پیدا می‌کند.
این دومین بسته کمک مالی اتحادیه اروپا است که به یونان تعلق می‌گیرد.
نخستین بسته کمک مالی به یونان در سال ۲۰۱۰به این کشور ارائه شد.
بحران اقتصادی در یونان طی سال‌های اخیر شدت پیدا کرده است به گونه‌ای که بدهی کنونی این کشور به ۱۶۰درصد از تولیدات ناخالصی داخلی رسیده است.
انتظار می‌رود همزمان با در پیش گرفتن سیاست‌های ریاضت اقتصادی در یونان که طی روزهای گذشته مخالفت و اعتراضات گسترده هزاران نفر از مردم این کشور را به همراه داشته است، دولت «لوکاس پاپادموس» نخست‌وزیر یونان با مشکلات فراوانی در راه اجرای این سیاست‌ها مواجه شود./
پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet