شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/12/06 16:18:23
سرویس بین الملل
قربانی:

سازمان کنفرانس اسلامی موقعیت هتاکان به قرآن را در جهان اسلام تهدید کند

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه سازمان کنفرانس اسلامی باید در بیانیه‌ای اهانت نظامیان آمریکایی به قرآن را محکوم کند، گفت: این سازمان موقعیت هتاکان به کتاب خدا را درون مرزهای جهان اسلام به خطر اندازد.
سازمان کنفرانس اسلامی موقعیت هتاکان به قرآن را در جهان اسلام تهدید کند عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه سازمان کنفرانس اسلامی باید در بیانیه‌ای اهانت نظامیان آمریکایی به قرآن را محکوم کند، گفت: این سازمان موقعیت هتاکان به کتاب خدا را درون مرزهای جهان اسلام به خطر اندازد. https://cdn.icana.ir/d/019/16509.jpg سازمان,کنفرانس,اسلامی,موقعیت,هتاکان,به,قرآن,را,در,جهان,اسلام,تهدید,کند Icana

موسی قربانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، درباره تداوم تظاهرات مردم برای محکوم کردن اقدام نظامیان آمریکایی در سوزاندن نسخه‌هایی از قرآن و کشته شدن ۹نفر از تظاهرکنندگان به دست نیروهای امنیتی، گفت: اهانت به مقدسات دین مبین اسلام در هر کجای عالم اتفاق بیفتد با واکنش تند مسلمانان مواجه می‌شود، به طوریکه فرد هتاک از اقدام صورت گرفته پشیمان شود.
نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اعتراض شدید پاکستانی‌ها و افغانی‌ها در قبال اهانت نظامیان آمریکایی به ساحت مقدس قرآن کریم، افزود: تعصبات، اعتقادات و باورهای مذهبی مسلمانان بسیار زیاد است؛ به همین علت توهین انجام شده از سوی نیروهای فرامنطقه‌ای، مسئله‌ای نیست که بخواهد از نظر افکار عمومی جهان اسلام پنهان بماند.
عضو هیئت رئیسه گروه دوستی پارلمانی ایران و افغانستان، علت خشم و عصبانیت افغانی‌ها را ریشه در نارضایتی آن‌ها از عملکرد دولت کرزای و تداوم اشغالگری ناتو توصیف کرد و ادامه داد: سوزاندن نسخه‌های قرآن نیز حجم این نارضایتی‌ها را تشدید کرد تا جایی که چندین روز مردم شهرهای مختلف افغانستان در اعتراض به اشغالگران تظاهرات می‌کنند و خواستار اخراج نیروهای ناتو از خاک کشور خود هستند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، اهانت نظامیان آمریکایی به کتاب خدا را اقدامی غیرقابل بخشش خواند و تصریح کرد: مطالبه تظاهرکنندگان افغانی کاملاً روشن و واضح است، خروج سریع نیروهای نظامی غرب از این کشور و مجازات هتاکان دو خواسته اصلی مردم هستند که حکومت چاره‌ای جز توجه به آن‌ها ندارد.
وی موج اعتراضات به اقدام نظامیان آمریکایی در افغانستان را فراگیر خواند و افزود: دولت کرزای تا آنجاکه بتواند می‌خواهد به مطالبات عمومی جامه عمل بپوشاند ولی به دلیل کمک‌های دریافتی، در قبال واشنگتن احساس دین می‌کند، ضمن آنکه دستش باز نیست و توان مقاومت هم ندارند.
عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه سازمان کنفرانس اسلامی باید در بیانیه‌ای اهانت نظامیان آمریکایی به قرآن را محکوم کند، یادآور شد: از این سازمان انتظار می‌رود برای پیشگیری از تکرار وقایع مشابه، قاطع وارد میدان شود و موقعیت هتاکان به کتاب خدا را درون مرزهای جهان اسلام به خطر بیاندازد.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درباره سکوت برخی حکام عرب در قبال توهین به مقدسات اسلامی، تأکید کرد: برخی از کشورهای شیخ نشین حاشیه خلیج فارس که از نظام‌های سیاسی بحرین و یمن دفاع می‌کنند و مخالف حکومت بشار اسد در سوریه هستند، از خود اختیار و اراده‌ای ندارند و وقتی به حرف می‌آیند که اربابان غربیشان چراغ سبز نشان دهند.
تظاهرات در محکومیت اقدام نظامیان آمریکایی به سوزاندن نسخه‌هایی از قرآن کریم امروز (شنبه ۶ اسفند) در شهرهای مختلف افغانستان از جمله هرات، خوست، جلال آباد و غزنی ادامه یافت و در درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و تظاهرکنندگان ۹نفر دیگر کشته شدند. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet